BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

TAG || Poznej mě blíž

15. července 2013 v 16:29 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte,

dneska pro vás mám opět TAG. Tentokrát bude se zdrojem, protože jediný web, na kterém jsem ho viděla je web Stannah. V následujících 20ti otázkách byste se o mě měli dozvědět věci, z nichž některé už o mě možná víte, ale opakování je přece matka moudrosti. :)

1. Jsou tvé vlasy od přírody rovné nebo vlnité?
Nevím. Opravdu. Když jsem byla malá, měla jsem vlasy krátké a zvlněné. Když jsem byla starší (do asi 6. nebo 7. třídy základky), měla jsem vlasy do pasu, nahoře byly rovné, ale konce se mi vlnily. Na konci základní školy jsem si nechala vlasy ostříhat po ramena a on té doby mi skoro nevyrostly. Ovšek dřív byly rovné jak dráty, potom se nějaký čas vlnily, potom byly zase rovné. Teď je mám kousek pod ramena a zrovna mají období, kdy se mírně, ale opravdu mírně vlní. Například minulý týden se jim dařilo točit se jedním směrem. Ony celkově mají tendenci se kroutit tak nějak divně. Většinou moje vlasy vypadají podobně jako na obrázku, se kterým jsem se ve photofiltru malovala 10 minut! :D Nejhorší je samozřejmě obrázek číslo jedna.


2. Barvíš si vlasy a jak často chodíš ke kadeřníkovi?
Vlasy si barvím. Dřív hodně, poslední dva roky jsem hodně zvolnila a poslední asi rok používám už jenom tónovací šampony. Měla jsem vlasy hodně zničené jak od barev, tak od žehlení a potřebovaly ppohov, aby se uzdravily. Teď na léto mám ale v plánu zase barvu. Jenom nevím, jestli vlasy černě podbarvit, udělat blonďatý melír nebo jestli by na tak krátkých vlasech jako mám já vypadalo dobře obré. Chtěla jsem jít do červena, ale přítel mi to zakázal. :D
Co je to kadeřník? V kadeřnictví jsem nebyla ani nepamatuju. Barvím se doma - s mámou vzájemně a vlasy mi nerostou, takže není co stříhat. A přistřihnout konečky si dokážu sama a nemusím za to vyhazovat stovku.3. Nosíš ten samý účes každý den nebo si s vlasy vyhraješ?
Jak kdy, Nejčastěji mám vlasy rozpuštěné nebo v culíku, případně si udělám drdol, když se mi ho podaří umotat. Nějak víc si s nimi pohraju jenom na nějakou akci, nebo pokud mám čas nebo se nudím. Například minule jsem si snad poprvé v životě vyhrála s pěkným culíkem na stranu. A pozor! Asi mi vlasy porostly, protože culík nepřepadával přes rameno zpátky na záda, i když byl dělaný víc vzadu! :)

4. Děláš si svoji vlastní manikůru a pedikůru nebo chodíš do salonu?
Svoji vlastní. Kdyby mi měl nekdo dělat pedikůru, necítila bych se dobře. Přemýšlela jsem, že bych šla do salonu na gelové nehty, ale nechce se mi ničit si ty svoje. A stejně mě lakování a vymýšlení nehtových designů baví. Jenom bych potřebovala robota na pilování. To mě tak strašně nebaví! Většinou to řeším tak, že si nehty ostříhám úplně na krátko a nechávám je růst, až se mi začnou lámat nebo nemůžu psát na dotykovém telefonu, teprve potom je znovu ostříhám. :D

5. Jak často měníš laky na nehty?
Podle nálady a času. Například teď mám na nehtech už možná víc než týden červený, do poloviny nehtů oprýskaný lak. Zítra ale jedu pryč, takže si k tomu budu muset sednout a minimálně si nehty odlakovat. Možná, že vytvořím nějaký design, který bude hodný ke zveřejnění tady na blogu. :) Do rubriky "Moje nehty" jsem nepřispívala ani nepamatuju.. :)

6. Lakuješ si nehty na nohou i v zimě?
Jak kdy. Když mám náladu, tak ano. Ale jinak je to zbytečné. :)

7. Jako dlouho ti ráno trvá, než se nalíčíš?
To záleží. Když si dám záležet, trvá mi to klidně půl hodiny. V sobotu jsem spěchala a nalíčená jsem byla za sedm minut. A řeknu vám, že bych ani neřekla, že to zvládnu tak rychle. :) Ono napatlat na sebe krém, potom make-up, korektor, zapudrovat, občas vystínovat oči, obtáhnout je dokonalou černou linkou a nařasenkovat, občas použít tvářenku nebo bronzer a napatlat pusu chvíli trvá. Havně když to chcete mít pořádně. :)

8. Líčíš nejdříve oči nebo tvář?
Nejdřív se namažu pleťovým krémem, nechám ho vsáknout a začnu s make-upem, korktorem a pudrem. Potom se vrhnu na oči, občas použiju tvářenku nebo bronzer a na konec líčím rty.

9. Jak často nosíš umělé řasy?
Jéj, měla jsem je na sobě asi 2x. Když si je zkouším doma nalepit, abych si na ně zvykla, je všechno v pohodě. Ale pokud si je chci nalepit a jít s nimi ven, tak nedrží, posouvají se, mám je nakřivo.. Chce to ještě hodně trénovat.

10. Líčíš se každý den?
V podstatě. Nenalíčená se necítím dobře. Líčím se většinou i doma a chvilky, kdy mě přistihnete nenalíčenou jsou opravdu vzácné. Líčení je moje denní rutina, relaxace a koníček. Když ale není nálada a nikam se nechystám, proč nenachat pleť občas odpočinout. Třeba dneska jsem nenalíčená už druhý den. Ovšek když o tom líčneí tak píšu, asi na sebe půjdu něco máznout. o:)

11. Líčíš se i v případě, kdy jsi celý den doma s rodinou?
Většinou ano. Jak jsem psala už několikrát, cítím se lépe a víc svá. A navíc.. Nikdy nevíte, kdy někdo přijde na návštěvu. :D

12. Vyšla bys někdy z domu bez nalíčení?
Mezi lidi určitě ne. Ale zahrada nebo dvůr mi logicky problém nedělají. :D Nemám ráda, když se mám někde promenádovat bez make-upu. :/

13. Kolik drahých kosmetických výrobků vlastníš?
To záleží, co je drahé. Nemám peněz na rozhazování a jsem ráda, že si můžu dopřát produkty v běžné drogerkové ceně. Nejdražší je ale myslím kuličkový bronzer od Oriflame, který jsem sice koupila v akci za maximálně 200 i se štětcem (za nákup nad určitou částku), ale beze slev má tuším cenu přes pětikilo.

14. Plánuješ si denně oblečení?
Ne. Vezmu si to, na co mám zrovna náladu a na co se cítím. Oblečení si většinou plánuju na nějakou akci nebo na zkoušky, a to si stejně na poslední chvilku rozmyslím. :)

15. Jak často střídáš kabelky?
I kdybych jich měla tisíc, stejně bych nosila asi dvě, maximálně tři nejoblíbenější. Mám zálusk na novou, takže pokud se nákup povede, bude moje nová určitě nejoblíbenější a nejvíc nošená. Ale kabelky střídám podle toho, co mám zrovna na sobě a podle nálady. Mám asi 3 oblíbené a jsem schopná nosit jednu třeba měsíc v kuse, pokud se moc nebije s oblečením.

16. Pravák/Levák?
Pravák. Jako menší jsem chtěla být levačka a snažila jsem se levou dělat všechno. Nešlo to. :D

17. Kolika mluvíš jazyky?
"Kolik jazyků umýš, tolikrát jsi člověkem." Už nevím, kdo to řekl, omlouvám se. Já to mám s jazyky složité. Samozřejmě, že mluvím česky a slovensky se taky domluvím. Iba nejaké slovíčko mi sem tam utečie alebo ho nepoznám, ale dohovorím sa. A naviac je predsa jedno, či hovoríte po česky alebo po slovensky, nemáme zas na toľko odlišné jazyky, aby sme si navzájom nerozumeli.
Na základce jsme měli povinnou jenom němčinu, což mě vždycky hodně štvalo. Nemám ten jazyk ráda. I tak jsem ale ze základky šla s jedničkama. Ovšem na střední jsme měli učitelku na dvě věci a já byla ráda, že jsem vůbec prolezla. Neuměla učit a jejich 10 papírů, z čehož byly alespoň 4 listy slovíček, se prostě na druhý den naučit nedali.
Teď, na vysoké, jsem měla angličtinu přibližně půl roku. Baví mě, zápočet jsem z ní udělala, koukám na seriály s titulkama, takže něco umím. Ale chybí mi ty základy, které se berou od nějaké třetí nebo čtvrté třídy a to se za půl roku spolu s kupou slovíček naučit nedá. V angličtině bych ale chtěla pokračovat, i když už ji ve škole mít nebudu.

18. Kolik máš zvířat?
Miluju zvířata. Mám vystudovanou střední veterinu a teď jsem na další "zvířecí" škole. Doma mám ale "jenom" psa, kocoura, momentálně 6 koťat, ze kterých dvě zůstanou doma, jedno si vezme sestřenice a další tři musím co nejdřív někomu udat (Nechcete někdo kotě?). Nemůžu mít doma 7 koček (a z toho dva kocoury). Dál mám zakrslou králici Rikki, které bych chtěla pořídit mimča a jedno si nechat.
Jelikož bydlíme na vesnici, nejsou slepice a kačeny nic neobvyklého. :) Táta "pěstuje" (on to tvrdí a já mu nemůžu vymluvit, že zvířata se chovají) holuby, ale v podstatě se mi o ně starám já, protože na ně zapomíná.
V blízké době máme v plánu si pořídit štěňátko německého ovčáka (Benovi už je 8) a ráda bych chovala zakrslé králíky. Byly doby, kdy jsme měli s bratrem křečky, ale to už je dávno. :) Někdy v daleké budoucnosti (= tak za 4 - 5 let) bych si chtěla pořídit bílého švýcarského ovčáka a britskou modrou kočku. Ale to až po škole.

19. Čteš komentáře na blogu?
Určitě. Bez toho by to nešlo. Ráda na něj odpovídám a někdy si znovu pročítám i staré a navštěvuju blogy těch, kteří komentáře napsali. Baví mě to a dají se tak poznat fajn lidi a zajímavé blogy.

20. Jak jsi přišla na název svého blogu?
No. Ehm. :D Vystřídala jsem spoustu blogů. Když jsem se dostala k tomuhle, byl název jasný. Já jsem prostě já a hotovo. Blog je autorský, dývám sem hodně věcí a informací o sobě, o tom, co mě baví a zajímá, takže je podle mě název víc než výstižný a vhodný. :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama