BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Červenec 2013

Nově v mém šatníků || Novinky

30. července 2013 v 17:59 | Rikkina* |  My wardrobe
Zdravím vás. :)

Dlouho jsem vám neukázala žádný nový přírustek do skříně. Několik věcí se mi zrovna pere, takže to není všechno a boty vám ukážu v některém z dalších článků. :) Není toho vůbec moc na to, že některé kousky už jsou i dva, možná víc, měsíců staré.
Teta (mamky sestra) obměňovala a "čistila" šatník, takže nám toho taky přivezla požehnaně. Teta už je sice starší, ale vybrala jsem si od ní hned asi 5 věcí, které dám na konec článku. :)

Jako první bych vám chtěla ukázat triko, které jsem koupila u Vietnamců za nějakých 150,- kč, možná dokonce míň. Byl k němu i bílý šátek, ale ten nemůžu najít (starý bordelář, ale co už). Je obyčejné, bílé trochu do krémova. Nejvíc se mi na něm líbí detail s kamínky. :)

Make-up || Letní bronzové líčení

29. července 2013 v 16:19 | Rikkina* |  Moje líčení
Ahojte.

Dneska je vedro, co? :) Brouzdala jsem netem a na youtube jsem našla tutoriál od Lou, který jsem na jejím webu ještě neviděla. Třeba ho tam přidá dodatečně. :) Jedná se o bronzové letní líčení. Opět jsem si to trochu upravila podle sebe - logicky. Každému to sluší jinak a vyblbne se na očích jinak. Já si třeba přidala linky, protože bez nich se necítím dobře. Připadám si, jako bych bez nich neměla žádné oči. :D Nijak jsem to ale nepřeháněla, nedělala jsem žádné ocásky, jak ráda dělám a spodní linku jsem udělala opavdu nenápadně. Na fotkách ani není vidět. :) A musím říct, že líčení vypadá vážně dobře. Jenom musím trochu zapracovat na ztrácení přechodu stínů. :)


TAG || Rtěnkový tag

28. července 2013 v 10:29 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte.

Včera jsem si vyfotila podklady pro tenhle TAG, takže tady ho máte. :) Chtěla jsem ho přidat už včera, ale mám pošahaný foťák. Půlka fotek zmizela kdovíkam, takže jsem ráda, že mi zůstaly alespoň některé. Bohužel jsem přišla například o detailní fotky balení rtěnek, popisků na spodní straně a podobně a pak se mi (opět!!) vybily baterky. A ta kvalita fotek? No fuj.. Omluve to prosím, lépe to nešlo.. Nechcete mi někdo koupit nový foták??
Tag jsem objevila na webu Stannah.

1) Máš raději lesk/balzám/rtěnku?
Poslední dobou rozhodně rtěnku. Lesky jsem používala dřív, ale zjistila jsem, že mi většina z nich vysušuje rty a lepí se. Teď sem tam taky nějaký použiju, ale už jenom minimálně. Není to tak dávno, co jsem si oblíbila rtěnky. Nemusím je nosit pořád, ale když mám na výběr mezi leskem a rtěnkou, sáhnu většinou právě po rtěnce. Balzám používám, pokud mám suché rty jako třeba teď a v zimě.

2) Kolik máš doma rtěnek?
Plnohodnotné rtěnky mám doma bohužel jenom čtyři. Na fotkách jsem jenom dvě, ale další dvě nemůžu nikde najít.. Využívám toho, že si můžu z Oriflamu objednat vzorky, take většinou sahám po vzorku a až se mi osvědčí ten, potom si koupím tu danou rtěnku. :) Vzorků mám doma asi 13. Měla jsem období, kdy jsem bezmyšlenkovitě připisovala ke každé objednávce minimálně po jedné rtěnce.


27.7.2013 || Včerejší hezký večer se špatným koncem

27. července 2013 v 11:49 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte.

Drahý pomáhá tátovi opravovat dědovi auto (už asi po stopadesáté a to snad celý týden!), takže mám trochu času se vám zase ozvat. :)

Jak jsem psala už včera, měli jsme v plánu jít večer do kina, předtím odvézt rodiče ke Znojmu a prostě si to užít. To bych ale musela mít normální rodiče.. (Fajn, mluví ze mě naštvání, ale každý se občas potřebuje vypovídat nebo vypsat.)

Nevím, jak začít psát, takže to bude ze začátku možná trochu krkolomné. :D Takže..
Včera byl fajn den. S drahým to bylo super, povídali jsme si, koukali znova na pár filmů, po obědě jsme šli hrát badminton. Pohoda jako každý jiný den. Celý spocení jsme se šli vykoupat s tím, že teda za chvilku přijede táta z práce, tak rodiče odvezeme do Znojma, zajedeme si domů, najíme se a pojedeme směr kino. Jenže to by tatínek nesměl mít pořád plno času. Do Znojma jsme vyjeli minimálně o hodinu později než bylo původně v plánu, samozřejmě to bylo necelou hodinu a půl před začátkem filmu. Cesta do vesnice, kam jsme naše vezli trvá něco málo přes půl hoďky, řekněme 35 minut, když opravdu nikam nespěcháte.
Takže my vyjíždíme tu hodinu a půl před začátkem kina - 35 minut ke Znojmu, 35 od Znojma = nějakých 20 minut na to nachystat si věci na kino (deka, teplejší oblečení, převléct se a necelých 01 minut cesta do města). Jenže táta něřeší, že my spěcháme. On má totiž času dost. Švih, vezme to zajížďkou nějakých asi 10 minut tam a zpátky do vedlejší vesnice, aby dal kolegovi z práce meloun!
Zpátky domů jsme to zvládly těch asi 20 minut před začátkem kina, rychle jsme se převlékli, nabalili mikiny, deku a jelo se do kina. Ani najíst jsme se nestihli. Takže jsem měla včera v podstatě jenom oběd a večer ve Znojmě kousínek masa s půlkou krajíce chleba. Třeba zhubnu. :D No nic..

26.7.2013 || Znojmo, kino a tajenky

26. července 2013 v 10:00 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte.

Drahý ještě chrupe (a asi ještě dlouho chrupat bude :)), takže se po pár denní pauze zase ozývám. :) Právě jsem doposlala tajenky do Překvapení, takže budu doufat, že snad něco vyhraju. :D Držte mi palce. :) Vždycky něco vyluštím s tím, že odešlu výherní tajenky a pak na to akorát zapomenu. Tentokrát jsem se řekla, že musím, takže jsem se registrovala na stránky a poslala tajenky přes net. Jsem zvědavá. Při mém štěstí stejně vyhraju akorát tak prd. :)

Jinak dneska budu mít plný večer. :) Naši jsou pozvaní ke Znojmu k rodině bratrovi přítelkyně na asi grilování či co, takže je tam, jak přijede táta z práce, s přítelem povezeme. Musím ještě počkat na vyjádření kamarádky a jejího přítele, jestli s náma půjdou na letňák na film. Protože kdyby jeli, musím se pro ně vrátit domů a jet do města. Pokud by nejeli, posedíme s našima u Znojma a do kina to vezmeme cestou zpátky. Dál to taky záleží na kamarádce. Pokud by jeli, po filmu je musím zavézt domů a jet pro rodiče. Pokud by nejeli, mám to jednoduché a z kina jedu rovnou směr Znojmo. :D Takže asi tak.

Jinak minule jsem vám psala o Oriflamu. Pro sebe jsem tentokrát měla pidiobjednávku. Objednala jsem si jenom rtěnku za nějakých 55,- korun (při mých slevách 42,-). Chtěla jsem vám ji ukázala, ale foťák mi neuložil fotky (:O!!!!!) a následně se vybil. Takže vám ji vyfotím potom do samostatného článku a později napíšu recenzi. Měla jsem ji na sobě už asi 2x a zatím nemám nic proti. Líbí se mi, chutná mi a dokonce dobře vypadá. :) Jsem spíš na růžové rty, ale odstín Soft Caramel mě zaujal hned. :)

Joo a poslala jsem slečně výhru v giveaway takže doufám, že brzo a v pořádku dorazí. :)

Nic, běžím. Drahý se vzbudil. :D Tak se tady zatím (s)mějte hezky,

23.7.2013 || Instagram

23. července 2013 v 11:26 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte.

Vím, zase moc nepřidávám. Ale je u mě milý tak nechci vysedávat u počítače. Znáte to, ne? :) Hlavně když je venku takhle hezky. Aby to tady nestálo, přidám alespoň pár nejnovějších instagramových fotek. Moc jich sice není, ale alespoň to málo.

Jinak se mám fajn. S drahým na sebe sice občas štěkneme, ale jinak je nám hezky a máme se dobře. :) Chodíme hrát badminton, kopat si, byly jsme běhat a na dlouhé pchoázce. Teď vymýšlíme, jestli má cenu kupovat bazén. Musíme se ještě pořádně domluvit s tátou a vybrat místo, kam by se dal. A taky potřebujeme finanční příspěvek od bratra. :D

Jinak je u nás i děda (mamky taťka). Neviděla jsme ho už snad rok, protože bydlí daleko od nás. Jezdíme za ním pravidelně, ale letos nás napadlo, že by mohl děda přijet na k nám. Je u nás od pátku a v sobotu jsme byli všichni společně celý den na fotbale. :) Chtěla jsem vzít foťák (který jsem samozřejmě nevzala), ale ono stejně nebylo co fotit. Jo! A náš rodinný tým byl předposlední! :D

Jinak dneska k nám opět přijedou Val s Míšou, takže budeme nějakou tu hoďku hlídat. A taky pojedu do Krumlova na kožní. Zase se mi vyhodil atopický ekzém pod kolenama a aby toho nebylo málo, olezly mi nohy od stehen až po nárty nějakýma maličkýma, strašně svědivýma pupínkama. Nesnáším to. Snad mi napíše nějakou pořádnou mastičku a co nejdřív to zmizí. Krucinál, mám já to ale štěstí.. V létě, když se mají nohy ukazovat, já abych je schovávala.. :/

Tak a teď instagram. :) Kdo by měl zájem si mě přidat a sledovat mě, může TADY. Komu by nešel odkaz, tak jsem tam jako nicollka93. Sledování ráda oplatím. :)


Giveaway || 0.1 || vyhlášení

21. července 2013 v 10:19 | Rikkina*
Ahojte.

Omlouvám se, ale neměla jsem do dneška tak nějak přístup k internetu. Giveaway se tada o pár hodin prodloužila, čehož využila Majlí. Hrálo se o lak na nehty Miss Sporty a kuličkový deodorant od Oriflame. Zůčastnilo se vás 7, což je pěkné číslo. :) Čekala jsem tak dva tři lidi podle toho, kolik vás ke mně chodí. :) Děkuju za účast a zanedlouho bude další soutěž, takže budu ráda, když se přihlásíte znova. Třeba tentokrát bude přát štěstí i vám. :) A ke komu teda do konce týdne pošlu slibovanou výhru?


A výherkyní se stáváá.. chvilka napětí.. tamtadadááádadáá :D ↓


Abeceda toho, co nemám ráda

18. července 2013 v 17:58 | Rikkina* |  Me
Ahojte.

Tenhle článek jsem viděla na blogu Mischel a zaujal mě natolik, že jsem se rozhodla si ho od ní vypůjčit a sepsat svoji abecedu věcí, které nesnáším. Oproti Mischel ho napíšu ale trochu jinak, udělám ho opravdu od A do Z. Vtip bude spočívat v tom, že napíšu první věc, která mě napadne v souvislosti s písmenem a s tím, co opravdu nemusím.

Zároveň mě napadl nápad (:D) na další, podobné články. :)


A - Ananas - Nevím proč, prostě se mi jeho chuť hnusí.
B - Bouřka - Od malička se bojím bouřky, na jednu stranu ráda koukám z okna, ale se strachem.
C - Cibule - Je všude, ale já ji prostě z každého jídla, kde ji vidím, musím vybrat.
D - Datle - Ochutnala jsem je jednou před asi 150ti lety, ale znovu byych je nezkusila.
E - Edward - Jako pardon, v knížce to je ještě v pohodě, ale filmového Edwarda mi zhnusili. V jedničce to ještě docela jde. Nejvíc se mi zhnusil ve dvojce, když si v Itálii začal sundávat košili. To jeho bíle napatlané tělo s domalovanými břišáky a do toho ten výraz.. Jáj.

Giveaway || 0.1

18. července 2013 v 10:47 | Rikkina*
Ahojte.

Už dlouho píšu o giveaway, ale ona pořád nikde, viďte. :) Omlouvám se, ale potřebovala jsem pořešit, co bude vhodné poslat. Mám produktů víc, ale rozhodla jsem se je rozdělit do víc výher, tudíž bude i víc soutěží. Výhry nebudou v řádech tisíců, ale myslím, že potěší. :)

Jako první výhru v giveaway jsem vybrala lak na nehty a kuličkový deodorant. Lak jsem kupovala přímo za účelem soutěže. Stejný mám doma a jsem s ním spokojená. Hlavně teď v létě vypadá tahle barva moc hezky. Deodorant mám doma už hodně dlouho a doslova se mi tu na něj akorát práší. Nikdy jsem ho nepoužívala, takže ho můžu bez obav poslat dál. :) Lak je od Miss Sporty, deodorant od Oriflame.


TAG || Proč nosím make-up

16. července 2013 v 16:38 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte,

na dnešek jsem si pro vás připravila TAG o tom, proč vlastně nosím make-up. Viděla jsem ho na každém druhém blogu, takže zdroj je tady podle mě celkem zbytečný. :)

Do komentářů mi můžete napsat, jestli máme něco společného. A pokud byste se taky rozhodli TAG napsat nebo natočit, napište mi do komentu odkaz na článek. :)

1) Kdy ses začala líčit?
Nějaké ty začátky byly podlě mě už kolem 12ti let. Pamatuju si, že jsem nosila řasenku jenom na konci řas a ze začátku jsem si připadala hrozně zmalovaná. :D Kolem 14ti, 15ti let u mě začala emo mánie, řasenku nahradily nevkusné černé linky a stíny přes celé víčko. Prostě děs.

2) Jaký kosmetický výrobek byl první, který sis zamilovala?
Rozhodně řasenka. Nevím proč. Byl to první produkt, který jsem začala používat a používám ji pravidelně - nečekaně.

3) Jaké jsou tvé nejpoužívanější stíny?
Stíny nenosím pravidelně a začala jsem je používat teprve nedávno. Nejvíce ale používám zlaté a stříbrné odstíny. Klidně i na denní nošení. A míto tužky na oči posledních asi 14 dní používám černé stíny, kterými malým čtetečkem obkroužím oko. :)

15.7.2013 || Drahý

15. července 2013 v 20:50 | Rikki* |  Kecy
Ahojte.

Dneska deníčkovsky. :) Zítra totiž odjíždím za přítelem, takže tady nebudu. Měla bych tam být do pátku, kdy přijedeme společně zase ke mně. V sobotu máme v plánu floriánské trhy ve městě poblíž a hned na to fotbal ve vedlejší vesnici. Možná už jsem o tom psala, ale bude to takový "srandamač". Loni to bylo fajn, ale drahý se na mě vyprdl a nešel tam se mnou, takže to letos napravujeme. Bohužel budu muset dělat řidiče. Nejspíš. Protože nevím o nikom, kdo by tam dobrovolně nepil, aby mohl rozvážet ostatní. Minule to byl starší bratr, který letos nepřijede, protože má přítelkyni v nemocnici a musí se starat o malou. Těším se, až bude mít bratr řidičák, ať dělá obětního beránka on! I když.. Stejně ho budu dělat pořád já, jak znám bratra a tátu. :/

No, takže zítra teda odjíždím. Mám nachystaný nějaký přednastevný článek, takže stát to tady nebude. U drahého si akorát vysomruju počítač, abych mohla opakovaně zvěřejnit přihlášku do giveaway, která končí v sobotu 20.7. Zatím je zapsaných 5 slečen. Soutěží se o kuličkový deodorant Oriflame a o lak na nehty Miss Sporty. Nejsou to nějaké extra výhry, ale myslím, že každou slečnu by potěšilo dostat jen tak nějakou kosmetiku. :)

TAG || Poznej mě blíž

15. července 2013 v 16:29 | Rikkina* |  TAGS
Ahojte,

dneska pro vás mám opět TAG. Tentokrát bude se zdrojem, protože jediný web, na kterém jsem ho viděla je web Stannah. V následujících 20ti otázkách byste se o mě měli dozvědět věci, z nichž některé už o mě možná víte, ale opakování je přece matka moudrosti. :)

1. Jsou tvé vlasy od přírody rovné nebo vlnité?
Nevím. Opravdu. Když jsem byla malá, měla jsem vlasy krátké a zvlněné. Když jsem byla starší (do asi 6. nebo 7. třídy základky), měla jsem vlasy do pasu, nahoře byly rovné, ale konce se mi vlnily. Na konci základní školy jsem si nechala vlasy ostříhat po ramena a on té doby mi skoro nevyrostly. Ovšek dřív byly rovné jak dráty, potom se nějaký čas vlnily, potom byly zase rovné. Teď je mám kousek pod ramena a zrovna mají období, kdy se mírně, ale opravdu mírně vlní. Například minulý týden se jim dařilo točit se jedním směrem. Ony celkově mají tendenci se kroutit tak nějak divně. Většinou moje vlasy vypadají podobně jako na obrázku, se kterým jsem se ve photofiltru malovala 10 minut! :D Nejhorší je samozřejmě obrázek číslo jedna.


2. Barvíš si vlasy a jak často chodíš ke kadeřníkovi?
Vlasy si barvím. Dřív hodně, poslední dva roky jsem hodně zvolnila a poslední asi rok používám už jenom tónovací šampony. Měla jsem vlasy hodně zničené jak od barev, tak od žehlení a potřebovaly ppohov, aby se uzdravily. Teď na léto mám ale v plánu zase barvu. Jenom nevím, jestli vlasy černě podbarvit, udělat blonďatý melír nebo jestli by na tak krátkých vlasech jako mám já vypadalo dobře obré. Chtěla jsem jít do červena, ale přítel mi to zakázal. :D
Co je to kadeřník? V kadeřnictví jsem nebyla ani nepamatuju. Barvím se doma - s mámou vzájemně a vlasy mi nerostou, takže není co stříhat. A přistřihnout konečky si dokážu sama a nemusím za to vyhazovat stovku.

Seriály || 0.1 || Teen Wolf

14. července 2013 v 19:39 | Rikkina* |  Seriály
Ahojte.

Tenhle článek píšu napodruhé, jelikož když jsem ho sepsala prvně a chtěla ho zveřejnit, nějakým zázrakem se mi smazal a zůstala mi z něj uložená jenom úvodní řeč. A to jsem prosím pěkně měla článek uložený den nebo dva dny předem celý. Co už.. Jdu ho psát od začátku.

Slíbila jsem článek o oblíbených seriálech, tak tady je. :) Udělám z toho takový malý seriálový seriál. :D V každém článku napíšu o jednom seriálu, takže se to trochu protáhne.

Čekejte typické seriály jako Simpsonovi, Pretty Little Liars, ale i méně známé jako Teen Wolf nebo The Killing.
Momentálně sleduji 4. řadu PLL, 3. Teen Wolfa, 3. The Killing a s drahým se díváme na různé díly Simpsonových. Přes zkouškové jsem hodně seriálů omezila a několik jich má pauzu. Jeden čas jsem sledovala 6 seriálů současně. Řeknu vám, že je to docela fuška. :) Prázdniny si vyhrazuju hlavně na přítele, seriály, knížky, výlety a focení. A jelikož je tohle článek o seriálech, mám jich nových vyhlídnutých hned několik. :) O tom ale až jindy..

První na řadě je můj nejoblíbenější. Jsem na něm totálně závislá a nemůžu se dočkat nových dílů. Zrovna běží 3. serie a na díly musím týden čekat.


Teen Wolf


Design blogu || 1.1

14. července 2013 v 18:29 | Rikkina* |  Blog

Kabát blogu číslo: 11
Téma: White & Sweet pink
Od kdy: 14.7.2013
Výroba: im-me.blog.cz
Zdroj obrázků: noťas
Délka výroby: Rozkouskovaně 2 dny = max. 5 hodin
Spokojenost: 90%
Komentář: Nezdá se to, ale vytvořit ho mi trvalo opravdu dlouho. Pořád jsem nemohla přijít na vhodné umístění fotky, potom byl problém vybrat za ni vhodný brush, potom vymýšlení textu a styl písma, zkouška nastavení na zkušebním blogu a přendání sem.. Začala jsem včera odpoledne a hotové je to až teď.
Náhled:

Rozcestník >> Other

14. července 2013 v 13:34 | Rikkina*
#Recepty - Vařím, vaříš, vaříme.

#Inspiration - Co/Kdo mě inspiruje v make-upu nebo v oblékání.

#Odpaďák - Co se jinam nevešlo.

#TAGS - Psané tagy na různá témata.

#DIY - Návody, udělej si sám

SOUTĚŽE:
#Miss blogu 2012 - ukončeno.

Chystám soutěže: Narozeninová giveaway 0.2, bleskovka o ceny, fotografická soutěž

PROJEKTY:
#(Ne)Malé radosti - Nedokončeno kvůli nedostatku času. Chystám obnovit.
#Seriálový seriál - Druhý, mnou vymyšlený, projekt blogu. Budu vám představovat seriály, které mám ráda.