BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

TAG || Proč nosím make-up

16. července 2013 v 16:38 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte,

na dnešek jsem si pro vás připravila TAG o tom, proč vlastně nosím make-up. Viděla jsem ho na každém druhém blogu, takže zdroj je tady podle mě celkem zbytečný. :)

Do komentářů mi můžete napsat, jestli máme něco společného. A pokud byste se taky rozhodli TAG napsat nebo natočit, napište mi do komentu odkaz na článek. :)

1) Kdy ses začala líčit?
Nějaké ty začátky byly podlě mě už kolem 12ti let. Pamatuju si, že jsem nosila řasenku jenom na konci řas a ze začátku jsem si připadala hrozně zmalovaná. :D Kolem 14ti, 15ti let u mě začala emo mánie, řasenku nahradily nevkusné černé linky a stíny přes celé víčko. Prostě děs.

2) Jaký kosmetický výrobek byl první, který sis zamilovala?
Rozhodně řasenka. Nevím proč. Byl to první produkt, který jsem začala používat a používám ji pravidelně - nečekaně.

3) Jaké jsou tvé nejpoužívanější stíny?
Stíny nenosím pravidelně a začala jsem je používat teprve nedávno. Nejvíce ale používám zlaté a stříbrné odstíny. Klidně i na denní nošení. A míto tužky na oči posledních asi 14 dní používám černé stíny, kterými malým čtetečkem obkroužím oko. :)4) Kdy začala tvá láska k makeupu?
Řekněme, že to mohlo být ve zmiňovaném emo období. Od té doby se líčím snad každý den a ještě mě to nepřestalo bavit.

5) Jak se cítíš nenalíčená?
Strašně. Když si to neuvědomuju, tak mi to ani nepřijde. Ale pokud nad tím pořád přemýšlím, radši bych se šla zahrabat. Sama sobě se nelíbím, kor bez líčení, takže se u mě často nestává, že bych zůstala nenalíčená. Maximálně se na to vykašlu doma a to né pokaždé. Ven bych bez líčení nešla. Prostě se tak necítím dobře.

6) Co máš na makeupu ráda?
To, že ze mě dokáže udělat člověka. Jak jsem psala nahoře, jsem hrozně sebekritická a s make-upem se cítím mnohem lépe. Líbí se mi, že dokáže zvednout sebevědomí, že s ním člověk vypadá jinak, lépe. Teda pokud se nezmaluje jak nvm co. Mám na něm ráda i to, že můžu vypadat pokaždé jinak. Jinak namalujete oči, dáte jinou rtěnku a hned je to o něčem jiném. Viz některé youtuberky, které s make-upem dokáží kouzla. Například vystínovat obličej tak, že vypadají jako někdo úplně jiný.

7) Kdybys měla vybrat své 3 svaté grály, byly by to...
Tužka na oči - linky ve fixu od Oriflame. Nemůžu si je vynachválit. Už je mám dlouho a začínají "dopisovat", takže musím kouknout po dalších. :)
Stříbrné stíny od Essence, které zmiňuji například v tomto článku. Jsou sice rozpadlé, ale ten jejich třpyt se mi ještě nepovedlo ničím jiným nahradit. Hodí se ke všemu a nemám problém si je vzít i na denní nošení.
Za třetí to budou kosmetické štětce, které používám sice chvilku, ale už si bez nich neodkážu líčení představit. Nechápu, jak jsem se mohla líčit prstama nebo pěnovými aplikátory.

8) Proč nosíš makeup?
Protože se v něm cítím lépe a proto, že mě líčení baví. Je to pro mě už dalo by se říct denní rutina. Ráno vstanu, jdu do koupelny, potom si udělám kafe a snídani a jdu se nalíčit. U toho se nasnídám. Jistým způsobem je to pro mě i relaxace.

9) Jaké mylné makeupové stereotypy tě nejvíce rozčiluji?
Tak to nevím. Já tyhle stereotypy moc neřeším. Každý ať se líčí jak chce, jak se jemu líbí a jak se v líčení cítí. Možná bych mohla uvést příklad linky na spodním víčku a horní prázdné. Není to stereotyp, ale nelíbí se mi to. Málo komu to tak sluší. Mně osobně tak přijde líčení neúplné.
 


Komentáře

1 Mishel Mishel | Web | 17. července 2013 v 10:31 | Reagovat

Máme hodně podobný názory. :) Jediné v čem se neshodujeme je to že já se líčím jen občas, teda bez pudru nevyjdu ani na krok, když ho nemám, hrozně se lesknu.. občas použiji i make-up.. ale řasenku atd.. používám jen když fakt jdu někam.. :) ale to je jasný ptž mě je 15 a tobě 20 :D
Jinak máš super názory, souhlasím s tebou hlavně s tou linkou na spodním víčku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama