BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

8.1.2014 || Povídání

8. ledna 2014 v 22:44 | Rikkina* |  Kecy
Zdravím čtenáře.


Jelikož dneska celý den vypracovávám otázky ke zkoušce na příští týden a včera jsem neměla čas rozepsat si články, budu se dneska snažit alespoň něco málo povídat.

Začala bych včerejší zkouškou, o které jsem vám už psala. Šla jsem na ni s tím, že se podívám, jakým stylem bude pokládat otázky a někdy příště si to půjdu zopakovat. Vůbec mi nešlo se naučit a byla jsem z toho docela zoufalá. Do školy jsem přijela víc než hodinu předem a když se začalo scházet víc a víc lidí a z každé strany jsem slyšela, co údajně neumí, ale uměli to, byla jsem v šoku, začal se mi svírat žaludek, chtělo se mi strašně na záchod a začla jsem mít zimnici. :D Takhle nervózní jsem snad ještě nebyla!
Nakonec se ukázalo, že jsem se stresovala úplně zbytečně. Sice profesor s celým svým týmem (přivedl si na nás dalších 6 zkoušejících) přišli o nějakých 5 nebo 10 minut později, ale ústní zkoušku hotovou za dvě minut jsem ještě neměla. :D Totiž - naše ústní zkouška spočívala v tom, že jsme si vylosovali číslo, na základě kterého dal tomu, kdo nás zkoušel papír se čtyřmi otázkami. S kamarádkou jsme naštěstí "chytli" úžasnou profesorku, která to vůbec nehrotila. Po převzetí papírů od profesora si nás odvedla z posledního patra do prvního, na konec chodby, posadila nás do lavice, dala nám papíry se čtyřma otázkama a s odpověďma za a), za b) nebo za c). Celá zkouška spočívala v tom, že jsme přečetli otázku, všechny tři možnosti a bez jakéhokoliv obkecávání jsme řekli, která možnost je správně. :D Ze 4 otázek jsem měla jednu blbě (nvm, proč mám zafixovanou špatnou dobu inkubace násadových vajec!), tudíž mám za C. Sice to teď na prospěchové stipendium už 150% nebude, ale prostě mám zkoušku, na kterou se mi nešlo naučit, za C! Takže jásejte se mnou. Děkuji. :D

Jelikož jsem jela domů z Brna s tátou, který má posledních pár dní problémy s nohou, řídila jsem od Brna já. Jedna z mých nejdelších cest za poslední dobu. :D No a dneska jsme si udělali rodinnou nakupovací cestu do menšího města poblíž. Mně bylo od maminky koupeno krásné modré triko s kamínky a od tatínka tepláky na doma. Obojí vám v blízké době ukážu na blogu. Máma má zvyk, že všechno nové hned hodí do pračky, nebo aspoň "přemáchne" ručně. No a já dneska nestíhala vyfotit, tak musím počkat, až věci proschnout.


Taky máme v plánu zajet do Brna (nejspíš) na nějaký další nákup. Přišlo mi ubytovací stipendium, takže jsem rozeslala e-maily veterinářům v okolí s dotazem na cenu kastrace. Musím nechat ty moje mourky vykastrovat, protože na ně jde jaro. No a dvě kočky a dva kocouři (táta a jeho tři děti) nejsou dobrá volba pro mimča. Navíc koťata po loňské zkušenosti ani nechci. A to jsem chtěla chovatelskou stanici psů! Já prostě nemám to srdce se o ty drobečky několik měsíců starat a potom je jen tak dát někomu úplně cizímu. Navíc se ani přes domluvu noví majitelé drobků neozvali, tak vůbec nevím, jak to s číčama vypadá.
No, takže ze stípka budu platit kastraci jedné čičině, táta zaplatí druhou. A kocoury necháme až časem, jestli vůbec, přednější jsou teď ženský. Za další část stípka a snad na půl s mámou musíme koupit přepravku. Musím přece zvířectvo v něčem převézt.. A navíc i králíka jsem doteď párkrát vezla v krabici, což není úplně ok. No a za zbytek mám v plánu si koupit boty nebo rifle (jedno si koupím já, druhé mi slíbil zaplatit táta) a mám vyhlédnutý dokonalý svetr a chci nějaké tričko. Těch totiž není nikdy dost. A navíc začínám být blázen do šál a šátků. Proč já nejsem radši chlap? :D

Taky začínám být nemocná. Minulý týden jsem byla u přítele, který od sestry chytl nějakou chřipku nebo co. Jeho máma už byla nemocná taky a na mě to začíná dopadat až teď. Bolí mě hlava, začínám kašlat, škrábe mě v krku.. Snad to bude na příští týden na zkoušky v pohodě. Taky mám jet tento víkend opět k drahému, tak uvidím, jestli nakonec nezůstanu radši doma.

Co se blogu týká, mám objednaný Oriflame, takže se kromě článku o novém oblečení můžete těšit taky na článek o nové kosmetice. Mám pro sebe docela velkou objednávku. Taky si chci pomalu rozepsat recenze a našla jsem pár tagů. Taky začínám dost reálně přemýšlet nad zařazením zvířectva na blog. Ono není na škodu informovat veřejnost o problematice špatného chovu, případů týrání, novinkách v zákoníku (víte o tom, že zvíře už se od 1. ledna nebere jako věc, ale jako živé stvoření?), závažných případech nebo o tom, jak daný druh zvířete správně chovat, jak se o něj starat.. Ještě popřemýšlím, ale zatím to na 80% vypadá, že můj blog bude mít další zaměření. :) Hlavně musím vymyslet systém rubriky a rozcestníků, protože mám v plánu začít s tím docela do podrobna, po určitých zvířatech a poddrubriky k nim. No uvidíme uvidíme. :)

Zatím jdu oběhnout oblíbené blogy, dodělám ještě pár zkouškových otázek a půjdu zalehnout k novému dílu Teen Wolfa a Pretty Little Liars. U obou seriálů jsem se nemohla dočkat pokračování! Jenom škoda, že jsem ještě neobjevila nový díl Grimma, Draculy, Ravenswoodu, Arrowa, Originals a Upířích deníků. Už asi po čtvrté jsem se začala dívat od začátku na Pravěk útočí a podruhé si začínám stahovat Sex ve městě, který si hodím na DVDčka. Není nad holčičí seriály!

#dárek od milého ke svátku, fotka ještě z listopadu :D || #pokus o první domácí pizzu

#náš letošní vánoční smrček^^ || #fotka z 23. prosince s bratrem

#nové dolcegusto, nesquik a křupky k učení || # učení se s Jackie


#fotky, která přidám na instagram ještě během dneška, protože nestíhám :D
#když zakážete kočce lozit po stole s jídlem || #s milým před Vánoci v Brně
Pro dnešek se (s)mějte hezky, užijte si zítřek a já se budu během zítřka snažit mezi otázkama napsat nějaký plnohodnotný článek. :)

Niky*
 


Komentáře

1 Michelle Michelle | E-mail | Web | 12. ledna 2014 v 20:56 | Reagovat

joooo taky jsem konečně viděla PLL a musím zkouknout dalších milion seriálů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama