BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Prosinec 2013

Skok z 2013 do 2014

31. prosince 2013 v 23:59 | Rikkina* |  Kecy
Moji milí..


Jelikož jsem zrovna u přítele a slavíme Silvestra dohromady s jeho mamkou, babičkou, sestrou a její rodinou, nemůžu vám napsat nic aktuálního a článek musím přednastavit. Doufám, že se zveřejní a blog nebude dělat "vofuky" jako už několikrát. :)

Chtěla bych vám tímto popřát do nového roku všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky, přátel, rodinné i životní pohody, ať vás nikdo nezlobí a ať se vám splní každé vaše přání. Vyprdněte se na předsevzetí, protože ty stejně nikdo nedodrží. Kdybyste chtěli opravdu, co já vím, například přestat kouřit, zhubnout dvacet kilo, nechat se obarvit na zeleno,... Tak to přece uděláte kdykoliv, a ne proto, že jste si na Nový rok řekli, že to tak prostě bude, protože je Nový rok. Já osobně si budu psát seznam toho, čeho bych chtěla v příštím roce dosáhnout a budu si fajfkovat to, co se mi povedlo. Sice to předsevzetími trochu zavání, ale pořád to bude takové volné s tím, že to můžu nebo nemusím splnit. Nebude to žádné, že si řeknu: "Tak, řekla jsem si že udělám tohle a tamto".. potom bych si jenom nadávala, že jsem to opět nedodržela. Čekejte článek s tímto seznamem. :)

Bloggerům navíc no nového roku přeju hodně bloggerských úspěchů, kvalitních článků, pozitivních reakcí a hlavně - hodně čtenářů! Protože bez nich to prostě nejde.

Zároveň chci poděkovat svým čtenářům, že ke mně na blog chodí, čtou moje články a sem tam něco komentují. :)

Krásný zbytek Silvestra a hodně štěstí do Nového, ale i celého nového roku!!

Vaše adminka Niky :*

Top kosmetika za rok 2013

30. prosince 2013 v 19:38 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Pěkný sobotní večer.


Dneska jsem si pro vás připravila rekapitulační kosmetický článek, ve kterém bych vám chtěla představit svoje kosmetické oblíbence za poslední rok. Jelikož píšu články předem a na poslední chvíli, protože pojedu k příteli a dřív jsem to bohužel nestihla, ukážu vám staré fotky, které jste už na blogu měli možnost vidět. :)

(Články ode dneška do cca 4. nebo 5. budou přednastavené!)

Začnu mojí srdcovkou, a to jsou laky na nehty. V letošním roce jsem si asi nejvíce oblíbila moje naposledy kupované ze zimní kolekce Miss Sporty. Jasně to vede červený, po něm následuje zlatý, fialový a na konec bezbarvý se třpytkami, který mě maličko zklamal. Přes léto jsem měla taky hodně oblíbené laky od Selene, nejvíce jsem nosila červený a tmavě modrý, až skoro černý. Jeden čas jsem měla hodně ráda kombinaci červených nehtů s jedním tmavým na každé ruce.


Recenze || Oriflame - Milk&Honey sada na obličej

28. prosince 2013 v 20:47 | Niky* |  Recenze
Krásný večer.Už před časem jsem vám slibovala recenzi na sadu krémů na obličej a odličovacího mléka Milk&Honey od Oriflamu. Jak někteří víte, jsem taková ta "Oriflame lady", tudíž se Orifu věnuju hodně a většina mé kosmetiky je právě od něj. Výborně mi sedí většina produktů, takže jsem spokojená. :)

Z této sady mám odličovací mléko a denní, noční a oční krém. Musím říct, že když mamka začala tuhle řadu používat, neměla jsem ji vůbec ráda. Časem jsem jí ale přišla na chuť a najednou ji mám častěji než samotná mamka.
Řada Milk&Honey obsahuje hodně výrobků od péče o obličej přes péči o vlasy až například po mýdla. Vůně sady je neskutečná! Prostě mléko a med v tom cítíte ještě dlouho po nanesení. Aroma ale vůbec neotravuje, naopak je velice příjemné. Navíc jsou výrobky hydratační, což mé extra suché pokožce jedině prospívá.


Co mi nadělil Ježíšek

27. prosince 2013 v 17:58 | Rikkina* |  Me
Pěkný povánoční podvečer.Taky u vás dneska tak nechutně slunilo svítíčko? Já si teda prosinec představuju pod nánosem sněhu, s námrazou, rampouchy, chumelenicí a mrazivým, slabým sluníčkem. A ono je plus deset, svítí jak na jaře a všude (až na zahradu) je sucho a začínají nám kvést stromy. A na kocoury jde jaro. Tak doufám, že nepůjde i na kočky, protože potřebuju v lednu kastrovat..

K tématu článku. :) Loni jsem vám psala, co mi přinesl Ježíšek v roce 2012. Letos jsem vám psala seznam mých přání, a teď je na řadě srovnání s tím, co jsem doopravdy dostala. Dárků letos sice nebylo hodně, ale opravdu mě potěšily. A to, co jsem si přála, ale nedostala, budu mít možnost koupit si sama, takže jsem spokojená. A dokonce jsem v Brně objevila i světlý kabát s kapucí, pro který se chystám vyrazit hned, jak mi na účtu přisnate stipendium.

Začnu nekvalitní fotkou plédu, který jsem dostala od bratra. Kupovala jsem ho sama v Yves Rocheru, a jelikož bratr nevěděl, co mi dát, tak jsme se domluvili, že mi ho zaplatí a zabalí pod stromeček. :) Myslela jsem, že bude větší, ale nevadí. Je krásně jemný a teplounký a těším se, až se do něj zabalím u televize s čajem. Mimochodem jsem ho použila jako podklad pro ostatní fotky.


25.12.2013 || Pohoda, klídek

25. prosince 2013 v 20:33 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný první povánoční večer.Dneska to bude jenom krátké povídání. Chtěla jsem vám udělat článek o tom, co jsem dostala k Vánocům, ale nebyl čas fotit. Takže budu doufat, že to stihnu zítra.
Dneska jsme byli u bábi a dědy, popřáli si krásné svátky, předali a dostali dárky, koukli se na Princeznu ze mlejna a na konec Shreka a jeli jsme domů.

Jinak vám chci opožděně popřát krásný zbytek vánočních svátků a poklidné prožití konce letošního roku! Doufám, že jste pod stromečkem našli plno dárečků, které vás potěšili a možná i překvapili. Ale hlavně, že jste si užili včerejší den bez zbytečných stresů a shonů. :)

Já od včerejška lenoším u pohádek, uždibuji cukroví a cítím, jak se začínám zvětšovat. Ale co, Vánoce jsou jenom jednou do roka. :D Zítra už začnu s otázkama do "koček". Jenom nevím, z čeho je mám vypracovávat a z čeho se budu učit, když materiály, které nám poskytli, jsou z 80% fotky, u kterých, když jsme si psali, nám řekli, že je to zbytečné, protože podklady pošlou. Houby leda tak.. Ale nebudu se teď rozčilovat se školou. :)

Náš letošní stromeček podlě mě a maminky. :D
Kluci se letos neúčastnily a opožděně dávali světýlka kolem domu.


Vánoční tag || 13 v roce 2013

23. prosince 2013 v 22:42 | Rikkina* |  TAGS
Pěkný předvánoční pozdní večer.


Dneska jsem si pro vás opožděně připravila Vánoční tag, který jsem okoukala už loni u Petry, ale letos už ho natočila a zveřejnila i Lou, která z 12 v roce 2012 udělala aktuální třináctku. Tag se mi líbí, je pěkně vánoční, ale bohužel obsahuje některé stejné otázky, jako včerejší Zimní/Vánoční tag.

Ale pojďme na otázky, ať se zase nerozepíšu, jak to umím. Dost toho bude v tagu.

1. Jaký nejkurióznější dárek jsi kdy dala a dostala?
Jako nejkurióznější mě momentálně napadá snad jenom myslím předloňský dárek pro tátu. Taťka dostal v obálce papírový klíč, na kterém bylo napsáno něco jako "auto" a v přiloženém dopise stálo "Hledej šmudlo" a obrázek stromu. No a taťka si musela na stromkku najít schovaného angličáka. :D
A jaký jsem dostala.. wow, to mě teď opravdu nic nenapadá.

2. Nějaká veselá Vánoční příhoda?
Já moc veselých příhod nemám. Jako první mě napadly moje první školácké Vánoce, kdy jsme hráli s bratrem po domě na honěnou a já se do toho tak vžila, že jsem napálila přímo mezi dveře a tím nárazem mi vypadl první přední zub. :D Ono to je vtipné asi jak z jakého pohledu. Tenkrát jsem z toho byla tak v šoku, že jsem se místo breku začala hystericky smát. A hodně se tomu směju do dneška. :)
Další veselá historka byla, když jsme měli kdysy dávno jiné mourovaté koťáko a Micina nedovolila taťkovi zabít kapra. Vždycky mu vlezla pod kladívko a začala kapra olizovat. :D

3. Ideální Štědrý den?
Můj ideální Štědrý den si momentálně představuji s drahým. Dneska mi odjel, aby oslavit Vánoce s jeho mamkou, tak doufám, že nám to sppolu vyjde aspoň příští rok.
Každopádně určitě by to s milým zahrnovalo pozdní ranní vstávání, válení se v posteli, společné zdobení stromečku, dodělávání jídla, vysedávání a lenošení u pohádek s horkým čajem, kafem nebo čokoládou, pojídání cukroví a chlebíčků. Potom bychom se šli navečeřet a rozbalit si dárky a pokračovalo by se v lenošení u televize se skleničkou. :) Prostě pohodově lenošně strávený den plný klidu.

Zimní/Vánoční tag

22. prosince 2013 v 19:23 | Rikkina* |  TAGS
Pěkný večer.


Dneska se můžete těšit na první ze dvou vánoční tagů. Chtěla jsem ho přidat už včera, ale bohužel nebyl čas.. Oba tagy jsem okoukala od Lou, a jeden dokonce dělala i Peťa, a hodně se mi zalíbily. Proto jsem se rozhodla, že je taky rozepíšu. Bohužel, některé otázky jsou u obou stejné, ale myslím, že to nějak extra vadit nebude. Ve většině otázek se totiž úplně odlišují. :) K dnešnímu tagu jsem si nakonec ještě jednu otázku přidala, aby jich bylo pěkně 13. Jdeme na to. ;)


1. Jaký je tvůj oblíbený vánoční lak na nehty?
Oblíbený vánoční lak zatím nemám. Má k němu ale hezky nakročeno červený Oh my gem! lak od Miss Sporty z letošní kolekce. Ta barva je prostě úžasná. A dohromady s nějakými zlatýmy třpytkami navíc třeba jenom na konečně nehtů.. Ach! Už se těším, až to budu zkoušet.

2. Jaký je tvůj oblíbený vánoční produkt na rty?
Většinou si o Vánocích rty nelíčím. Přeci jenom se celý večer jí a pije. Ale letos to chci zkusit s další mojí letošní novinkou z posledního novinkového článku. :)

3. Jaké je tvoje oblíbené zimní oblečení?
Miluju svetry! I když studené počasí nemám moc ráda, zbožňuji svetry a když se začne ochlazovat, nemůžu se dočkat, až se zase hezky zabublám do nějakého teplého svetříku. Mým absolutně nejoblíbenějším je můj loňský dárek k Vánocům.

Nová kosmetika || 1.4

19. prosince 2013 v 17:09 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Pěkné pozdní, setmělé odpoledne. :)


Chtěla bych vám ukázat moje poslední kosmetické úlovky tohoto roku. Momentálně nemám v plánu si kupovat něco dalšího, snad kromě pudru, který mi dochází. Chtěla bych zkusit Stay mate od Rimmelu, když si ho všichni tolik vychvalují. :) A jelikož jsem si koupila stříbrné řetězy na výzdobu pokoje, rozhodla jsem se je zapojit do focení a vytvořit tak trochu vánoční atmosféru. Nevím sice, jestli se mi to povedlo, ale fotky jsou alespoň zajímavější. :) A omlouvám se i za kvalitu - starší foťák + umělé světlo + blogová kvalita obrázků.
Teď k produktům..

Začnu nejstaršími novinkami, které jsem vám chtěla ukázat už tak před měsícem společně s posledním kosmetickým článkem, ale potom začal blog blbnout a já na to už neměla nervy. No tak jsme produkty vyfotila znovu a ukážu vám je až dneska. :) Jedná se o suchý šampon, dva normální šampony a sprcháč. U šamponů se omlouvám, ale už jsem je používala, a kdo tyhle šampony zná, tak určitě ví, že jsou hodně tvárné. :D

Světlejší Balea - Není to špatný šampon, ale víc mi sedí tmavší verze. Je určený pro poškozené vlasy a i když mi pomohl, mám pocit, jako by mi postupně vlasy vysušoval. (44,- ?)
Tmavší Balea - Tento šampon jsem si koupila teprve nedávno, protože mi světlejší verza začala docházet. Jsem s ním skopojená víc, než s prvním, takže si ho určitě ještě koupím. Také je na poškozené vlasy a musím říct, že konečně se mi třepí méně a díky arganovému oleji mám vlasy i jemnější, tolik neelektrizují a hlavně už nejsou tak suché. A mimochodem.. Myslím, že se mi méně mastí. (44,- ?)
Suchý šampon Balea - Chtěla jsem vyzkoušet ty všude vyzdvihované suché šampony, a jako nejlepší (a asi nejlevnější) varianta mi přišla Balea. Mám tuto značku docela ráda, tak jsem sáhla po ní. Zatím jsem ho použila jenom 2x a ještě k tomu doma, když se mi nechtělo mít vlasy a zatím ho chválím. S mastnými vlasy bohužel bojuju už pár let a musím si hlavu mít každý druhý den. Tak po víkendech testuju a zatím nic nevytýkám. :) (56,- ?)
Třpytkatý sprchový gel z vánoční limitky Yves Rocher - Nechtěla jsem si ho kupovat, ale kamarádka potřebovala v yvesu koupit něco sestře a já měla nevyužitou 40% slevu + možnost získání 5ti yves bodů navíc + plyšového medvídka. Tak jsme se domluvili, já kamarádce za slevu, ty body a plyšáka koupila dárek pro její sestru a pro to, abych těch 5 bodů získala, jsem si musela vybrat ještě jeden výrobek. Sáhla jsem po tom nejlevnějším, co jsem měla zrovna po ruce, a byl tím právě tento vzorek sprcháče. Sice nevím, jak to bude s těmi třpytkami, ale voní nádherně. Chci ho vyzkoušet na Vánoce, tak vám o něm potom třeba ještě napíšu. :) (49,- nebo 59,-; až pozdě jsem si uvědomila, že by se víc vyplatilo koupit plné balení za 89,-)


Milý Ježíšku...

18. prosince 2013 v 22:17 | Rikkina* |  Me
Pěkný pozdní večer.


Jelikož už za pár dní budou Vánoce a všichni už mají napsáno plno dopisů Ježíškovi, nebo my, starší, máme na blozích tolik rozšířené a oblíbené wishlisty, rozhodla jsem se, že si taky nějaký napíšu. Sice mi je 20, ale Ježíškovi píšu každý rok, jenom letos jsem to ještě nestihla. Prostě není čas. Kamarádka se mi za ty dopisy směje, ale jak jinak, kromě povídání si, budou vaši rodiče/kamarádi/známí vědět, co by vám pod stromečkem udělalo radost? My si teda doma říkáme, co chceme, ale to kouzlo psaní Ježíškovi mě prostě ještě neopustilo. A stejně, co kdyby náhodou někdo zapomněl, co si vlastně přeju? Takhle o tom (radši) nemusím ani vědět, dotyčný koukne na papír a je to. :)

Loni jsem vám psala jenom o tom, co mi Ježíšek nadělil. Letos jsem se rozhodla i pro článek, kde napíšu, co bych si přála a schválně potom porovnáme, co se mi vyplnilo a co ne. :)

