BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Liebster blog award

16. listopadu 2013 v 19:59 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte.

Blogerka Michelle, (kterou začínám mít ráda pořád víc a víc a přemýšlím nad jejím zařazení mezi oblíbené) mě už před nějakým časem nominovala do Liebster blog award. Přiznávám, že jsem si ho všimla docela pozdě a taky přiznávám, že ho mám už nějakou dobu rozepsaný, ale čekala jsem na víkend, abych ho mohla zveřejnit. Rozhodla jsem se totiž, že víkendy věnuju tagům a oddechovkám a ostatní dny nechám pro nějaké plnohodnotnější články. :)

Tenhle dejmetomu tag se skládá ze tří částí. V té první bych měla napsat 10 nějakých zajímavostí o sobě, ve druhé části bych měla odpovědět na 10 otázek, které pro mě a další blogy, které nominovala, vymyslela Michelle, a ve třetí části bych měla já vymyslet 10 otázek a nominovat další blogy, do tohoto "blogového řetězce".
Blogy, které nominuji, opět napíší 10 zajímavostí o sobě, odpoví na mnou vymyšlené otázky, vymyslí nových 10 otázek a nominují další blogy a pořád dokola a dokola. :) Myslím, že jsem to vysvětlila dost, teď už k samotnému tagu.Zajímavosti o mně:
1. Jsem snad nejlínější člověk, jakého znám! Nejradši sedím celé dny na zadku u počítače a sleduji seriály.
2. Když už jsme u těch seriálů, mám jich rozkoukaných snad milion!
3. Miluju zvířata! Hrozně moc. Mám vystudovanou střední veterinu a teď studuji ochranu zvířat a welfare. Doma mám černého NO Bena, rezavobílou králici Rikki, mourovatého kocoura Mika, černého (ale pořád mourovatého!) kocourka Berta, mourovatou kočičku Kuky a dlouhosrstou mourovatou kočičku Jacquellinu. :) Všechny tři koťata jsou děti Mika.
4. Mám úžasnýho přítele, kterého nikdy nikomu nedám! :* Hrozně ho miluju a doufám, že nám to spolu vydrží ještě aspoň 100 let. :D :P
5. Mojí srdcovou záležitostí je líčení a laky na nehty.
6. Mým snem už od dětství je pomáhat zvířatům, jak jen to půjde. Ať už volně žijícím nebo v zajetí. Chtěla bych pracovat jako odborný pracovník v zoo nebo procestovat svět a zachraňovat kde se dá. Taky jsem vždycky koukala na dokumenty od Irwina a Corwina a vždycky mě lákalo točit dokumenty jako oni. :D
7. Mám šíleně nízké sebevědomí.
8. Po dokončení Ochrany zvířat bych chtěla dálkově zkusit studovat nějaké chovatelství nebo zoologii. Uvidíme uvidíme.
9. Miluju pendreky, lízátka, žvýkačky, gumové medvídky,.. Už mě pomalu opouští éra brambůrek a čokolád.
10. Vymyslet těch 10 zajímavostí bylo hrozně těžké. :D Říkala jsem si, že to napíšu hned a ono ne a ne mě nic napadnout.

Otázky od Michelle:
1. Co děláš když je venku ošklivě a prší?
- Většinou sedím u počítače nebo u televize a sleduji filmy nebo seriály. Nemám déšť a celkově ošklivé a pochmurné počasí ráda. Vždycky jsem unavená jako blázen a nic mě nebaví.

2. Jaké seriály/ filmy ráda sleduješ?
- Filmy mám ráda americké. Ani mi nějak extra nezáježí na žánru, prostě mě musí film zaujmout. Poslední dobou mě hrozně zaujal film Atlas mraků a Spring Breakers. Taky jsem se ráda vrátila k filmu Mamma mia! a moje oblíbená klasika je Sám doma. Můžu to sledovat pořád dokola a zatím se mi neomrzel. Bez něj nejsou Vánoce ono. A navíc se u něj dobře usíná. :D
- Seriály mě také musí něčím zaujmout bez ohledu na žánr. Momentálně jich sleduji toli, že nevím co dřív a pořád vymýšlím, na co jiného se ještě podívat. Moje aktuální sledování zahrnuje: Arrow, Grimm, Once upon a time (mám zálusk i na Once upon a time in Wonderland, ale nemůžu se rozhonout jestli ano nebo ne), Pretty Little Liars (co říkáte na halloweenský díl??), Ravenswood, The Originals a The Vampire Diaries. Nedávno dokoukané mám Primeval (Pravěk útočí - miluju ten serál!), Teen Wolf (nemůžu se dočkat dalších dílů, ať už je tady leden!), Terra Nova, The Killing a Za branou. Taky mám hodně ráda Simpsonovi, na které se díváme s přítelem a Sex ve městě, který mám v plánu dát si na DVD. :)

3. O čem nejraději píšeš na blog?
O kosmetice. Ráda píšu recenze, i když jich tady zatím není moc. Ráda píšu tagy a deníčkovské články. Ty přidávám nejčastěji. Když mě napadne vhodné téma a popadne múza, ráda se na dané téma rozepíšu. Taky ráda píšu o zvířatech a dokonce přmýšlím nad druhým blogem, který by byl o nich. Zatím ale vidím spíš proti, než pro.

4. Jaká je tvoje momentální nejoblíbenější písnička?
Já asi nemám jednu nejoblíbenější písničku. Nikdy jsem neměla. Pokaždé je to jiná a vždycky je jich víc dohromady. Poslední dobou například ujíždím na Katy Perry a jejím Roar, na Miley Cyrus a Wrecking Ball, Demi Lovato a Heart Attack, Seleně Gomez a Slow down, Bek Ofis a jejich Weterfall, na Tomáši Klusovi a Kryštofech s jejich Cestou a třeba na Aviciim a Wake me up. Je toho hodně a rychle a často se to mění. :)

5. Jakou školu studuješ a co tě na ní nejvíce baví?
Studuji vysokou školu, obor Ochrana zvířat a welfare v Brně na VFU. Baví mě na ní hlavně to, že až ji dostuduji (snad), budu se moci zabívat ochranou zvířat a jejich životními podmínkami jak ve volné přírodě, tak v zajetí. Docela mě mrzí, že je to celé zaměřené na hospodářská zvířata. Po škole bych chtěla dálkově studovat zoologii nebo chovatelství ještě nevím jakých zvířat na Karlovce v Praze a určitě bych chtěla pracovat v zoo a pomáhát různým organizacím, které se zabívají pomocí zvířatům.

6. Kdybys mohla mít jedno přání, jaké by to bylo?
Abych mohla mít nekonečno dalších. :D Jedním konkrétním přáním se nic nezmění. Nechci být sobecká, takže bych si asi tím jedním přáním "nepřičarovala" nic jenom pro sebe. Chtěla bych něco, co by pomohlo globálně, ale i tak by na to to jedno přání nestačilo. Radši jich budu chtít víc s tím, že si sobecky budu přát něco pro sebe a milionem dalších přání pomůžu ostatním.

7. Jaký je tvůj nejoblíbenější sport?
Gaučing. Stoprocenstně. :D Já nejsem sportovně založený člověk a i když vím, že by mi trocha pohybu prospěla, prostě se k tomu nedokopu. Už od jara chodím běhat a ještě jsem nebyla. Ráda ale jezdím třeba na kole, ale nikdo nechce jezdit se mnou a já sama jezdit taky nechci. Když už bych měla sportovat, tak s někým, sama se nikdy nedokopu.

8. Co tě dokáže opravdu naštvat?
Debilní lidi s debilníma názorama. Například. Nebo lidská hloupost, lhostejnost, přehnaná ješitnost, týrání jak zvířat tak lidí, politika,... Naposledy jsem se dvěstěprocentně vytočila při názoru babičky "no on je to bojovej pes, toho já nechcu, ten mě zabije.. no víš, oni jsou zlí, oni vždycky někoho zabijou a zakousnou a blablabla" a lidem prostě nevysvětlíte, že to není chyba psů, ale jejich debilních majitelů. Většinou. Snad se už v dnešní společnosti nemůže brát ohled na to, co je ten pes za plemeno. Jedinec od jedince jsou každý jiný, jako u lidí. Jeden příslušník bojového plemene bude chodit a podávat vašim brečícím dětem hračky a uklidňovat je, a z toho přijde příslušník jiného (nebojového) plemene a je zle. Takže mi prosím nikdo nevrďte, že za to může pes, protože je to příslušník toho a toho plemene. To upřímně nenávidím. Kdysi jsem četla článek, kde se dokonce psalo, že nejvíc pokousání na republice má na svědomí kokršpaněl..

9. Jaké počasí je pro tebe nejideálnější?
Letní. Zbožňuju sluníčko a ten pocit, kdy se vám vitamin D vstřebává do kůže. Ach!^^ Nemusí být přímo vedro, ale když někam jdete v kraťasech a tílku, mělo by to prostě hřát.

10. Jak bys popsala sama sebe?
Jako nevýraznou, málo sebevědomou holku, která má ráda zvířata, přítele a rodinu. To jí ke štěstí bohatě stačí. Nejsem "dnešní moderní typ", co každý víkend paří a střídá kluky jako ponožky. Nepotřebuji chodit oblékaná podle poslední módy a na všechny špulit prsa v upnutém průsvitném tílku a ukazovat zadek v průsvitných legínách a nést se na deseticentimetrových podpatcích. Nemyslím si o sobě, že jsem pobrala všechnu krásnu světa a zároveň vím, že bych mohla vypadat i hůř. Svoje nízké sebevědomí ohledně vzhledu se snažím mírně pozvednout alespoň líčením, které mě poslední dobou baví víc a víc. Jsem líný člověk, nejlépe mi je doma nebo na zahradě, kde se pořádně vyblbu se svým psem. Zvířata zbožňuju všechny, ale nepočítám do toho pavouky a celkově hmyz. Brr. Mám nejlepšího přítele a myslím si, že mu nikdy nedám tolik, kolik by si opravdu zasloužil. Umím být zlá, drzá, sprostá, protivná, panovačná, občas i nafoukaná. Snadno se urazím, ale většinou mě to brzy přejde. Často se omlouvám. I za to, za co nemůžu. Jsem ráda se všemi za dobře, nepotřebuju zbytečné nepřátele. Pokud mi někdo nesedí, raději se mu vyhnu, než se s dotyčným člověk pořád hádat. Umím být pěkná drbna, ale která holka ne? Vždyť kluci drbou úplně stejně jako my, možná i víc. Myslím si o sobě, že jsem spravedlivá. Nevím, do jaké míry, ale myslím si, že většinou jsem. Když se mi něco nelíbí, často se neumím ozvat a říct svůj názor. Ke štěstí mi stačí opravdu málo. Nepotřebuji tucty kamarádků a známých, raději jsem v rodinném a zvířecím kruhu a přátel mám jenom pár. Častokrát jsem se v kamarádství spálila, tak si raději držím lidi od těla. Obecně bych o sobě řekla, že mám radši zvířata, než lidi. Nepotřebuji chodit do klubů. Raději mám rodinné oslavy, návštěvy a akce, kde se sejdeme celá rodina něbo známí, dáme si skleničku a popovídáme si. Mám ráda, když se sejdeme se sousedy a hrajeme u kafe a u skleničky celou noc karty. Mám ráda grilovačky o pár známých.
Myslím si, že jsem uzavřený člověk, který city a občas i některé názory, projevuje jenom lidem, které má blízko, jako například rodina, přítel a pár kamarádů. Většinou nejsem ráda středem pozornosti, i když se mi pozornost občas líbí. Jsem náladová, přátelská, občas upovídaná, ale většinou zamlklá, dívčí a nestydím se za to.. Mohla bych psát ještě dlouho, ale myslím, že až sem si to přečte hodně málo lidí, takže stačí. :)

Otázky ode mně:
1. Typická blogerská otázka: Jak jsi se dostala k blogování?
2. Koukáš na VyVolené? Pokud ano, komu fandíš a proč?
3. Máš nějaké domácí zvíře? Jaká a napiš něco o něm.
4. Co si myslíš o týrání zvířat?
5. Jsi na opuštěném ostrově. Můžeš s sebou mít jenom 3 věci. Jaké to budou? (Žádná zlatá rybka a podobně, 3 existující věci a počítej s tím, že na ostrově není signál, wifi a podobně)
6. Tvoje nejoblíbenější jídlo?
7. Jaké roční období máš nejraději a proč?
8. Jak vycházíš se svými rodiči a sourozenci?
9. Barva stěn tvého pokoje a důvod, proč tomu tak je?
10. Co si myslíš o článcích typu tagy a řetězáky?

Blogy, které nominuji:
Rozhodla jsem se zapátrat v oblíbených a nominuji:
 


Komentáře

1 HanicZka HanicZka | Web | 17. listopadu 2013 v 10:12 | Reagovat

Máš suprovej blog,jen tak dál :)

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 17. listopadu 2013 v 10:53 | Reagovat

děkuju za nominování, vrhnu se na to:))

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 21:42 | Reagovat

Teda povím ti, my dvě bysme si opravdu rozuměly :) Mám to skoro všechno stejně jako ty, asi tak na 90 procent :)

Taky jsem neskutečně líná a dokážu sedět celý den u notebooku, koukat na seriály a surfovat na netu. Sportu taky moc nedám i když studuju obor Výchova ke zdraví, hejbu se jen když je to nezbytně nutný :D

A Once Upon a Time in Wonderland rozhodně doporučuju, mám ho snad ještě radši než původní OUaT ;)

4 Rikki* Rikki* | Web | 19. listopadu 2013 v 15:09 | Reagovat

[1]: Děkuju. :)

[2]: Budu se těšit na článek. :)

[3]: To jsem ráda, že v tom nejsem sama. :D  Já si radši sednu na zadek a nadávám si, jak jsem tlustá a že bych se sebou měla začít něco dělat. :D Ale nemám prostě nikoho, kdo by mě donutil něco děla.. :D

A na Once in Wonderland se chystám po zkouškovém. :) Už teď jsem si nabrala další dva seriály, tak jsme zvědavá jak budu stíhat koukat. :D I když třeba mi zvědavost nedá a kouknu se už dřív.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama