BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Únor 2014

Recept || Domácí pizza

25. února 2014 v 11:31 | Niky* |  Recepty
Pěkné úterní dopoledne, milí čtenáři. :)


V minulém článku jsem si stěžovala na nedostatek nápadů, co sem mám, kromě recenzí a tagů, psát. Včera před spaním mě ale nějak osvítilo a uvědomila jsem si, že tu přece nemám jenom tagové a kosmetické rubriky. Můžu psát recepty, ukázat vám, jaký styl oblékání se mi líbí, lidi a věci, které mě inspirují, oblíbené seriály, herce, mohla bych konečně napsat nějaký článek na téma, o oblíbených filmech, které jsem za poslední dobu viděla, konečně bych se mohla dokopat k tomu něco nakreslit.. Rubrik tu mám tolik a já zůstávám jenom u dvou, u tří. Svádím to na lenost, na lenost dělat něco navíc. A to si vedu blog prosím pěkně. Vím, že leností hodně trpím a vím, že to musím změnit. Viděli jste můj pokoj? Za postelí je od soboty hromada oblečení, která se akorát zvětšuje!

K tématu. Na blog jsem začala psát kdysi dávno recepty. Teď vařím o něco pravidelněji a snažím se zkoušet pořád nové věci. Mamka změnila práci a směnuje, takže to ani jinak nejde. Bez teplého pořádného obědu to prostě není ono. Ale mě to baví, takže o to lepší příležitost se s vámi o některé recepty rozdělit, no ne?

Dneska začnu tím nejjednodušším, co jsem za poslední dobu dělala k večeři. Dlouho jsme doma měli chuť na pizzu, objednávat se nám nechtělo, protože pizzerky jsou od nás celkem daleko a mražené nejsou ono. A chtěli jsme zkusit udělat vlastní.

TAG || Co bys raději (Would you rather)

20. února 2014 v 20:25 | Niky* |  TAGS
Pěkný večer!


Jelikož trpím nedostatkem nápadů na články, budu teď přidávat méně pravideleně. Hlavně se můžete těšit na recenze a víkendové/předvíkendové tagy, kterých mám rozepsaných hromadu. :) Dneska to bude oddechovka na téma, co bych raději. Schválně dejte vědět do komentářů, co máme společné!


1. Chtěla bys raději ztratit své řasenky, linky, rtěnky, lesky nebo paletky a stíny?
Samozřejmě, že bych nechtěla ztratit vůbec nic. Kdybych ale měla vybrat, bez čeho se nejvíc obejdu, byly by to lesky na rty a asi i rtěnky. Lesky už skoro nenosím a ve rtěnkování jsem nováček a často zapomínám na to, že bych si mohla nalíčit i rty.

2. Chtěla by sis raději oholit hlavu nebo vlasy nikdy nestříhat?
Nikdy nestříhat. Ale museli by mi dorůstat! Já už si vlasy nestříhala tak dlouho a pořád jsou stejné! Snažím se je oživit a opravit různými šampony, ale nic nepomáhá. Před týdnem jsem začala brát vitaminy, tak uvidíme. Pokud to nepomůže, plánuju kadeřnici. Jenom se bojím, že mi z toho nic udělá ještě větší nic. :D A mikádo mi opravdu slušet nebude. :( A co kdyby mi vlasy nerostly ani potom?

3. Chtěla bys raději korálové nebo růžové tváře?
Asi korálové. Nejsem si růžovou na tvářích jistá.

Recenze || Štětce by Oriflame

17. února 2014 v 17:36 | Niky* |  Recenze
Pěkný večer!Po dlouhé pauze jsem tady s jednou z připravených recenzí, která se bude se týkat štetců Oriflame. Každý mám doma jinak dlouho a používám je různě pravidelně nebo nepravidelně. Některé jsou syntetické, některé jsou přírodní. Hned na úvod musím napsat, že vím, že kvalita nebude to úplně nejlepší, co se dá sehnat. Jednou se chystám na pořádné štětce, momentálně jsou ale oriflamovské nejlepší, jaké jsem kdy měla.

Jako první bych vám chtěla představit štětec, který mám nejdelší dobu. Skoro ho nepoužívám, začala jsem s ním pracovat až poslední dobou. V popisu stojí, že se jedná o profesiální vějířovitý štětec na pudr. Bohužel je tak malý, jemný a tenký, že bych si s ním celý obličej pudrovala týden. Proto mi dlouho ležel v šulíku. Změnilo se to až po Vánocích, kdy jsem od Ježíška dostala paletu stínů od Elfu, kterou používám pravidelně. No a některé stíny celkem práší a štětec se mi skvěle osvědčil na "ometání" zrníček naprášených stínů, které mi většinou skončí u vnitřního koutku a na kraji nosu.

V dalším popisu produktu jsem se dočetla, že se jedná o štětec z kozích štětin, hliníku a dřeva, který je navžen pro aplikaci průsvitného pudru, nebo pro odstranění přebytečného pudru. Funkci odstraňování (ale stínů) zvládá podle mého dobře. Je jemný, takže pokud moc netlačíte, stíny si nerozmažene a krásně je odprášíte pryč. :)

Nakonec jsem pro štětec využití našla, ale znovu bych si ho nekoupila. Plná cena štětce je 169,- kč.


14.2.2014 || Vysvětlení

14. února 2014 v 13:55 | Niky* |  Kecy
Pěkný den všem!


Opravdu se moc omlouvám, že sem poslední dobou nic nepřidávám. Ono nápady by byly. Na blogu jsem aktivní. Rozepisuju si články. ALE - všechno, co mě napadá, jsou oddechovky nebo recenze. A já bych to tady nerada zaplnila jenom tagama a podobně. Proto čekám, až mě napadne i něco jiného. Nemyslím si totiž, že by vás bavily deníčkovské články z mého nudného života. :)
Měla jsem teď mezi semestrama volno, tak jsem měla v plánu přidávat jako divá. Většinu času jsem ale byla s přítelem, a to není na blog moc času. A vlastně tady ani nechci nějak dlouho sedět, připadám si divně, když píšu článek a přítel čeká, až na něj budu mít konečně čas.. Dneska k němu jedu opět, tentokrát oslavit tenhle šílený komerční svátek. Máme se známýma zamluvený stůl v hospodě, takže to nebude nějaké přehnané oslavování - naštěstí. Ono je fajn, že je svátek zamilovaných.. ale proč si to takhle debilně komerčně dokazovat jenom v ten jeden den. Stejně je to jenom o tom, že si řeknete "fajn, je Valetnýn, budeme se k sobě chovat líp, nakoupíme si tunu dárků" atd. atd.. Takže ne, Valentýna nějak extra neřeším.

Zavedla jsem si sešitek, do kterého si zapisuju nápady na články a některé si rovnou i rozepisuju. Je to pro mě přehlednější a alespoň na nic nezapomenu. Zrovna teď se snažím vymýšlet věci pro tag "50 things about me", což je docela makačka. Nečekala jsem, že budu tak dlouho přemýšlet, co bych vám o sobě mohla napsat zajímavého. :D Co se týká článků, které připravuji, tak jsou to většinou recenze a tagy, jak jsem psala nahoře. K tomu přibudou články do rubriky "I like,..", konečně. A taky chystám pár novinek.
V neděli večer se vracím domů a pokud bude čas, chci začít už večer předělávat blog. Změny se budou týkat hlavně rubrik a některých rozcestnků. Psala jsem už mockrát, že tu mám rubriky, které nevyužívám, nebo které využívám úplně minimálně. Pořádně to zredukuji a udělám pár nových. Prostě tak, aby tu bylo jenom to, co mě aktuálně baví a to, o čem mě bude bavit psát. Chystám nový projekt, který jsem okoukala od Peti z petralovelyhair, ale to napíšu ještě do upřesňujícího článku. :)
Taky bych konečně ráda zavedla zvířecí rubriku. Jeden čas jsem nad ní dost vážně uvažovala, nedávno jsem ji zamítla. A teď mám pocit, že bych ji opravdu zavést měla. Musím ještě domyslet, jak to bude v rozcestníku vypadat, ale už nad tím uvažuji naprosto reálně.
Taky se začnu věnovat facebooku a instagramu. Vím, říkám to pořád, ale pokud se chci dostat dál, musím na sobě pořádně zapracovat. ;)

A abych nezapomněla! Moc, moc, hrozně moc vám děkuju, že ke mně na blog chodíte. Už je to delší doba, co jsem si všimla, že návštěvnost blogu přesáhla 30 000, což je moc krásné číslo! A mimochodem.. Blog zanedlouho oslaví 2. narozeniny, což je super příležitost odměnit jednoho/jednu z vás! No a jelikož si myslím, že ke mě chodí z 99% slečny, bude se jednat o hmotný dárek v podobě malého kosmetického balíčku! :)

Chtěla bych se vás zeptat, a poprosit vás, o váš názor do komentářů.
Jaké články by se vám na blogu líbily? Konkrétní témata článků nebo třeba rubriku, jakou bych mohla zavést.
Chci, aby se vám tady líbilo. :)
Děkuju!

Niky!