Letos jsem se rozhodla mít kosmeticko-měkké Vánoce. Už o pár dárcích vím, ale stejně je sem napíšu. :) Rozhodla jsem se, že zkusím investovat do pořádné paletky očních stínů. No a jako nejvhodnější varianta mi připadala paletka od Elfu. Líčím se hodně ráda, je to pro mě určitý způsob relaxace, uklidnění, můj typický začátek dne. Ráno se probudím, vyčistím si zuby, udělám si kafe, snídani, sednu k zrcátku a jdu se nalíčit. Častokrát zmiňuji Lou a mám hodně ráda i Peťu, které mají v oblibě barevné líčení a Lou je proslulá tím, že chce z ulic vyhnat nudné, obyčejné líčení. Obě mě hodně inspirují a hlavně díky nim jsem měla možnost lépe nahlédnout do kosmetického a líčícího světa a šanci objevit zajímavé značky, techniky a kousky.
Jednu takovou paletku jsem si teda objednala od přítele. Objednala jsem si ji teda domů spolu s dalšími produkty, které vám ukážu zítra v novinkovém článku, ale přemohla jsem se a balíček jsem nechala rozbalit bratra, ať paletku nevidím. Vím totiž, že bych pod stromeček nevydržela. :)
Původně jsem měla zálusk na obyčejnou paletku 140 stínů, ale než jsem se rozhoupala s objednávkou, nebyla na skladě. A jelikož ji mám dostat k Vánocům od přítele a on nevěděl, co mi dát jiného, protože s tímhle počítal, rozhodla jsem se nakonec pro paletku z druhého obrázku. A ještě je na ní o nějakých 10 odstínů navíc. Těším se na ni a doufám, že mě nezklame.

16.12.2013 || Co bylo, je a bude

16. prosince 2013 v 21:07 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný večer všem.Nějak mi to nedalo a po původním nadšení z blogspotu se mi po věčně nefungujícím blogu začalo stýskat. :) Má to tady svoje mouchy (a nejsou malé), ale mám to tady určitým způsobem ráda. A hlavně mi je líto nechat tady ten strávený čas takhle ležet. Takže jsem se rozhodla, že zůstanu tady, i přes všechny ty problémy, co s blogem jsou.

Hned v úvodu bych se chtěla pochlubit, že jsem z dnešní první zkoušky dostala za C. Sice jsem počítala s B a chtěla A, ale pořád je to lepší než D, E nebo F, že jo. A při převedení do normálního známkování je to krásná dvojka. :) Jenom mi je líto, že jsem si už takhle na začátku podělala možnost dostat prospěchové stipendium. Hrozně by mi pomohlo, ale ještě to není úplně ztracené a budu se muset víc snažit v ostatních předmětech. Ale bude to muset být jenom na Ačka.. Což bude u některých předmětů velký problém. Vlastně u všech. Do háje.. O koních nic nevím, ze psů máme přísnou profesorku, z koček nás bude zkoušet kdoví kdo a o hematologii radši ani nemluvím..

Design || 1.2

10. prosince 2013 v 19:59 | Rikkina* |  Blog
Kabát blogu číslo: 12
Téma: Winter&Christmas
Od kdy: 10.12.2013
Výroba: im-me.blog.cz
Zdroj obrázků: noťas, google.com
Délka výroby: První fáze - hodina + nastavení na blog; následovalo znechucení, dvě hodiny pauza a kompletní předělání na hodinu a půl :D
Spokojenost: 80%
Komentář: První design se nesl v podobném duchu se stejným pozadím, ale byl to jednoduše hnus. Tak jsem si dala asi dvě hodinky pauzu, udělala jsem něco do školy a pustila se do toho znovu. Pozadí jsem nechala a z "ničeho" jsem vytvořila něco hodně podobného předchozímu designu, ale v zimním duchu a s kapkou Vánoc. :) Myslím, že jsem konečně našla svůj designový styl, takže pokud se mi to nezhnusí, měly by se tu objevovat hodně podobné designy, ale barevně zaměřené podle ročního období. Například. :)
Náhled: