BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Listopad 2013

29.11.2013 || Zůstat na blog.cz nebo ne?

29. listopadu 2013 v 16:30 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný den přeju. :)

Předevčírem jsem psala na blog dva články, jeden byl pozitivní, povídací o tom, co jsem dělala v době, kdy jsem se na blog pořádně nedostala. Druhý byl negativní a rozčilovala jsem se v něm na celý blog.cz, protože se mi předešlý článek nechtěl zveřejnit a nakonec se mi ztratil úplně. Naštěstí se to do večera druhého dne nějak opravilo, články se oba objevili konečně ve zveřejněných i na blogu a mně to naštvání maličko přešlo.

Přesto jsem si udělala účet na blogger (blogspot), založila jsem stránku a zkoumám nastavení a snažím se přijít na to, jestli pro mě bude výhodnější přejít tam, nebo zůstat tady. Nejsem ještě úplně rozhodnutá. Taky mě napadlo, že bych mohla mít oba blogy najednou. Alespoň dočasně abych si uvědomila, který z nich pro mě bude lepší a na tom bych zůstala. Pokud bych se rozhodla pro blog.cz, blogspot smažu. Pokud bych se rozhodla pro blogspot, tenhle blog mazat nebudu, nechala jsme tady toho za tu dobu hodně. Jenom bych přesunula svoje nejlepší a nejoblíbenější články.

Pro ty, kdo mají blogspot: Jdou tam nějak udělat rubriky? Teda já vím, že jo, ale ještě jsem nepřišla na to jak na ně. Porádite prosím? :)

Jinak zaměření tam bude stejné jako tady, chci s tímhle stylem blogu pokračovat, líbí se mi to a baví mě to. Možná udělám pár změn (a pokud se rozhodnu zůstat tady tak je udělám i tady), ale jinak to nebude velký rozdíl. Prostě mě jenom deptá to mazání článků, věčné chyby serveru, přístup hlavních lidí na blogu a podobně. :)

27.11.2013 || Naštvanost

27. listopadu 2013 v 23:05 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný (?) večer, dobrou (?) noc.

Omlouvám se, že píšu takhle pozdě, ale celé odpoledne se snažím zveřejnit povídací článek a ono nic. Vždycky mi při kliknutí na "zveřejjnit" skočí do rozepsaných, když ho chci teda zveřejnit z rozepsaných, tak mi to napíše, že zveřejněný je a že ho mám dát do rozepsaných.. Tak to udělám, odhlásím se z blogu, přihlásím se a zkusím to znova. A zase stejný problém.. Článek píše, že je zveřejněný, ale je v rozepsaných a na blogu prostě není. A zase že ho mám dát do rozepsaných a znovu zveřejnit. Tak jak blbec zveřejňuju několik hodin v různých časových intervalech povídací článek o mé čvrteční návštěvě kina, o tom jak jsem byla u přítele a co jsem dostala k svátku a bum.. Článek najednou zmizel úplně. Mněla jsem ho uložený v počítači, ale já blbá ho smazala po tom, co mi opakovaně zůstávál v rozepsaných!!

Proto se chci omluvit těm, kteří sem chodí pravidelně, ale asi si dám pár dní pauzu a pořádně se uklidním. Tohle (ne)fungování blogu mě vytáčí natolik, že už vážně začínám přemýšlet nad jiným serverem, kde si vytvořím nový blog. Vím, že žádný server není 100% a má své chyby a sem tam nějaký výpadek nebo menší chybu, ale tohle už je opravdu moc.. Blog.cz mám hodně ráda pro jeho jednoduchost, přehlednost a tak.. Působím tady už poměrně dlouho, jak na minulých blozích, tak na tomhle, který mám nejdéle. Ale pokud se mi budou samovolně mazat nebo se mi nebudou zveřejňovat články, tak tady ze sebe debila opravdu dělat nebudu! Zítra prozkoumám blogspot a rozhodnu se, co bude dál..

Je mi to líto už proto, že jsem tady nechala možná i víc, než rok a půl života, vzpomínek, názorů, plno obrázků a fotek, přes 700 článků, možná kolem 800ti.. Je to těžké, ale opravdu mě nebaví pořád trpět a ztrácet články, které podle mého názoru nejsou úplně k zahození. Mně se povídací článek nezveřejní a smaže se mi, ale ruské spamy nebo děti, co vloží pohyblivý obrázek koníka každou minutu mají blogy v pořádku!!

Omlouvám se, Rikki.

P.S.: Doufám, že se aspoň tohle zveřejní!!

27.11.2013 || Povídání

27. listopadu 2013 v 18:30 | Rikkina* |  Kecy
Pěkný večer. :)

Jak už možná obrázek napovídá, dneska se dočtete (jako na každém druhém blogu) něco málo o pokračování Hunger Games.. Ale vezmeme to popořádku.

Ve středu jsem vám psala o tom, že pojedu pryč a slibovala jsem přednastavené články. Nejsem si jistá, jestli jsem je přednastavila nebo ne. Mám za to, že jsem je přednastavovala a u přítele jsem se šla jenom na rychlo mrknout, co na blogu nového. A ono ejhle, článek nikde. Blog mi už několikrát nezveřejnil články, ale teď se přiznám, že si opravdu nejsem jistá, jestli byla chyba v blogu nebo ve mě.. Každopádně se omlouvám. Slibovala jsem povídací článek na čtvrtek a vánoční wishlist na víkend místo tagu.. Bohužel to nevyšlo, takže se vám vypovídám dneska, na seznam přání se můžete těšit během týdne, maximálně o víkendu a ráda bych to proložila filmovým článkem právě o dvojce Hunger Games.

Jak jsem psala, ve středu jsem si udělala plány skrz blog, sbalila si věci směr k milému a psychicky se vyrovnála s nadšením, že konečně uvidím Hry! Samozřejmě, že se mi zdálo o tom, co všechno by ve filmu podle knížky mohlo být. Ve finále to bylo úplně jinak, ale přitom stejně.

TAG || My first time/Moje poprvé

20. listopadu 2013 v 21:21 | Rikkina*
Pěkný večer přeji.

Není to tak dávno, co jsem se rozhodla, že tagy a podobné "odlehčovací" články budou čistě víkendovou oddechovou záležitostí. Tento víkend ale jedu za přítelem a od něj na blog přidávat nebudu. Proto vyměním dnešní a víkendový článek. Dneska to bude My first time TAG, zítra napíšu nebo na večer ppřednastavím po dlouhé době povídání a v sobotu se místo tagu můžete těšit na můj vánoční wishlist.


Nová kosmetika || 1.3

19. listopadu 2013 v 17:59 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Pěkné pozdní odpoledne/brzský večer. :)

Už při psaní posledního novinkového článku jsem vám říkala o tom, že novinky rozdělím na dva díly. V prvním byly výrobky z DMka, v tomhle půjde pouze o výroky Oriflame.

Výroky jsou z katalogu č. 15, ze kterého jsem tentokrát ojednávala jenom pro sebe, protože mi nepřišla minulá objednávka, ani katalog. Můžu vám proto, kromě bratrova sprcháče, který nevím, kam dal, ukázat všechno, co v balíčku bylo.


Liebster blog award

16. listopadu 2013 v 19:59 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte.

Blogerka Michelle, (kterou začínám mít ráda pořád víc a víc a přemýšlím nad jejím zařazení mezi oblíbené) mě už před nějakým časem nominovala do Liebster blog award. Přiznávám, že jsem si ho všimla docela pozdě a taky přiznávám, že ho mám už nějakou dobu rozepsaný, ale čekala jsem na víkend, abych ho mohla zveřejnit. Rozhodla jsem se totiž, že víkendy věnuju tagům a oddechovkám a ostatní dny nechám pro nějaké plnohodnotnější články. :)

Tenhle dejmetomu tag se skládá ze tří částí. V té první bych měla napsat 10 nějakých zajímavostí o sobě, ve druhé části bych měla odpovědět na 10 otázek, které pro mě a další blogy, které nominovala, vymyslela Michelle, a ve třetí části bych měla já vymyslet 10 otázek a nominovat další blogy, do tohoto "blogového řetězce".
Blogy, které nominuji, opět napíší 10 zajímavostí o sobě, odpoví na mnou vymyšlené otázky, vymyslí nových 10 otázek a nominují další blogy a pořád dokola a dokola. :) Myslím, že jsem to vysvětlila dost, teď už k samotnému tagu.


Viděla jsem || Hačikó, příběh psa

15. listopadu 2013 v 13:59 | Rikkina* |  Movies
Proč tento film: Film mi doporučovala kamarádka s tím, že je hodně smutný, ale krásný. Dlouho jsem se bála se na něj podívat, ale když jsem se odhodlala, chytl mě za srdíčko.

Originální název: Hachiko: A dog's story
Žánr: Drama/Rodinný
Stát: USA/Velká Británie
Rok vydání: 2009
Délka: 89 minut
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Richard Geere, Joan Allen, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Roemer, Jason Alexander
Hlavní postavy:
Univerzitní profesor Parker Wilson, Hačikó

Nová kosmetika || 1.2

12. listopadu 2013 v 9:29 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Ahojte.

Opět se omlouvám, že jsem takovou dobu nic nepřidala. Když jsem dneska lezla z postele, uvědomila jsem si, že už vím, v čem je zakopaný pes ohledně přidávání článků. Já přidávám a píšu hrozně ráda, jenom neumím skloubit školu, zvířectvo a nějaké svoje koníčky s dalším koníčkem, což je právě blog. Já napíšu článek a pokud ho hned nezveřejním, nemůžu se dokopat k tomu ho zveřejnit později.. Takže mi tu leží několik rozepsaných článků, z nichž některé čekají na zveřejnění a jiné ještě na dopsání a já se vždycky přihlásím na blog, podívám se, jak to s tím rozepsáním je a pak si řeknu, že dopisovat se mi tamty články nechce, že tamten článek nezveřejním, protože poutřebuje doupravit, tamten zveřejním zítra,.. Musím si v tom udělat nějaký systém, protože jinak to už nejde. :/

Bohužel (nebo bohudík?), jsem nakupovala docela často, a každou várku jsem vyfotila zvlášť, jednu ještě vyfocenou ani nemám. Z čehož vyplívá, že budou tři, maximlně čtyři novinkové články. V dnešním článku vám představím svoji novou drogerkovou kosmetiku, v dalším Oriflame, v dalším vlasovou drogerku a v dalším opět Oriflame, který mi teprve přijde. Možná spojím vlasovou drogerii s posledním Oriflamem, uvidím. :)

Chci omluvit za kvalitu fotek. Fotila jsem je před asi 14 dny k večeru, kdy už bylo šero a navíc se zatáhlo kvůli dešti, tak jsem si dopomohla lampičkou a musela jsem uměle doostřovat, což se na fotkách dost podepsalo.

O jednom výrobku už jsem vám psala v minulých novinkách a dokonce se dostalo i na recenzi. Když jsem ji psala, už na mě na stolku čekal další kousek.


Moje nehty || Black and colored dots

1. listopadu 2013 v 19:40 | Rikkina* |  Moje nehty
Ahojte.

Dneska dopoledne jsem přidala netradiční průzkumový článek, ve kterém bych se od vás ráda dozvěděla, jaké blogy vás baví a naopak které nemusíte. Pokud se chcete dotazníku zúčastnit, můžete v tomto článku. Budu moc ráda za vaše názory. :)

Teď k tématu. Naposledy jsem přidala nějaké svoje nehtové výtvory na začátku tohoto roku, což už je docela dlouhá doba. Poslední dobou se mi nějak nechtělo patlat se s nějakým zdobením a upřímně jsem neměla ani moc času nebo náladu. Tak, jak jsem předtím propadala zdobeným nehtům, najednou mě pohltily nehty jednobarevné, nebo případně různé kombinace jedné barvy a jeden nehet v jiné barvě nebo odstínu a podobně. Zamilovala jsem se hlavně do typicky rudých nehtů, které se dají nosit opravdu kdykoliv a hodí se, myslím si, kamkoliv. Teda pokud nemáte nehty přerostlé, to bych si potom připadala jako paní z E55. Na dlouhých nehtech se mi červené, nebo vlastně celkově jednobarevné, lakování nelíbí.
Po několika měsících této "jednoduchosti" jsem se opět rozhodla si nehty nějak dozdobit a rovnou jsem vyzkoušela nové laky od Essence, které vám v blízké době představím v kosmetických novinkách.

Myslím, že se mi nehty povedly a opravdu se mi líbí. I když mamka byla ze začátku jiného názoru a díky ní jsem je vylepšila zlatým třpytkatým lakem, který je udělal ještě zajímavější, než byly předtím.

Omlouvám se za ty špatně odlakované přetahy, bohužel jsem si jich všimla až po nahrání fotek do počítače.


Dotazník: Co vás blogu baví/zajímá?

1. listopadu 2013 v 11:48 | Rikkina*
Ahojte.

Dneska jsem se probudila s poněkud dobrou náladou. Na to, že jsem se skoro nevyspala, je to docela úspěch. Jako první jsem se podívala na blogy a videa oblíbených blogerek, které jsem u přítele neměla možnost vidět a přečíst a potom jsem si vzpomněla na soutěž Blogerka roku, která už je ukončená a výsledky se dozvíme 12. listopadu. Osobně jsem nehlasovala, protože jsem se nemohla rozhodnout pro koho. Do finále se dostaly pouze 2 blogerky, které znám a pravidelně navštěvuji jejich blogy. Co bych to byla ale za blogerku, kdybych se nezajímala i o ostatní.

Zatím jsem viděla jenom blogy dalších pár slečen, ale stejně mě napadá otázka, co vás na blogu zaujme a co rádi čtete. Budu ráda, když mi do komentářů vypníte takový malý dotazníček, ať mám přehled. Sama vám napíšu, co mám na stránkách ráda, co mě hned zaujme a co mě okamžitě odradí.

Doufám, že se mi sejde dostatek názorů, ať si můžu udělat obrázek o tom, co je pro vás (pro nás) v dnešním blogovém světě značnou jedničkou, a o čem vážně číst nepotřebujete. Snad vás dotazník o tolika otázkách neodradí a podělíte se o své zkušenosti a radosti s blogováním. Budu moc ráda za vaše názory. :)

Otázky:
1) Co vás na blogu zaujme na první pohled?
2) Jaké zaměří blogu/webu/stránek máte nejraději? (kosmetické/fashion/life/...)
3) Jaké články upřednostňujete?
4) Jaké blogy se vám čtou nejlépe?
5) Co vás na blogu na první pohled zaručeně odradí?
6) Jaký typ blogu/webu/stránek opravdu nepotřebujete a nechcete číst?
7) Je pro vás důležitý první dojem blogu (např. vzhled), nebo dáváte až na kvalitu a obsah článků?
8) Vlastníte blog? Pokud ano, na co je zaměřen?
9) Co říkáte na "prokládání" např. kosmetického/fashion blogu články, které s daným tématem vůbec nesouvisí? Např. tagy, povídací články, články z úplně jiného soudku..?
10) Napište jeden váš oblíbený blog a důvod, proč se na něj rádi vracíte.

Jak bych odpověděla já se dozvíte v prvním komentáři, ať tím zbytečně neprodlužuji a neotravuji článek. Opět musím říct, že bych byla moc moc ráda za vaše názory a že doufám, že vás deset otázek moc neodradí. :)