BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Můj názor|| Návštěvnost vs. komentáře

11. června 2013 v 19:39 | Rikkina* |  Témata
Ahojte.

Během vypracovávání otázek na čtvrteční zkoušku jsem si udělala pauzu a procházela svůj blog s tím, že mě třeba napadne nějaký článek. A taky že napadl. :) Chtěla bych napsat něco málo o tom, co si myslím o blogování, článcích a komentářích.


Blogovat jsem začala už dávno. Někdy před asi, co já vím, 6ti lety? Můj první blog byl míchanicí všeho možného. V té době jsem tolik neřešila, že můj blog může číst někdo, koho znám, že na něj dávám věci, které bych tam dávat neměla, nebo že přidávám články, které budou za pár let víc než trapné. :D Neřešila jsem komentáře nebo kliky v anketách. Tou dobou pro mě bylo důležité hlavně to, abych měla co největší návštavnost. Bylo mi tenkrát kolem 14ti let. Plus minus rok.. Spíš minus. :) Na blog jsem přidávala všechno možné od trapných deníčkovských článků s miliony pohyblivých smajlíků, přes různé řetězáky, bleskovky, až po neuvěřitelné množství photoshootů celebrit. Samozřejmě zkopírovaných z jiných blogů a beze zdroje. Ony se ty zdroje ani tenkrát tolik neřešily. Celý blogový svět byl tou dobou úplně jiný. Jiný blog, jiní blogeři, jiná kvalita článků, designů a blogů celkově. Tenkrát se, dle mého, obecně dbalo jenom na co největší návštěvnost. "Moderní" bylo tenkrát přidávat řetězáky, photoshooty všech možných hvězd a články na téma emo styl.

Od té doby jsem vystřídala nespočet blogů. Další všehochuťový blog, emo blog (přiznávám, emo mě tenkrát chytlo a já tvrdila, že jsem emo a navždycky jím zůstanu), blog o Miley, blog o Miley, Demi a Seleně, grafický blog a další blog s mixem všeho možného. Nejdéle (asi rok a kousek) jsem měla ale jenom ten první. U dalších mě prostě hrozně štvalo, že nemám návštěvnost takovou, jako na prvním blogu. A proč asi, že jo. Protože mít blog přes rok a mít blog dva měsíce, je docela velký rozdíl.

Dneska to vidím jinak. Úspěch blogu beru spíš podle počtu článků, pravidelných čtenářů a komentářů, hlavně pravidlených čtenářů a komentářů. Protože když máte návštěvnost ukázkovou a komentáře žádné, je to špatně a ani vlastně nevím, o čem to svědčí. O špatně volených článcích? O tom, že lidé vás najdou náhodně a potom hned odejdou? O tom, že nadpis článku neodpovídá tomu, co čtenář od článku očekával, tak zakroutí hlavou a odejde? O tom, že vám sem sice lidé chodí, ale nemají na co reagovat? Nebo o tom, že vlastně ty pravidelné čtenáře nemáte a lidé sem chodí jenom proto, že něco hledali a vyhledávač jim našel váš blog? Nebo to může být taky tím, že dneska to bere každý sám za sebe a komentovat články ostatních prostě nechce?Tenhle blog mám už přes rok a půl. Myslím, že ho mám déle, než svůj první. A návštěvnost mám vyšší, než na svém prvním. Snažím se psát autorské články, ať už se jedná o kosmetiku, oblečení, nebo cokoliv jiného. Pokud nějaký článek kopíruju (minimálně), nebo jsem se inspirovala jinde, neváhám to napsat na úvod článku nebo na jeho konec a dát odkaz na ten daný blog/web,... Snažím se do blogu dávat něco ze sebe, ale přitom toho o sobě neprozradit moc a stejně dát čtenářům dost na to, aby alespoň trochu pochopili nebo věděli, kdo jsem. Ano, přidávám sem fotky, píšu, kam chodím na školu nebo že mám přítele, jehož fotky se tady objevily taky, ale nemám nutnost psát sem svoji adresu, celé svoje jméno, jméno přítele, nemám potřebu cpát sem rodinné fotky nebo fotky spolužáků a kamarádků, nechci a nebudu sem dávat svůj osobní facebookový profil, mail nebo skype.. Chci dát do blogu tolik ze sebe, aby o mě čtenáři věděli všechno, a přitom skoro nic. Myslím, že chápete, jak to myslím. :)

Jediné, co mi na mém blogu vadí je právě to, že dříve jsem měla komentářů nad hlavu a poslední dobou skoro nic. Články píšu více méně na stejná témata, pokládám více méně otázky k tématům.. Vím, že mi sem pravidelně chodí několik lidí, kteří sem tam komentářem přispějí. Když se vrátíme k návštěvnosti, tak ji mám samozřejmě o něco málo vyšší, než na začátku, ale komentáře už tolik nepřibývají. Proč si myslíte, že to tak je? Píšu špatné články, ke kterým není co napsat? Nebo je většina blogerů toho názoru, že stačí, že klikli na blog, naskočili v návštěvnosti a komentáře nejsou potřeba? Píšu to za sebe, ale myšleno je to všeobecně, já = my. Každého blogera by měly více těšit komentáře s názorama na jeho tvorbu, články, čas a úsilí, než to, že mají sice 250 a více návštěv za den, ale komentář žádný. Kdybych měla na blogu 50 návštěvníků za den a alespoň 30 komenářů na téma, pískala bych si. Ale takhle to tady poslední dobou asi nefunguje.. Je to škoda.

Já osobně, když přijdu na cizí blog a vidím článek, na který je možné reagovat jinak než "jéé Seleně to včera slušelo", tak se snažím komentovat a přikládat svoje názory. Mrzí mě, že většina lidí komentář neoplatí. Chápu, ne každý má čas na odpovídání všem, ale sleduju, že komunikace mezi blogery postupně slábne a vázne. :)

Je pro vás důležitější návštěvnost nebo komentáře k tématu?

 


Komentáře

1 Jane Rose Jane Rose | Web | 11. června 2013 v 12:26 | Reagovat

Určitě komentáře, protože díky nim člověk ví co sí o nich myslí ostatní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama