BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Me

Co mi nadělil Ježíšek

27. prosince 2013 v 17:58 | Rikkina*
Pěkný povánoční podvečer.Taky u vás dneska tak nechutně slunilo svítíčko? Já si teda prosinec představuju pod nánosem sněhu, s námrazou, rampouchy, chumelenicí a mrazivým, slabým sluníčkem. A ono je plus deset, svítí jak na jaře a všude (až na zahradu) je sucho a začínají nám kvést stromy. A na kocoury jde jaro. Tak doufám, že nepůjde i na kočky, protože potřebuju v lednu kastrovat..

K tématu článku. :) Loni jsem vám psala, co mi přinesl Ježíšek v roce 2012. Letos jsem vám psala seznam mých přání, a teď je na řadě srovnání s tím, co jsem doopravdy dostala. Dárků letos sice nebylo hodně, ale opravdu mě potěšily. A to, co jsem si přála, ale nedostala, budu mít možnost koupit si sama, takže jsem spokojená. A dokonce jsem v Brně objevila i světlý kabát s kapucí, pro který se chystám vyrazit hned, jak mi na účtu přisnate stipendium.

Začnu nekvalitní fotkou plédu, který jsem dostala od bratra. Kupovala jsem ho sama v Yves Rocheru, a jelikož bratr nevěděl, co mi dát, tak jsme se domluvili, že mi ho zaplatí a zabalí pod stromeček. :) Myslela jsem, že bude větší, ale nevadí. Je krásně jemný a teplounký a těším se, až se do něj zabalím u televize s čajem. Mimochodem jsem ho použila jako podklad pro ostatní fotky.

Milý Ježíšku...

18. prosince 2013 v 22:17 | Rikkina*
Pěkný pozdní večer.


Jelikož už za pár dní budou Vánoce a všichni už mají napsáno plno dopisů Ježíškovi, nebo my, starší, máme na blozích tolik rozšířené a oblíbené wishlisty, rozhodla jsem se, že si taky nějaký napíšu. Sice mi je 20, ale Ježíškovi píšu každý rok, jenom letos jsem to ještě nestihla. Prostě není čas. Kamarádka se mi za ty dopisy směje, ale jak jinak, kromě povídání si, budou vaši rodiče/kamarádi/známí vědět, co by vám pod stromečkem udělalo radost? My si teda doma říkáme, co chceme, ale to kouzlo psaní Ježíškovi mě prostě ještě neopustilo. A stejně, co kdyby náhodou někdo zapomněl, co si vlastně přeju? Takhle o tom (radši) nemusím ani vědět, dotyčný koukne na papír a je to. :)

Loni jsem vám psala jenom o tom, co mi Ježíšek nadělil. Letos jsem se rozhodla i pro článek, kde napíšu, co bych si přála a schválně potom porovnáme, co se mi vyplnilo a co ne. :)

Letos jsem se rozhodla mít kosmeticko-měkké Vánoce. Už o pár dárcích vím, ale stejně je sem napíšu. :) Rozhodla jsem se, že zkusím investovat do pořádné paletky očních stínů. No a jako nejvhodnější varianta mi připadala paletka od Elfu. Líčím se hodně ráda, je to pro mě určitý způsob relaxace, uklidnění, můj typický začátek dne. Ráno se probudím, vyčistím si zuby, udělám si kafe, snídani, sednu k zrcátku a jdu se nalíčit. Častokrát zmiňuji Lou a mám hodně ráda i Peťu, které mají v oblibě barevné líčení a Lou je proslulá tím, že chce z ulic vyhnat nudné, obyčejné líčení. Obě mě hodně inspirují a hlavně díky nim jsem měla možnost lépe nahlédnout do kosmetického a líčícího světa a šanci objevit zajímavé značky, techniky a kousky.
Jednu takovou paletku jsem si teda objednala od přítele. Objednala jsem si ji teda domů spolu s dalšími produkty, které vám ukážu zítra v novinkovém článku, ale přemohla jsem se a balíček jsem nechala rozbalit bratra, ať paletku nevidím. Vím totiž, že bych pod stromeček nevydržela. :)
Původně jsem měla zálusk na obyčejnou paletku 140 stínů, ale než jsem se rozhoupala s objednávkou, nebyla na skladě. A jelikož ji mám dostat k Vánocům od přítele a on nevěděl, co mi dát jiného, protože s tímhle počítal, rozhodla jsem se nakonec pro paletku z druhého obrázku. A ještě je na ní o nějakých 10 odstínů navíc. Těším se na ni a doufám, že mě nezklame.

Abeceda toho, co nemám ráda

18. července 2013 v 17:58 | Rikkina*
Ahojte.

Tenhle článek jsem viděla na blogu Mischel a zaujal mě natolik, že jsem se rozhodla si ho od ní vypůjčit a sepsat svoji abecedu věcí, které nesnáším. Oproti Mischel ho napíšu ale trochu jinak, udělám ho opravdu od A do Z. Vtip bude spočívat v tom, že napíšu první věc, která mě napadne v souvislosti s písmenem a s tím, co opravdu nemusím.

Zároveň mě napadl nápad (:D) na další, podobné články. :)


A - Ananas - Nevím proč, prostě se mi jeho chuť hnusí.
B - Bouřka - Od malička se bojím bouřky, na jednu stranu ráda koukám z okna, ale se strachem.
C - Cibule - Je všude, ale já ji prostě z každého jídla, kde ji vidím, musím vybrat.
D - Datle - Ochutnala jsem je jednou před asi 150ti lety, ale znovu byych je nezkusila.
E - Edward - Jako pardon, v knížce to je ještě v pohodě, ale filmového Edwarda mi zhnusili. V jedničce to ještě docela jde. Nejvíc se mi zhnusil ve dvojce, když si v Itálii začal sundávat košili. To jeho bíle napatlané tělo s domalovanými břišáky a do toho ten výraz.. Jáj.

Daruji 4 koťátka

6. července 2013 v 16:10 | Rikkina*
Ahojte.

Vím, že to sem moc nepatří, ale jak někteří možná ví, přesně před dvěma měsíci se nám narodilo 6 mourků. Kocourek a jedna kočička zůstanou doma, ale musím najít domov zbývajícím 4 drobečkům. Všechny 4 jsou kočičky, každá jiná, ale všechny mourovaté. Domov pro jednu už se možná rýsuje, ale o ostatní tři se zatím nikdo neozval. Takže pokud chcete koťátko, napište mi na mail im-me@seznam.cz. :) Kočičky jsou naučené doma, ale pouštíme je proběhnout ven a začínají si na to docela zvykat, takže pokud by měli být venku, myslím, že problém zvyknout si nebude. Jsou naučené na kočičí záchod, zvyklé na králíka (po smrti maminy se k ní chodit tulit a spát s ní) a na německého ovčáka. Zrovna odčervujeme, dneska dostali první dávku, za 14 dní je čeká další.

Bydlím mezi Brnem a Znojmem, takže na cestě na Brno by nebyl problém s dovozem, do Znojma můžeme přivézt po domluvě. Nezávazné maily o informace vítám. :) Za kočičky nebudu nic chtít, jenom si pro ně přeju pěkný nový domov, kde je budou mít noví majitelé rádi. A ráda bych s novými majiteli zůstala v kontaktu. Stačí sem tam napsat mail nebo na fb, jak se drobeček má, poslat fotku.. Chtěla bych vědět, jak se jim daří. Přece jenom jsou to "moji" drobečci. :)

Kočičky by byli k odběru tak za 2 - 3 týdny.

15 věcí, které o mně nevíte || 4. díl

31. března 2013 v 16:59 | Rikkina*

1. Ročníkovou práci ve třeťáku jsem měla o tygrech.
2. Mám doma strašně moc zbytečných a nepotřebných věcí, které mi je líto vyhodit.
3. Miluju kafe!
4. Mám orientační smysl na bodu mrazu.
5. Jeden čas jsem byla v online počítačové hře Osu na 4. místě v ČR!
6. Nesnáším, když pozdě vstávám! Jsem potom protivná a nepoužitelná! Moje hranice je vstát do devíti. A je mi jedno, jestli jsem šla spát v deset nebo o pěti ráno.
7. Můj králík se jmenuje jako já v internetovém světě. Rikki. Navíc je to podobné i Niky, takže ať někdo zavolá tak nebo tak, přibehneme vždycky obě. :D
8. Mezi mé nejoblíbenější herce patří Johny Depp a Will Smith.
9. Fotím Olympusem FE-47
10. Jsem magnet na trapasy.
11. Jsem celkem nešikovná.
12. Dělám si plno plánů, i když vím, že je neuskutečním.
13. Budu teta.^^ Už za pár dní!
14. Bojím se tmy. Ale šíleně. Proto spím s rozsvícenou lampičkou a usínám při filmu.
15. Jsem schopná mít angínu i 10x do roka!

15 věcí, které o mně nevíte || 3. díl

28. března 2013 v 16:59 | Rikkina*
1. Mám nick podle seriálové disney postavy. Přezdívku mi dal tehdy asi 5ti letý bratranec. Znáte H2O, stačí přidat vodu?
2. Dělám jakousi "Oriflame lady".
3. Mám za sebou 14ti dení praxi v Zoo Brno a jsem tam skoro jako doma. :D Poznala jsem tam pár super lidí. Někteří dokonce dělali stejnou střední jako já, jenom ještě nebyl můj obor. :)
4. Chtěla bych se setkat s někým slavným.
5. Chtěla bych být slavná.
6. Jako malá jsem chtěla být princezna, popelářka, řidička náklaďáku a autobusu, učitelka a veterinářka.
7. Miluju zvířata! Dokonce víc než lidi.
8. Ve škole jsem sedávala vždycky co nejvíc vzadu to šlo. :D
9. Nejraději mám žlutočervenomodrého plyšového medvěda Míšu, kterého jsem dostala kdysi dávno od bratra k Vánocům. Pořád s ním spím.^^
10. Na internetu jsem se seznámila se čtyřmi lidmi, které jsem později poznala i osobně.
11. Chtěla bych jet do Paříže, Ameriky, Austrálie a Španělska.
12. Odmaturovala jsem za 11. Z praxe za 1, z odborných předmětů za 2 a z češtiny a matiky za 3.
13. Jako malá jsem zbožňovala sestry Olsenovy!
14. Mám dva bratry. Mladšího vlastního a staršího nevlastního.
15. Na základní škole jsem nosívala klíče o objemu "do tašky se nevleze nic dalšího".

15 věcí, které o mně nevíte || 2. díl

10. března 2013 v 14:59 | Rikkina*
1. Nejoblíbenější zvíře je tygr, poslední dobou leopard a jaguár.
2. Chtěla bych si zaplavat s delfíny.
3. Nikdy jsem nebyla u moře.
4. Raději se nudím, než bych dělala něco náročnějšího. :D
5. První koncert, na kterém jsem byla bylo první turné Ewy Farne.
6. Dříve jsem se vyžívala v emo stylu.
7. Miluju nezdravá jídla a sladkosti.
8. Nejsem spokojená se svým vzhledem ani postavou.
9. Jsem šíleně sebekritický člověk.
10. Nenamalovaná skoro nevylezu z domu.
11. Mým dětským snem vždycky bylo mít vlastní zoologickou zahradu. Už jsem si i kreslila plány. :D
12. Bloguju už asi 6 let.
13. Po shlédnutí Pretty Little Liars se mojí oblíbenou herečkou stala Ashley Benson.
14. Miluju seriály! Mám jich rozkoukaných strašně moc! The Vampire Diaries, Pretty Little Liars, Once Upon a Time, Teen Wolf, The Lying Game, The Simpsons, Grimm...
15. Ke kreslení mě dokopala dávná kamarádka - chtěla jsem být lepší než ona.

15 věcí, které o mně nevíte || 1. díl

9. března 2013 v 14:59 | Rikkina*

Je to už dávno, co jsem se nechala inspirovat u ZrzQy a S-hejvi.

1. Tohle už tu asi bylo řečeno několikrát, ale jsem šílený bordelář!
2. Miluju Ameriku a americký styl!
3. Jsem lenoch.
4. Miluju citronové pivo. :)
5. Doma mám psa a králíka, kočku a kocoura.
6. Mám nejdokonalejšího přítele na světě. :P
7. Miluju bílou, šedou, modrou a fialovou barvu. Poslední dobou mě nějak zaujala růžová - help me! :D
8. Mojí nejoblíbenější květinou je růže. Poslední dobou i lilie a orchidej.
9. Chtěla bych se jmenovat jinak. Třeba Kristýna, Vanessa, Katka..
10. Nesnáším špenát a bramborové knedlíky.
11. Ráda fotím a kreslím.
12. Dříve jsem hrávala na kytaru a na flétnu.
13. Vystudovala jsem školu, na kterou jsem chtěla už od prvního stupně základky - veterinu.
14. Na oblíbené blogy chodím i několikrát denně.
15. V budoucnu si chci pořídit pořádnou zrcadlovku!

My spring wishlist

4. března 2013 v 20:10 | Rikkina*
Ahojte,

když venku tak krásně svítí sluníčko, těším se na jaro a na léto ještě víc. :) Už aby byli tady! Chtělo by to se ale trošku připravit, a malinko doplnit jarní šatník. A že by se mi líbilo mít doma spoustu nových věcí! :D Namyšleného toho mám spoustu. Jenom na to nemám peníze, takže pokud si něco koupím, nebude to ani třetina z toho, co jsem si vymyslela do wishlistu. :) Ale je pěkné si něco přát. Třeba se nějaká koruna bokem najde a koupím si alespoň něco podobného. :)

Co potřebuju určitě, jsou nové kalhoty. Mám úžasnou chopnost všechny rifle prodřít. Mám teď jenom jedny tmavě modré, jedny bílé a další světle modré nenosím, protože si v nich připadám jako jitrnice. :D Chtěla bych zase nějaké černé. A hnědé nebo béževé kalhoty jako na fotce. Ať si taky od riflí odpočinu. :)

Hledá se nový majitel pro kocourka

26. ledna 2013 v 21:48 | Rikkina*

Dneska druhý článek, tentokrát vás prosím o pomoc!

Spolužačka má doma kocourka, na kterého se vykašlal její bývalý přítel. Bohužel si ho nemůže nechat, protože bydlí v Praze a do školy dojíždí do Brna. Doma má i velkého psa, její maminka má nemocnou čivavu a nevlastní táta kočky nenávidí. Poprosila mě o malou výpomoc při hledání nového majitele.

Kocourkovi je teda 5 let, ale snad by se našla nějaká dobrá duše. :) Je to fajnový společník, který je čistotný a zvyklý na život v bytě. Navíc je kastrovaný. Z fotek můžete posoudit, že je vážně moc pěkný.

Měli byste o něj někdo zájem?
Spolužačka ho má v Praze - dalo by se to domluvit, ale je možnost ho dopravit do Brna. Pokud je někdo ze Znojemska a měl by zájem, mohla bych si ho vzít na chvíli domů a předat ho já. Všechno by záleželo na domluvě. Možná by nebyl problém ho dopravit ani do Třebíče..

My wishlist

13. ledna 2013 v 21:04 | Rikkina*
Občas nevím, jaký článek napsat, tak mě napadají nesmysly, jako třeba sepsat vám, co bych si v blízké době chtěla koupit. :) Většinu z toho stejně neseženu nebo už mi nezůstanou penízky, ale bylo by hezké tyhle věci vlastnit. Některé z těch věcí ani nepotřebuju, jenom by se mi prostě líbilo je mít.
Začnu tou, o které si můžu nechat v nejbližší době jenom zdát. :D

Mým asi největším přáním je vlastnit zrcadlovku. Nejvíc přemýšlím o Nikonu D5100, Nikonu D3100 nebo Canonu EOS600D. Nechcete mi někdo přispět plnou částkou?

Co mi nadělil Ježíšek

27. prosince 2012 v 12:50 | Rikkina*
Chtěla jsem se vám pochlubit hned v pondělí, ovšem znáte mě - nevyšlo mi to. Takže vám až teď přináším rychlý přehled toho, co jsem našla pod stromečkem. Vážně toho není moc,proč by taky mělo. Stejně jsem spokojená! :P

A začneme kosmetikou :)

Od maminky jsem dostala oriflamovskou sadu šamponu, balzámu a masky na vlasy se slunečnicí a borůvkami. Šampon už jsem měla několikrát a nemůžu si ho vynachválit. Uvidíme, jak to půjde i s ostatním ze sady.

Make-up dotazník

18. listopadu 2012 v 19:09 | Rikkina*
Tentokrát jsem si článek vypůjčila od Gabriely. Snad nevadí. :)

1. Nejdůležitější líčidlo?
Korektor

2. Nejoblíbenější líčidlo?
Tužka na oči

3. Vyšla bys nenalíčená ven?
Ven no. Ale né mezi lidi.

4. Viděl tě přítel nenalíčenou? Líbíš se mu tak?
Jistěže. Říká, že ano.

5 věcí, které na sobě nemám ráda

26. října 2012 v 19:29 | Rikkina*
Myslela jsem, že tenhle článek se mi bude psát líp než předchozí. Nepíše. Když se máte takhle veřejně zkritizovat, přemýšlíte nad tím, jestli je to vážně tak hrozné a jestli to stojí za zmínku. A jestli na vás není něco dalšího, co vám vadí daleko víc...

5 věcí, které na sobě mám (asi) ráda

25. října 2012 v 19:29 | Rikkina*
Možná jsem někde podobný článek viděla, možná ne. To si teď nedokážu uvědomit. Napadlo mě ale napsat, kterých 5 věcí na sobě mám a nemám ráda. První článek bude ten pozitivnější. :) Snažila jsem se vybrat takové věci, o kterých mám co napsat a které mi chválí i ostatní. Jsem zvědavá, kolik se tady objeví komentářů typu, jak jsem do sebe zahleděná a podobně. :D

Já od A do Z

22. září 2012 v 19:49 | Rikkina*
Inspirace k článku: Ell

A - Antitalent. A to opravdu na všechno.
B - Bordelář. A to strašnej!
C - Cvok. Ale to záleží..
D - Dramatická. Občas umím věci hooodně zdramatizovat!
E - Existující. :D Ano, opravdu existuju! :D
F - Flákač. Hehe.
G - Gossip girl. Tak trochu.. ale kdo není?
H - Hodná.. Doufám. :)
CH - Chamtivá. Občas. Záleží v čem.
I - Idiot. Tak trošku :D
J - Jelito. :D
K - Kávová. Miluju kafe!
L - Láskyplná.
M - Milující.
N - Náladová. A štvu tím dokonce i sebe.
O - Optimistická. Nebo se o to alespoň snažím..
P - Přátelská. Doufám, že to tak vidí i druzí. :)
R - Romantická. I když se to někdy nezdá.
S - Strašpytel. Ano, i já se bojím. :)
T - Tučná. Na břiše a stehnech. :D
U - Užitečná? Asi jak pro koho a jak kdy. :D
V - Vybíravá. Hlavně v jídle.
Z - Zamilovaná. Už přes rok a půl. ♥

Wishlist 0.1

19. září 2012 v 18:49 | Rikkina*

Četla jsem, chci přečíst, viděla jsem, chci vidět,...

17. června 2012 v 14:49 | Rikkina*
Nudím se. No a jelikož nemám nic na práci, napadlo mě napsat sem seznam knížek a filmů, které jsem četla a viděla, a které bych číst a vidět chtěla.
Třeba vám poradím nebo můžete poradit vy mně. :)
Určitě si nevzpomenu na všechno, tak alespoň to v nejbližší době..

Řetězák 0.5

22. května 2012 v 20:20 | Rikkina*

JSI...
Upřímná? || někdy až moc :/
Sebevědomá? || ne
Hodná? || doufám :)
Přátelská? || jj
Uzavřená? || taky

Řetězák 0.4

8. května 2012 v 23:09 | Rikkina*
Jelikož jsem se poslední dobou celkem dostala do dotazníkové a řetězákové mánie, přidávám další. :)

Řetězák 0.3

8. května 2012 v 19:09 | Rikkina*

1. Jméno: Nikola
2. Přezdívka: Rikki*
3. Narozeniny: 15. 6.
4. Místo narození: Znojmo
5. Znamení: blíženec
6. Pohlaví:
7. Třída: Zatím ještě pořád 4. B
8. Škola: Úúplnej konec střední :P
9. Funkce: ? Studentka?
10. Město: Čeho? Školy? Třebíč..

Řetězák 0.2

7. května 2012 v 22:09 | Rikkina*


1. Jméno: Nikola
2. Vaše nálada?: Ujde to :P
3. Kolik je hodin?: 21:40
4. Narozeniny: 15. 6.
5. Jména rodičů: ...
6. V kolika letech tě rodiče měli?: 29 a 31? asi..
7. Kolik měříš: 170
8. Tvoje číslo boty: 39/40/41
9. Styl oblečení: Nemám vyhrazený styl, nosím, co se mi líbí

Řetězák 0.1

14. dubna 2012 v 20:49 | Rikkina*
Řetěžák? Vážně? Na to se ještě hraje? :D Pamatuju si, že strašně letěly před čtyřma rokama, když jsem s blogováním začínala a od tý doby jsem je nikde neviděla :D Ale tak proč ne, že jo :) v Rubrice "Me" stejně nic nemám a celkem se nudím :P

PRVNÍ VĚC, KTERÁ TĚ NAPADNE PŘI SLOVĚ:
Škola - maturita :/
Moře - západ slunce o:)
Marťan - E.T. :D
Proužky - zebra :D
Nebe - slunečný den
Peníze - hodily by se :)
Cizí země - USA, Paříž
Horoskop - blíženec
Co bych chtěla vzkázat těm, co tohle čtou: koment please :P a taky si ho vyplňte :)
Co mají ti, co si to přečetli udělat? Vyplňovat taky :P
Mc'Donald / KFC = MD - schake /KFC - hranolky
Škoda / Mercedes = Audi, BMW
Fotbal/ hokej = hokej (zrovna je v telce)
Studium / AuPair = ani jedno
Notebook / PC = notebook
Praha / Paříž = Paříž o:)
Mp3 přehrávač / iPod = Mp3
 
 

Reklama