BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Leden 2014

Nová kosmetika || 1.5 (edit)

22. ledna 2014 v 14:39 | Niky* |  Moje kosmetika
Pěkné odpoledne.


Omlouvám se, že jsem se zase nějaký čas neozvala. Čekala mě zkouška, tak jsem se snažila učit se, potom přijel nečekaně přítel.. Příští pátek mě čeká opravná zkouška z hematologie, takže se budu taky učit.
Dneska jsem si nafotila podklady pro pár článků, které si dneska ještě rozepíšu a postupně vám je budu zveřejňovat. Fotila jsem produkty do dnešního článku, který bude obnovou minulého kosmetického se špatnýma fotkama. Taky jsem nafotila podklady pro několik recenzí, které by se tu měli do +/- měsíce objevit. Našla jsem si několik tagů a na pár blozích jsem se inspirovala některými články, které se chystám napsat podle obrazu svého. Teď už ale k novinkovému článku, který je zaměřený jenom na produkty, které jsem si objednala z Oriflamu.

Začnu pudrem a podkladovým krémem, které si bjednávám pravidelně. Každý mám už minimálně po čtvrté a jsem s nimi hodně spokojená. Myslela jsem, že jsem na obojí psala recenzi, ale na blogu jsem ji nenašla, tudíž se ni můžete těšit někdy v budoucnu. Podkladový krém je v odstínu Ivory a jeho katalogová cena byla 99,- korun, pudr je v odtínu Matte light a zaplatila jsem za něj 129,- kč.


15.1.2014 || Ještě dva dny a je to (snad) za mnou

15. ledna 2014 v 17:16 | Niky* |  Kecy
Pěkné odpoledne.


Dneska jsem se opět rozhodla pro krátký povídací článek, jelikož něco plnohodnotného momentálně opravdu nestíhám. Zítra a v pátek mám poslední dvě zkoušky, tak doufám, že je obě zvládnu. Potom bych měla mít padla. Ještě vůbec netuším, kdy půjdu znova do školy, nikdo zatím nic neposlal, nikdo nic neřekl. Doufám, že to bude nejdřív tak za měsíc! :D I když to asi těžko..

Ještě před Vánoci jsem "úspěšně" zvládla zkoušku ze zoo zvířat, útulků a cirkusů, minulé úterý jsem stejně "úspěšně" zvládla kočky a zájmová zvířata. Toto úterý jsem velice úspěšně (za A! záviďte! :D) zvládla psy a kynologii, kde jsem ztratila jeden bod jenom tím, že jsem prohodila u dvou plemen FCI skupinu. A ještě k tomu tak blbě! Mně prostě nenapadne napsat, že výmarský ohař patří do skupiny ohařů! Ale ztratit jeden bod je pro mě veleúspěch, i když byl ztracený takhle nešťastně.

Zítra mě čeká zkouška z koní, do kterých jsem se totálně neučila a budu spoléhat na to, že to paní profesorka nebude hrotit, jako nehrotila nikdy nic. Sice by mě zajímalo, podle čeho bude známkovat, ale rozhodně odmítám být ústně zkoušená nebo psát jakýkoliv test, protože nám nic neřekla! Při zápočtu ani nevěděla, že zkoušku vůbec máme mít a chtěla nás známkovat na základě zápočtu.. Bohužel musí jít všechno přes stag, takže nám zadala jeden společný termín, během kterého máme dostat známku. No, jsem zvědavá, jak to vymyslí.
V pátek mám poslední zkoušku z hematologie. Zatím ji všichni zvládli, tak doufám, že nebudu výjimka. Uklidňuju se tím, že přece nebudu první, kdo to nedá. :) Každopádně materiály vytištěné mám a světe div se, ono toho zase tak moc není. Větší problém bude, že Nikolka a cokoliv, co má něco společného s chemií, nejdou dohromady. Takže si to budu pořád dokola číst a doufat, že mi něco zůstane v hlavě.

8.1.2014 || Povídání

8. ledna 2014 v 22:44 | Rikkina* |  Kecy
Zdravím čtenáře.


Jelikož dneska celý den vypracovávám otázky ke zkoušce na příští týden a včera jsem neměla čas rozepsat si články, budu se dneska snažit alespoň něco málo povídat.

Začala bych včerejší zkouškou, o které jsem vám už psala. Šla jsem na ni s tím, že se podívám, jakým stylem bude pokládat otázky a někdy příště si to půjdu zopakovat. Vůbec mi nešlo se naučit a byla jsem z toho docela zoufalá. Do školy jsem přijela víc než hodinu předem a když se začalo scházet víc a víc lidí a z každé strany jsem slyšela, co údajně neumí, ale uměli to, byla jsem v šoku, začal se mi svírat žaludek, chtělo se mi strašně na záchod a začla jsem mít zimnici. :D Takhle nervózní jsem snad ještě nebyla!
Nakonec se ukázalo, že jsem se stresovala úplně zbytečně. Sice profesor s celým svým týmem (přivedl si na nás dalších 6 zkoušejících) přišli o nějakých 5 nebo 10 minut později, ale ústní zkoušku hotovou za dvě minut jsem ještě neměla. :D Totiž - naše ústní zkouška spočívala v tom, že jsme si vylosovali číslo, na základě kterého dal tomu, kdo nás zkoušel papír se čtyřmi otázkami. S kamarádkou jsme naštěstí "chytli" úžasnou profesorku, která to vůbec nehrotila. Po převzetí papírů od profesora si nás odvedla z posledního patra do prvního, na konec chodby, posadila nás do lavice, dala nám papíry se čtyřma otázkama a s odpověďma za a), za b) nebo za c). Celá zkouška spočívala v tom, že jsme přečetli otázku, všechny tři možnosti a bez jakéhokoliv obkecávání jsme řekli, která možnost je správně. :D Ze 4 otázek jsem měla jednu blbě (nvm, proč mám zafixovanou špatnou dobu inkubace násadových vajec!), tudíž mám za C. Sice to teď na prospěchové stipendium už 150% nebude, ale prostě mám zkoušku, na kterou se mi nešlo naučit, za C! Takže jásejte se mnou. Děkuji. :D

Jelikož jsem jela domů z Brna s tátou, který má posledních pár dní problémy s nohou, řídila jsem od Brna já. Jedna z mých nejdelších cest za poslední dobu. :D No a dneska jsme si udělali rodinnou nakupovací cestu do menšího města poblíž. Mně bylo od maminky koupeno krásné modré triko s kamínky a od tatínka tepláky na doma. Obojí vám v blízké době ukážu na blogu. Máma má zvyk, že všechno nové hned hodí do pračky, nebo aspoň "přemáchne" ručně. No a já dneska nestíhala vyfotit, tak musím počkat, až věci proschnout.

Design || 1.3

6. ledna 2014 v 18:49 | Rikkina* |  Blog
Kabát blogu číslo: 13
Téma: Winter
Od kdy: 6.1.2014
Výroba: im-me.blog.cz
Zdroj obrázků: noťas
Délka výroby: Maximálně půl hodiny
Spokojenost: 85%
Komentář: Opět jsem zůstala u svého už zaběhnutého vzhledu. Líbí se mi to, není to ani přeplácané, ani úplné nic a záhlaví řekne něco o mně. Podobně bych chtěla ladit všechny následující designy a měnit jenom tématicky podle roční období nebo různých situací. V podstatě se jedná a menší předělání vánočního designu. Když není zima venku, tak si ji alespoň udělám v designu, ne? :)
Náhled:

6.1.2014 || Vzhůru na zítřejší zkoušku!

6. ledna 2014 v 18:18 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný večer všem.Včera jsem se vrátila od přítele s tím, že se musím doučit to, co už mi u něj do hlavy prostě nešlo. Naučila jsem se asi půlku materiálů a dál to prostě nešlo. Zítra mám zkoušku a o moc víc než o víkendu toho neumím. Prostě už mi to do té hlavy neleze, a to toho není ani nějak moc. Takže mi držte palce, ať se mě ptá hlavně na králíky, možná na slepice a na chov koček. Žádné nemoci, zákony, vyhlášky, plazi, ptáci a nic podobného. :)
Učím se už několikátý den a ono ne a ne to do té hlavy narvat. Proto jsem od čtvrtka nepřidala ani žádný článek. Sice si udělám čas na odreagování se, ale psaní na blog je další přemýšlení, takže si radši zapnu facebook nebo instagram a prohlížím fotky, povídám si jak předtím s přítelem, tak teď doma s rodiči.. Byli jsme nakoupit a tak, prostě co nejméně přemýšlení mezi učením. :D

Chápu, že už se toho na zítra moc nedoučím, tak si dávám další zasloužený odpočinek, tentokrát u blogu. Chtěla jsem napsat nějaký plnohodnotný článek, ale bohužel moje mozké buňky jsou momentálně tak trošku mimo provoz. Proto mám na zítra po zkoušce v plánu rozepsat pár článků, jako jsou recenze, tagy a nějaké povídání na téma. Příští týden mám dvě docela těžké zkoušky a ještě si na ně musím vyracovat otázky, tak chci mít alespoň pár článků v záloze, kdybych náhodou nestíhala. Nechci, aby to tady stálo. Statistika za minulý rok se mi totiž ani trošku nelíbí a letos bych chtěla dosáhnout mnohem lepších čísel, co se článků týká.

Taky blogu založím nový facebook a nebo obnovím ten starý. Na starém jsem skoro nebývala, tak to chce s novým rokem začít hezky znovu. Taky začnu víc chodit na ask, kam můžete psát neomezeně jakékoliv dotazy, co se týká blogu, i věcí mimo něj. No a instagram je jasný. Udělala jsem si nový, protože jsem měnila googlovský mail, takže budu ráda, když si mě tam přidáte. :)

Teď jdu po sto letech obejít oblíbené blogy, ale projdu i vaše komentáře pod mými články a odpovím na ty, na které nebyl čas. A třeba nasbírám i nějakou inspiraci na nové články nebo rubriky. To mám na blozích ráda, tu vzájemnou inspiraci, to, že každý dokáže podat podobnou nebo stejnou věc úplně jinak.

Taky mě pro nový rok napadlo několik nových projektů, takže si je musím někam zapsat, ať na to hlavně nezapomenu! Můžete se těšit na větší i menší soutěže, z nichž některé budou ohodnoceny i hmotnými cenami, na což se dost těším. Taky bych se chtěla víc zaměřit na čtyřnohé kámoše. Jelikož jsem studovala a studuji obor, který se zabývá zvířectvem, chtěla bych to určitým způsobem vecpat i do blogu. Ještě sice nevím jak, ale nemyslím si, že je to až tak špatný nápad. Jenom to musím ještě pořádně zvážit, přehodnotit a hlavně přijít na to, jak to zakomponovat do blogu, aby to nějak extra výrazně neovlivnilo dosavadní chod stránky.

Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak to zvládnu. Novinky vám představím až po zkouškovém, ať mám na to učení ještě nějaký ten týden klid, a potom se do toho vrhnu! Držte palce, ať se to vydaří!

Zatím se (s)mějte hezky, zítra kolem třetí hodiny odpoledne na mě myslete a napište mi do komentářů, jaké soutěže/projekty/články by se vám na blogu líbili. Chci vyhovět hlavně vám. :)

Niky*

Blogová rekapitulace za rok 2013

2. ledna 2014 v 18:39 | Rikkina* |  Blog
Pěkný večer.


Loni jsem psala rekapitulaci blogového roku 2012. Letos se toho budu držet a článek aktualizuji pro rok 2013. Rozhodla jsem se držet loňského článku a jenom napíšu aktuální čísla. :) Kdo by chtěl porovnávat, může se na minulý článek podívat tady.

Rekapitulace blogového roku:
Počítáno od 1.1.2013 do 31.12.2013
Počet designů blogu: 4
Počet rozcestníků: 5
Celkem článků: 161
Počet rubrik: 29
Nejvíce článků v rubrice: Kecy (51)