BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Vánoční tag || 13 v roce 2013

23. prosince 2013 v 22:42 | Rikkina* |  TAGS
Pěkný předvánoční pozdní večer.


Dneska jsem si pro vás opožděně připravila Vánoční tag, který jsem okoukala už loni u Petry, ale letos už ho natočila a zveřejnila i Lou, která z 12 v roce 2012 udělala aktuální třináctku. Tag se mi líbí, je pěkně vánoční, ale bohužel obsahuje některé stejné otázky, jako včerejší Zimní/Vánoční tag.

Ale pojďme na otázky, ať se zase nerozepíšu, jak to umím. Dost toho bude v tagu.

1. Jaký nejkurióznější dárek jsi kdy dala a dostala?
Jako nejkurióznější mě momentálně napadá snad jenom myslím předloňský dárek pro tátu. Taťka dostal v obálce papírový klíč, na kterém bylo napsáno něco jako "auto" a v přiloženém dopise stálo "Hledej šmudlo" a obrázek stromu. No a taťka si musela na stromkku najít schovaného angličáka. :D
A jaký jsem dostala.. wow, to mě teď opravdu nic nenapadá.

2. Nějaká veselá Vánoční příhoda?
Já moc veselých příhod nemám. Jako první mě napadly moje první školácké Vánoce, kdy jsme hráli s bratrem po domě na honěnou a já se do toho tak vžila, že jsem napálila přímo mezi dveře a tím nárazem mi vypadl první přední zub. :D Ono to je vtipné asi jak z jakého pohledu. Tenkrát jsem z toho byla tak v šoku, že jsem se místo breku začala hystericky smát. A hodně se tomu směju do dneška. :)
Další veselá historka byla, když jsme měli kdysy dávno jiné mourovaté koťáko a Micina nedovolila taťkovi zabít kapra. Vždycky mu vlezla pod kladívko a začala kapra olizovat. :D

3. Ideální Štědrý den?
Můj ideální Štědrý den si momentálně představuji s drahým. Dneska mi odjel, aby oslavit Vánoce s jeho mamkou, tak doufám, že nám to sppolu vyjde aspoň příští rok.
Každopádně určitě by to s milým zahrnovalo pozdní ranní vstávání, válení se v posteli, společné zdobení stromečku, dodělávání jídla, vysedávání a lenošení u pohádek s horkým čajem, kafem nebo čokoládou, pojídání cukroví a chlebíčků. Potom bychom se šli navečeřet a rozbalit si dárky a pokračovalo by se v lenošení u televize se skleničkou. :) Prostě pohodově lenošně strávený den plný klidu.


4. Nejlepší vánoční jídlo a cukroví?
Tradičně bramborový salát (od maminky a s majonézou!) a nejlépe krůtí řízek. Z cukroví potom vanilkové rohlíčky, perníčky a rohlíčky s pařížským krémem.

5. Slavná odobnost, kterou by sis přála pod stromeček a co bys s ní dělala?
1000000% Johnny Depp! A byla bych z něj tak vyvalená, že bych se nezmohla na slovo a celou dobu bych na něj koukala s otevřenou pusou. :D Taky bych se nezlobila za Iana Somerhaldera, Jaka Gyllenhaala, Stephena Amella,.... ach ♥. :D Milý by mi musel odpustit tu chvilku slintání nad někým z nich. :)

6. Nejoblíbenější vánoční barva?
Typická klasika - zlatá, stříbrná, červená, modrá, tmavě zelená.. Taky jsem chtěla letos prosadit fialovo stříbrný stromeček, ale nepovedlo se.

7. V jaké barvě budeš mít letos stromek?
:D Jak jsem psala v předešlé otázce. Chtěla jsem fialovo stříbrný, ale nakonec bude typicky všehochuť. Naši nejsou zvyklý stylizovat stromek do jedné barvy, takže máme všemožné kombinace baněk, řetězů, barevná světýlka, čokoládky z kolekcí, perníčky, slaměné ozdoby.. Ale vypadá to hezky. :)

8. Nejoblíbenější vánoční pohádka/film?
Já jsem takový ten typ, který si nedovede Vánoce představit bez Tří oříšků, Grinche, Sám doma, Anděl Páně..

9. Kde budeš slavit Silvestra a kde bys ho slavit chtěla?
Silvestra budu poprvé slavit u přítele. Do teď jezdil vždycky on za mnou. :) A s tím, že budu u něj, jsem spokojená. I když to bude něco úplně jiného, než u nás, což mi bude na jednu stranu chybět.

10. Vysněný dárek?
Štěňátko. :) I když je to spíš vysněný dárek k narozeninám a ke zkouškám, protože na něj chci mít přes léto a přes prázdniny čas. Jinak je to momentálně asi paletka stínů od elfu.

11. Opila ses někdy na Silvestra?
Ono vám to možná bude připadat divné, ale já se ve svých dvaceti ještě pořádně neopila. Maximálně do nálady, ale potom mám prostě nějakou stopku sebeuvědomění, která mi nedovolí pít dál. I kdybych chtěla, prostě to nejde a nemůžu do sebe kromě vody nic nasoukat, dokud ze mně trocha nevyprchá. Potom to dopním zase do svého maxima pro zlepšení nálady.. Opít se mi prostě nejde. :D

12. Tvůj vánoční outfit na letošek?
To vůbec netuším právě. Asi rifle a halenka? Nebo legíny s nějakým delším trikem.. Každopádně bude na hlavě jako už několik let po sobě červená čapka s balbulkou. :)

13. Jaké jsou vánoční zvyky tvé rodiny?
V rodině neděláme žádné takové tradiční věci jako házení botou, lití olova a podobně. Maximálně si každý ze srandy rozkrojíme jablíčko a mamka nepere a ani nenechává viset prádlo. Ale jinak je takovým naším každoročním klišé ranní zdobení stromečku, sledování pohádek, snaha se nehádat, chodíme s Benem na dlouhou procházku, snažíme se na sebe být hodnější a se vším si pomáhat. Kolem páté, šesté hodiny taťka nenápadně rozsvítí stromeček, jako že u nás byl Ježíšek, zasedneme k večeři, zapálíme svíčku, pustíme koledy, připijeme si na šťastné a veselé a jdeme jíst. Taťka i přes náš věk pořád zdržuje, 2x si přidává, potom dělá, že se nemůže zvednout a když se konečně dobelhá ke dveřím od obýváku, naoko se začne hádat, kdo půjde ke stromečku jako první. :D Dopadá to tak, že jdeme od nejmladšího - bratr, já, mamka a nakonec táta. Bratr jako nejmladší rozdává dárky, a až je rozdá všechny, postupně je začneme otevírat. Vždycky jeden bratr, potom já, potom mamka a nakonec taťka. Každý vždycky rozbalí na úvod jeden dárek a potom se do toho pustíme všichni naráz. Po rozbalování si dárky pořádně prohlédneme, kdo má hlad, tak se ještě dojí a sedíme celý večer u pohádek a je nám fajn.
Myslím si, že máme pohodové, fajn rodinné Vánoce. A no a co, že jsme s bratrem už oba dospělý. Je to takové krásné klišé a je mi docela líto, že to takhle nebude napořád. Na druhou stranu se ale těším na vlastní rodinné Vánoce s přítelem/manželem a našimi dětmi. :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama