BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Témata

Můj názor|| Návštěvnost vs. komentáře

11. června 2013 v 19:39 | Rikkina*
Ahojte.

Během vypracovávání otázek na čtvrteční zkoušku jsem si udělala pauzu a procházela svůj blog s tím, že mě třeba napadne nějaký článek. A taky že napadl. :) Chtěla bych napsat něco málo o tom, co si myslím o blogování, článcích a komentářích.


Blogovat jsem začala už dávno. Někdy před asi, co já vím, 6ti lety? Můj první blog byl míchanicí všeho možného. V té době jsem tolik neřešila, že můj blog může číst někdo, koho znám, že na něj dávám věci, které bych tam dávat neměla, nebo že přidávám články, které budou za pár let víc než trapné. :D Neřešila jsem komentáře nebo kliky v anketách. Tou dobou pro mě bylo důležité hlavně to, abych měla co největší návštavnost. Bylo mi tenkrát kolem 14ti let. Plus minus rok.. Spíš minus. :) Na blog jsem přidávala všechno možné od trapných deníčkovských článků s miliony pohyblivých smajlíků, přes různé řetězáky, bleskovky, až po neuvěřitelné množství photoshootů celebrit. Samozřejmě zkopírovaných z jiných blogů a beze zdroje. Ony se ty zdroje ani tenkrát tolik neřešily. Celý blogový svět byl tou dobou úplně jiný. Jiný blog, jiní blogeři, jiná kvalita článků, designů a blogů celkově. Tenkrát se, dle mého, obecně dbalo jenom na co největší návštěvnost. "Moderní" bylo tenkrát přidávat řetězáky, photoshooty všech možných hvězd a články na téma emo styl.

Od té doby jsem vystřídala nespočet blogů. Další všehochuťový blog, emo blog (přiznávám, emo mě tenkrát chytlo a já tvrdila, že jsem emo a navždycky jím zůstanu), blog o Miley, blog o Miley, Demi a Seleně, grafický blog a další blog s mixem všeho možného. Nejdéle (asi rok a kousek) jsem měla ale jenom ten první. U dalších mě prostě hrozně štvalo, že nemám návštěvnost takovou, jako na prvním blogu. A proč asi, že jo. Protože mít blog přes rok a mít blog dva měsíce, je docela velký rozdíl.

Dneska to vidím jinak. Úspěch blogu beru spíš podle počtu článků, pravidelných čtenářů a komentářů, hlavně pravidlených čtenářů a komentářů. Protože když máte návštěvnost ukázkovou a komentáře žádné, je to špatně a ani vlastně nevím, o čem to svědčí. O špatně volených článcích? O tom, že lidé vás najdou náhodně a potom hned odejdou? O tom, že nadpis článku neodpovídá tomu, co čtenář od článku očekával, tak zakroutí hlavou a odejde? O tom, že vám sem sice lidé chodí, ale nemají na co reagovat? Nebo o tom, že vlastně ty pravidelné čtenáře nemáte a lidé sem chodí jenom proto, že něco hledali a vyhledávač jim našel váš blog? Nebo to může být taky tím, že dneska to bere každý sám za sebe a komentovat články ostatních prostě nechce?

Oblečení: značka versus neznačka

31. května 2013 v 11:29 | Rikkina*
Ahojte.

V noci jsem nemohla spát, přemýšlela jsem nad svojí skříní a nad tím, jestli mám nebo nemám co na sebe. Samozřejmě, že jsem zjistila, že nemám. :D Ale o tom psát nechci..
Přemýšlela jsem nad značkovými a neznačkovými věcmi. Jaký je mezi nimi rozdíl, proč mezi nimi lidé dělají rozdíly a podobně. A víte, že jsem na žádný pořádný důvod nepřišla? Spíš se mi zdá, že je to celé jenom o povrchnosti, o tom říct si "jo, koupím si radši značku a budu machrovat", o tom, že podle dost lidí je prostě důležité jenom to, aby měli na triku/botách/ponožkách logo pumy, adidasu, nike.. Bohužel to, hlavně v dnešní době, už není o kvalitě, ale kvantitě.

Já osobně nakupuju jak ve značkách (klasické obchody jako NY, Tally, Calliope, občas C&A, H&M,..), tak u Vietnamců. Jsou věci, které bych si například u "ťamanů" nekoupila, a jsou věci, které bych si naopak nekoupila ve značce.
Jako malá jsem chtěla být slavná. Pokaždé v jiném odvětví. Jednou to byla zpěvačka, potom herečka, najednou jsem začala psát knížky a chtěla jsem se stát spisovatelkou, jeden čas jsem se snažila psát písničky nebo kreslit návrhy šatů. Vždycky jsem si říkala, že jednou budu prostě nechutně bohatá. Když o tom tak zpětně přemýšlím z pohledu na oblečení a módu obecně, i kdybych měla peněz jak šlupek, nebyla bych nejspíš schopná (ano, může za to výchova a osobní pohled na věc) utratit tisíce za věc, která vypadá úplně stejně a plní stejnou funkci, jako věc třeba za pětistovku.

Téma || SWAP?

11. května 2013 v 17:49 | Rikkina*

Ahojte. :)

Na jednom z mých oblíbených blogů jsem se dočetla o tom, že existuje něco jako projekt SWAP. Znáte? Máte s tím zkušenosti?

Pokud jsem to z jiných článků dobře pochopila, jde o to, že si dvě blogerky navzájem pošlou balíček například s kosmetikou. Předem se domluví třeba na ceně, řekněme na 300 korunách, a každá té druhé vyrobí a pošle balíček, který bude obsahovat nějaké produkty nebo výrobky cenově okolo smluvené částky. Můžou se domluvit i na určitém tématu balíčku.

Prý by si mezi sebou dané slečny (vycházím z toho, že to asi nebude nic pro kluky :D) měli nějakou dobu psát, poznávat se a něco se o sobě dozvědět, než si balíčky pošlou. Prý aby se předešlo tomu, že se té druhé bude víc dárků nelíbit než líbit. :)

Našla jsem například swap na téma "Produkty, bez kterých se neobejdu". Slečny se domluvili na částce, za kterou si balíček vytvoří, dali si nahoře zmiňované téma a každá té druhé nakoupila výrobky, které ona sama používá a je s nimi spokojená.

Napište mi do komentářů, jestli swap znáte, jaký na něj máte názor a jestli jsem pochopila princip posílání správně. :) Klidně můžete napsat, jestli byste do toho někdy šly. :)

Hodně blogerek si projekt chválí, já o něm ale slyšela poprvé. :D Proto přidávát tenhle článek a ptám se vás:

Jaký máte na swap názor?

Zkoušeli jsme si posílat balíčky?

Moje oblíbené blogy

11. května 2013 v 17:09 | Rikkina*
Ahojte.

Dneska pro vás mám článek, ve kterém vám ve zkratce představím své nejoblíbenější blogy. Není jich ani moc, ani málo. Většinou jsem to blogy slečen v mém věku, buď fotografické nebo kosmetické. Oblíbené blogy si vybírám hlavně podle toho, jak mi jsou sympatické blogerky a jejich články. Nepochopte to špatně prosím. :D Ale i vám se snad těžko zalíbí nějaký blog, pokud vám nebude sedět styl článků adminek. :)

Upozorňuju, že pořadí nerozhoduje u oblíbenosti blogu! Beru to podle nezávazného seznamu, který najdete pod odkazem v horním menu. :)


Gabriella - Na blog Gabči jsem v podstatě opakovaně chodila jako na první, když jsem ze postupně začala vracet do blogového světa. Zaujaly mě jak její fotky, tak její styl psaní článků. Líbí se mi její způsob psaní i vyjadřování, který není ani spisovný, ani v hodně případech zrovna slušný, ale dává do článků sebe a to, jak to zrovna cítí. A množství překlepů už k ní prostě neodmyslitelně patří. :D Její fotky jsou vážně moc povedené a za ten víc než rok, co ji sleduji, jde vidět v jejím focení velký pokrok. Zmiňovala jsem už, že je Gabča tak trošku šopaholik a s novými kousky se se čtenáři ráda podělí v článcích?

Můj názor || Legíny & krátké triko

4. listopadu 2012 v 21:09 | Rikkina*

Tenhle článek jsem neměla v plánu psát.. Nějak mi to ale nedá a musím se vypovídat. :D Já nechci, aby to vyznělo nějak hnusně nebo tak.. Jenom mám na tohle svůj názor. Pokud ho nesdílíte, fajn. Hádat se tady s váma nechci. :)

A jak mě napadlo, napsat takovýhle článek? Potkávám pořád víc a víc slečen, které chodí oblékané právě do legín a krátkého trika. I teď, v takové zimě vidíte na ulici plno legín, krátkých triček a bund. Ok mi to přijde, když na to má slečna postavu. Štíhlým slečnám legíny opravdu sluší. Pokud slečna není vyloženě štíhlá, ale zvolí správné legíny, taky s tím nemám problém. Pokud nejsou legíny průsvitné. To by mohla jít klidně bez nich a vyšlo by to nastejno.

Co mě ale opravdu zaráží je, když potkám slečnu, která je v legínách doslova narvaná tak, že jí skoro praskají na zadku. Tím pádem jsou i průhledné. Když jde takováhle slečna po městě, nevím, co si myslet a jestli mám dělat, že to nevidím, nebo jestli pozorovat, jak se jí při každém kroku objevuje na nohou celulitida. Fuj. To některé ty holky nevidí? Když se oblékají, neprohlíží se potom v zrcadle, jak to na nich vypadá? Nebo se jim zdá "děsně sexy", když jim pod průsvitnýma legínama lezou spoďáry a zadek a s každým krokem ukazují to, co by měli raději skrývat?

Fotka je radši pod perexem.. I když ani jedno z toho není ten extrémní případ.. to je ještě horší!

Jak jsem poznala svého přítele, aneb. telenovela N+L

23. září 2012 v 13:59 | Rikkina*
V komentářích článku na přání jsem dostala zajímavý návrh.


Myslím, že už jsem to sem psala.. nebo jsem to alespoň nakousla. :) Ale bylo to nějak tahkle (a neodsuzujte mě)..

P.S.: Článek je hodně dlouhý..

TT >> Charakter člověka

13. září 2012 v 22:00 | Rikkina*

Pro rejpaly - Tenhle článek píšu a dávám do TT, protože TAKHLE se projevuje charakter adminů blog.cz. A řeknu vám.. nic moc.


Milí zlatí, už mě to ale opravdu štve. Na blogu mám sice TopList, a návštěvnost mi pomalu roste, ale co mě vytáčí je to, že nejdou statistiky na blogu. O tu návštěvnost tak nejde, spíš mi vadí, že nevidím nejčtenější články. Na druhou stranu - alespoň že fungují nejnovější komentáře. Zatím. Kdo ví, kdy se přestane zobrazovat i tohle.

Proč nechci psát pro krásná.cz

12. září 2012 v 22:19 | Rikkina*

Na mail mi přišel vzkaz. Prý proč některé svoje články nepošlu na krásná.cz, nebo proč pro ně nezačnu psát. Napadlo mě místo toho napsat článek, proč pro ně prostě psát nechci. Nebo alespoň ne v nejbližší době. Moc od článku ale nečekejte, jde spíš o vypovídání se. :)

Slováci pryč z blog.cz?

4. září 2012 v 20:39 | Rikkina*

Není to tak dávno, co jsem narazila na blog, který razí názor "Slováci pryč z českých stránek". Odkaz dávat nebudu.. Vážně jim tu nechci dělat reklamu. Nejdřív jsem si myslela, že jde o vtip.. ale po přečtení debilního článku jsem zjistila, že to vtip asi nebude. Nebo nějaký hoodně promyšlený?

Můj názor na blog.cz

4. září 2012 v 11:19 | Rikkina*

V článcích na přání jse si vyžádali článek "Můj názor na blog.cz".. hned jsem věděla, o čem budu psát. Je to trošku delší a možná nesmyslné.. a určitě trochu i mimo téma chvilkama, ale doufám, že když to někdo přečte, tak zanechá koment. :)

Co nosím v kabelce?

18. srpna 2012 v 17:00 | Rikkina*

Článek jsem viděla na hodně blozích. Ani nevím, kde to začalo, ale slečny začali na blog hromadně přidávat fotky svých kabelek a jejich obsahu.
Když tenhle článek vyjde, budu už v Třebíči u L. Takže mě napadlo dát do přednastaveného článku obsah mojí kabelky.

Toť ona! Moje nejoblíbenější obr kabelka. Mám ji už nějaký ten pátek.
Chci jí sehnat kamarádku. :D

TT > Černá

14. srpna 2012 v 17:49 | Rikkina*
Tohle je po dlouhé době další téma týdne, které mě poslední dobou oslovilo. Od článku ale moc neočekávejte. Znáte to? Když vám někdo řekne nějaké téma nebo ho někde vidíte a cvakne vám "Jasně, tak to udělám takhle"? Přesně tak se to teď stalo mě. :D A není to poprvé.

TT > Můj domácí mazlíček

12. srpna 2012 v 20:09 | Rikkina*
Po nějaké době jsem se zase rozhodla napsat článek na téma. Téma "Můj domácí mazlíček" mi vyhovuje, protože mám zvířata ráda, doma mám 2 a těch, co jsem měla bylo nespočetně. A taky bych jich ještě nespočetně chtěla.

Jak začít.. asi vám ty své dva lumpy představím.

Nenaštvou mě.. jenom se tím ztrapňují.

10. července 2012 v 13:39 | Rikkina*
Chci znát váš názor na blogery, kteří si shánějí návštěvnost následovně:

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

Viz slečna tady..

Není to o tom, že by mě její komentář naštval, urazil nebo kdo ví co..
Jenom mi prostě přije jako ubohost shánět si tímhle způsobem návštěvnost a komentáře.. A kdyby to udělala jednou.. aspoň, když už si nemůže pomoct a musí tady trapčit.. Ten stejný komentář mám na blogu už po 546806046... pořád ten stejný.. párkrát jsem zkoušela prohlédnout co nejvíc nových článků a slečně není blbé ani trapné napsat tohle na všechny blogy, které právě zveřejnily nový článek.
Takové lidi nahlásit, fakt!

EDIT: 10.7.2012 - 13:50
• Přesně o tomhle mluvím! Viz první komentář.. :D

Jak zvýšit návštěvnost blogu?

16. června 2012 v 20:19 | Rikkina*
Často na blozích vídám články, ve kterých slečny (ve značné většině právě ty, které nemají návštěvnost nic moc) radí, jak mít na blogu více návštěvníků.
Občas si říkám, jestli takové články myslí vážně. A hlavně - když říkají, že se jimi řídí, proč nemají ukázkovou návštěvnost? Jsou dva typy takovýchto rad. Ty, co beru a ty, které jsou k ničemu.

Brigáda? Nevyřešitelný problém!

4. června 2012 v 19:10 | Rikkina*

Děcka já vám nevím, ale opravdu je tak složité sehnat brigádu, která by vás bavila? Ať hledám, jak hledám, nikde nic.. a co by se mi líbilo, na to mi maminka poví "To bude podvod, to nedělej.."
Jenže! Já ji chci! A taky ji potřebuju! K nám do Tesca ale neberou :D.. chtěla jsem tam, dokud teta neřekla, že tam teď vyhazovali..

TVD v češtině? To néé! :D

31. května 2012 v 16:49 | Rikkina*

To myslí vážně nebo to je vtip? :D
To bylo první, co mě napadlo, když na Nově (nečekaně o půl hodiny pozdějc) zazněly první slova Stefana. Jako nevím jak vy, ale já od toho čekala víc. Jasný, chápu, že je něco jiného slyšet film nebo seriál nejdříve v originále, a teprve potom si pustit dabing, ale tohle mě vážně rozsekalo.
Ze začátku mi to přišlo divný, i hudba je tuším jinak.. jakože jiná akustika a podobně, prostě to nemělo to "kouzlo" originálního zvuku. Po chvilce jsem se strašně smála.. nějak mi to přišlo hrozně vtipný.. Po chvilce jsem zvážněla a říkala jsem si, jak takovou trapárnu mohli vůbec vypustit ven. No a poslední reakce? Prostě jsem si začala pomalu zvykat :D. Podle mě je to tak u všeho.. nejdřív zažijete šok z jiných hlasů, potom se smějete tomu, co je jinak, pak kroutíte hlavou nad tím, co to z toho seriálu udělali a nakonec si prostě řeknete, že to není tak hrozné, že se to dá vydržet a nakonec si na ten zvuk a hlasy zvyknete.

Také vám přišlo, že Elena má strašně dospělácký hlas? A Bonnie že neumí klesat hlasem na konci věty? A taky, že Elena má občas úžasnej talent mluvit úchylnýma dvojsmyslnýma hláškama? :D Nevím, jak vám, ale vážně mi to tak přišlo. A zdálo se mi, že byly lépe nadabovány vedlejší postavy než hlavní :)

Příště se zkusím podívat na další díl.. třeba zjistím, že to byl jenom "počáteční šok" v přechu mezi originálem a dabingem.. nebo mě to prostě pořád nechytne a zůstanu u titulků.. :)

Ruším blog. Stěhuju se > SEM!

23. května 2012 v 22:19 | Rikkina*

Článek řadím do rubriky "Témata", ale nejedná se o téma týdne ;)

Téma týdne > Sladkosti ♥

5. května 2012 v 10:32 | Rikkina*
Dlouho jsem nic nenapsala k tématu týdne.. takže svoji chybu napravuji :)

Miluju sladkosti! Jak jsem si všimla tématu týdne, hned jsem na něco dostala chuť :D A že jsou sladkosti nezdravé? No a co? Vždyť si je dáváme jednou za čas ;) nebo je tady někdo, kdo je snídá, svačí, obědvá, zase svačí a večeří? Asi těžko :D

Vlastně ani nevím, co bych měla napsat.. ale mám tvořivou, což je dobře, protože potřebuju uklízet pokoj :D Né, že by se mi do toho chtělo, ale mám takovou náladu,že až se k tomu dokopu, začne mě to bavit :)

Ale z5 k tématu.. Sladkostí je strašně moc druhů.. vyjmenuju vám tady aspoň ty, které mám nejradši :P

Something about webmiss*

31. března 2012 v 18:50 | Rikkina*
Fajn, někohoto to zajímat nebude. Někoho možná jo. Ale pár informací o autorce blogu se někdy hodí.. A navíc.. když je téma týdne "Já"..

Jméno
Jmenuji se Nikola. Vím, hrozné jméno, ale mohla jsem dopadnout i hůř. Třeba Filoména, Ingrid, Doubravka a podobně. Brr.

Věk
Momentálně mi pomalu ale jistě táhne na 19. Stará koza, co? :D Někdo říká, že vypadám na míň, někdo že na víc. Je to věc názoru. Já osobně se občas cítím na 10 a občas i na 30. :D

Bydliště
Jsem z vesnice. Nemám to tu moc ráda. Ale nedokážu si představit, že bych bydlela ve městě. Problém vesnic je to, že pokud nemáme dobrou partu, nudíte se. Já mám všechny kamarády a známé v Třebíči. A to ještě k tomu na intru. Takže doma o víkendech nemám co dělat.

Téma týdne > MHD

9. března 2012 v 13:31 | Rikkina*
Určitě to znáte. Každý z nás jel 100% městskou hromadnou. Někdy pohoda, ale většinou.. hrůza děs! :D Všichni důchodci jsou stejní.. vy čekáte půl hodiny na spoj, bus/tramvaj (šalinu)/metro, který zrovna přijíždí a najednou se před vás na*ere 10 důchodců a všichni nadávají, jak je ta dnešní mládež nevychovaná, jací jsme zmetci, a začnou se ohánět hůlkama, že oni musí jít prostě první protože už jsou staří, mají bolavý klouby atd. atd.Nebo sedíte v MHDčku, všude je plno místa, ale babky prostě musí sedět spolu tak vás pomalu vykopou, že tam prostě sedí ony.. Nebo další příklad - jedna babka na jedný straně autobusu, druhá na druhý straně.. "Ahooj, Magdi." "Jéé, ahoj Ingrid." (jména mě teď napadla :D) "Tak kam jedeš?" "No do Kauflandu (např.), mají ve slevě mlíko.." "Vážně? Že bych se tam taky stavila??" "Stav se tam.." bla bla "Ale ta dnešní mládež.. ani nás nepustí sednout.." bla bla bla.. "A ty moje klouby.. to už není co bejvávalo.. o berlích chodím a tahle dnešní mládež mě ani sednout nenechá.." "No to máš pravdu.. taky sem tady tu musela vyhodit nebo bych do teď stála.." bla bla bla "Noo Magdi tak já už vystupuju, ahooj" "Ahooj, Ingrid, zase se uvidíme" Uáá! :D
Nemám městskou hromadnou ráda.. už kvůli důchodcům.. ale zase abych si tady pořád jenom nestěžovala :D Má to i svoje výhody.. pokud zrovna nejede pozdě nebo nějak omylem nejede vůbec..
Jaký názor máte na MHDčko vy? Jezdíte/nejezdíte? Jestli ano, čím?


Zdroj obrázku: google.com

Téma týdne > Zrcadlo

2. března 2012 v 14:23 | Rikkina*
Zrcadlo.
Když jsem byla menší, neuměla jsem to slovo ani napsat. Psávala jsem zrdcadlo. I teď mi to občas ujede. Ale k věci.
Používáme ho všichni každý den. Minimálně jednou. Ti, kteří říkají, že ho nepoužívají, kecaj. Alespoň si to myslím. Já osobně si totiž nedokážu představit, že bych se nepodívala do zrcadla. Nejsem žádná fiflena nebo tak, to si zase nemyslete. Ale líčím se, takže zrcadlo potřebuji. Hodně. Mám jedno velké hned vedle skříně a využívám ho pořád. I můj o dva roky mladší bratr vždycky, když přijde ke mně do pokoje, se před ním naparuje několik minut, než usoudí, že vypadá ze všech úhlů dobře. Občas se mu musím smát.
Ukazuje ale pravdu, nebo jenom pravdu zkreslenou? To záleží na typu zrcadla, nemyslíte? Proč si v zrcadle v obchodě připadáme v nových riflích jako královny krásy, i když cítíme, že nám nesedí a doma zjistíme, že v nich vlastně vypadáme hrozně?
Říká se, že v zrcadlech vidíme jiný svět, duchy, tajemno..
Nebo byli jste například v zrcadlárně na Petříně? My tam byli v říjnu se školou a řeknu vám.. byla to sranda :D, akorát, když nějaká trubka (například já) chce vyfotit křivé nohy svých kamarádek a zvedne foťák jinam než má oči, vznikne z toho jenom křivý palec u nohy. To je příklad toho, že i se zrcadlem může být sranda.
Horší je to s jeho rozbitím. Říká se, že když rozbijete zrcadlo, čeká vás 7 let neštěstí. Věříte tomu? Já jsem hodně šikovný člověk, za minulý rok jsem stihla zrcadla rozbít 3.. No, uvidíme, jestli se to nějak promítne. Doufejme, že ne :).


Zdroj obrázků: deviantart >> úprava by me*
 
 

Reklama