BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Dotazník: Co vás blogu baví/zajímá?

1. listopadu 2013 v 11:48 | Rikkina*
Ahojte.

Dneska jsem se probudila s poněkud dobrou náladou. Na to, že jsem se skoro nevyspala, je to docela úspěch. Jako první jsem se podívala na blogy a videa oblíbených blogerek, které jsem u přítele neměla možnost vidět a přečíst a potom jsem si vzpomněla na soutěž Blogerka roku, která už je ukončená a výsledky se dozvíme 12. listopadu. Osobně jsem nehlasovala, protože jsem se nemohla rozhodnout pro koho. Do finále se dostaly pouze 2 blogerky, které znám a pravidelně navštěvuji jejich blogy. Co bych to byla ale za blogerku, kdybych se nezajímala i o ostatní.

Zatím jsem viděla jenom blogy dalších pár slečen, ale stejně mě napadá otázka, co vás na blogu zaujme a co rádi čtete. Budu ráda, když mi do komentářů vypníte takový malý dotazníček, ať mám přehled. Sama vám napíšu, co mám na stránkách ráda, co mě hned zaujme a co mě okamžitě odradí.

Doufám, že se mi sejde dostatek názorů, ať si můžu udělat obrázek o tom, co je pro vás (pro nás) v dnešním blogovém světě značnou jedničkou, a o čem vážně číst nepotřebujete. Snad vás dotazník o tolika otázkách neodradí a podělíte se o své zkušenosti a radosti s blogováním. Budu moc ráda za vaše názory. :)

Otázky:
1) Co vás na blogu zaujme na první pohled?
2) Jaké zaměří blogu/webu/stránek máte nejraději? (kosmetické/fashion/life/...)
3) Jaké články upřednostňujete?
4) Jaké blogy se vám čtou nejlépe?
5) Co vás na blogu na první pohled zaručeně odradí?
6) Jaký typ blogu/webu/stránek opravdu nepotřebujete a nechcete číst?
7) Je pro vás důležitý první dojem blogu (např. vzhled), nebo dáváte až na kvalitu a obsah článků?
8) Vlastníte blog? Pokud ano, na co je zaměřen?
9) Co říkáte na "prokládání" např. kosmetického/fashion blogu články, které s daným tématem vůbec nesouvisí? Např. tagy, povídací články, články z úplně jiného soudku..?
10) Napište jeden váš oblíbený blog a důvod, proč se na něj rádi vracíte.

Jak bych odpověděla já se dozvíte v prvním komentáři, ať tím zbytečně neprodlužuji a neotravuji článek. Opět musím říct, že bych byla moc moc ráda za vaše názory a že doufám, že vás deset otázek moc neodradí. :)
 


Komentáře

1 Rikki* Rikki* | Web | 1. listopadu 2013 v 11:49 | Reagovat

1) Co vás na blogu zaujme na první pohled?
- Je to možná povrchní, ale musí mě zaujmout design. Je i pár výjimek, kdy to není nic moc, ale design je u mě základ. Pokud je vzhled blogu příjemný a neřvavý, dávám blogu hned ze začátku větší šance. Důležitější je pro mě ale obsah.
2) Jaké zaměření blogu/webu/stránek máte nejraději? (kosmetické/fashion/life/...)
- Když se podíváte do mých oblíbených blogů, je tam, myslím si, docela směsice. V poslední době nejraději čtu kosmetické a beauty blogy, ale nevyhýbám se ani všehochuti, která se pořád točí okolo dívčího/ženského světa.
3) Jaké články upřednostňujete?
- Samozřejmě ty, které (souvisí to se vzhledem blogu) jsou psané čitelně a nejlépe bez velkých chyb. Udělat hrubku nebo zapomenout čárku může občas přece každý. Upřednostňuji ale články psané z vlastní hlavy, z vlastního úhlu pohledu a vlastním stylem. Nesnáším kopírování! I u „hloupých“ tagů píšu, odkud jsem ho převzala, a když se někde inspiruji, taky to dám jasně na jevo. Nechci být za kopíráká, stačí se inspirovat tématem a podat ho po svém.
4) Jaké blogy se vám čtou nejlépe?
- Tuhle otázku jsem asi nezvolila moc dobře. Nejlépe se mi čtou čitelné blogy, bez zbytečného přeplácání. Nelépe se mi čte samozřejmě o tom, co mě zajímá a co mám ráda. Jak jsem psala v otázce nahoře, články by měli být psané z pohledu dané blogerky/bloga, neokopírvané a podávající vlastní názor na problematiku.
5) Co vás na blogu na první pohled zaručeně odradí?
- Na první pohled mě zaručeně odradí přeplácaný, křiklavý, řvavý vzhled. I takovýmto blogům dávám šanci a kolikrát mě i zaujmou obsahem, ale kýčovitý vzhled mi hodně vadí a pokud mě nezaujme ani jeden článek z úvodní stránky, jasně pro mě tímto blog skončil. Nemluvě o designech typu milion barevných poníků a panenka barbie, i kdyby měla být autorka jakkoliv stará a psala jakkoliv.
6) Jaký typ blogu/webu/stránek opravdu nepotřebujete a nechcete číst?
- Nikdy mě nezajímali blogy, na kterých slečny řešili jenom vzhled, váhu a „zdravý“ (= skoro žádný) jídelníček. I když by mi prospělo pár kilo shodit, nikdy bych se ani nepřinutila číst články o tom, jak sní 175 cm vysoká a 40 kg i s postelí vážící slečna k snídani čtvrtku jablka, k obědu půlku kopečku kuskusu se čtvrtinou okurky, na svačinu raději nic a s večeří to přehnala, protože si dala místo papriky papriku a půl. A sakra! Ona už neváží 40 kg, ale přibrala na hrozných 40,3!!
7) Je pro vás důležitý první dojem blogu (např. vzhled), nebo dáváte až na kvalitu a obsah článků?
- První dojem je pro mě hodně důležitý, ale dávám na obsah a kvalitu článků. Už jsem to psala, pokud není design samý barevný poník a barbie, dám šanci pár článkům. Pokud se mi do vkusu netrefí ani tohle minimum, blog pro mě končí a já nemám potřebu se na něj vracet.
8) Vlastníte blog? Pokud ano, na co je zaměřen?
- :D Nečekaně ano, vlastním blog. V poslední době si všímám, že je zaměřený především na kosmetiku, ale původní záměr byl dívčí blog zaměřený na to, co mě baví. Takže kosmetika, sem tam něco z módy, vypsání se v deníčkovském článku nebo v článku na téma, sem tam nějaké DIY, tagy, něco o mně, ať pro čtenáře nejsem nějaký blogový anonym..
9) Co říkáte na "prokládání" např. kosmetického/fashion blogu články, které s daným tématem vůbec nesouvisí? Např. tagy, povídací články, články z úplně jiného soudku..?
- Každé oživení je dobré. Pokud se to nepřehání, je to podle mě v pořádku. Taky by mě nebavilo číst 7x týdně recenze na kdovíco. Pokud je blog zaměřený třeba jako beauty a témata článků se střída (recenze/nákupy/vypotřebováno/novinky/...) a sem tam se objeví článek třeba z dovolené, proč ne? :) Viz třeba Stáňa z navlastnikuzi, Lucka z getthelouk nebo Peťa z petralovelyhair.  
10) Napište jeden váš oblíbený blog a důvod, proč se na něj rádi vracíte.
- V otázce nad touhle jsem napsala rovnou tři. Vybrat si jeden je těžké, ale asi volím Lucku a její getthelouk.com. Je mi blízká věkem, sympatická ve svých videích i článcích a píše a mluví o tom, co mě zajímá. Chce to někam dotáhnout a její poslání ji baví. Z jejích článků i videí vyzařuje její praštěnost a upřímnost. :)

2 Slaya Slaya | Web | 24. listopadu 2013 v 21:07 | Reagovat

1) Design, rychlost načítání
2)  Cestování, ze života, uměleké/ literární
3) Články co jsou o něčem... je sicehezké si přečíst "dneska jsem obědvala pizzu+fotka pizzy", ale člověk si z toho moc neodnese...
4) Ty o mají nápad, téma, hodně obrázků
5) Vícejazyčnost blogu - nadpisy a položky menu v angličtině/němčině/italštině, když je zbytek blogu psán česky, navíc v těchto cizojazyčných titulcích velmi často bývají hrubky nebo výrazy co ve sutečnosti znamenají něo úplně jiného než si jejih autor myslí.
6) nic neodsuzuju předem
7) první dojem...no když na mně hned na začátku nevyskočí 10 mrkaích očíček, padesát různých fontů v jednom článku,černý text na tmavěmodrém pozadí a podobné srandy, tak mně vzhled moc nezajímá
8) Jop, bude to znít egoisticky, ale blog je zaměřen na mně, mé myšlenky, tvorba, příběhy z cest a jiné...
9) Proč ne :)
10) nemoc.blog.cz - autor umí velmi vtipně podat, jak je všechno nahovno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama