BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Květen 2013

Oblečení: značka versus neznačka

31. května 2013 v 11:29 | Rikkina* |  Témata
Ahojte.

V noci jsem nemohla spát, přemýšlela jsem nad svojí skříní a nad tím, jestli mám nebo nemám co na sebe. Samozřejmě, že jsem zjistila, že nemám. :D Ale o tom psát nechci..
Přemýšlela jsem nad značkovými a neznačkovými věcmi. Jaký je mezi nimi rozdíl, proč mezi nimi lidé dělají rozdíly a podobně. A víte, že jsem na žádný pořádný důvod nepřišla? Spíš se mi zdá, že je to celé jenom o povrchnosti, o tom říct si "jo, koupím si radši značku a budu machrovat", o tom, že podle dost lidí je prostě důležité jenom to, aby měli na triku/botách/ponožkách logo pumy, adidasu, nike.. Bohužel to, hlavně v dnešní době, už není o kvalitě, ale kvantitě.

Já osobně nakupuju jak ve značkách (klasické obchody jako NY, Tally, Calliope, občas C&A, H&M,..), tak u Vietnamců. Jsou věci, které bych si například u "ťamanů" nekoupila, a jsou věci, které bych si naopak nekoupila ve značce.
Jako malá jsem chtěla být slavná. Pokaždé v jiném odvětví. Jednou to byla zpěvačka, potom herečka, najednou jsem začala psát knížky a chtěla jsem se stát spisovatelkou, jeden čas jsem se snažila psát písničky nebo kreslit návrhy šatů. Vždycky jsem si říkala, že jednou budu prostě nechutně bohatá. Když o tom tak zpětně přemýšlím z pohledu na oblečení a módu obecně, i kdybych měla peněz jak šlupek, nebyla bych nejspíš schopná (ano, může za to výchova a osobní pohled na věc) utratit tisíce za věc, která vypadá úplně stejně a plní stejnou funkci, jako věc třeba za pětistovku.

Nová kosmetika || 0.8

29. května 2013 v 16:09 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Ahojte.

Vím, že dlouho nic nepřibylo. Jak do téhle rubriky, tak celkově na blog. Ale bohužel, škola je přednější a já jsem teprve na začátku zkouškového období. Minulý týden jsem udělala všechny zápočty (až na angličtinu, kterou v pondělí opakuju - to víte, 6 měsíců mám anglinu a všichni si myslí, že se za tu dobu stihnu naučit to, co se ostatní učili i víc jak 10 let).
Dneska jsem měla první zkoušku - z Welfare hospodářských zvířat. Radši nechci vidět výsledky. :D Třičvrtě odpovědí jsem si vymyslela podle toho, co si pamatuju snad ještě ze střední. Ale věřím si v praktické části. Tu bych mohla mít za A. Tak mi držte palce, ať se večer nebo zítra objeví na internetu, že mám alespoň E! Nic moc, ale pořád lepší než F, že jo. :) Už jenom za snahu a za popsání dvou listů A4.

Teď ke kosmetice.
Dívala jsme se, že poslední kosmetické novinky jsem přidala 18. března, což je víc než dva měsíce. :D Přidám ale jenom ty úplně nejnovější. Musím se totiž přiznat, že si nepamatuju, co jsem si vlastně koupila.. Asi si to začnu zase psát.


Napište si o článek!

29. května 2013 v 13:19 | Rikkina*
Občas je těžké přidávat články tak, abych se zavděčila všem čtenářům.

Proto vás chci v tomto článku poprosit o malou výpomoc. :)

Napište mi do komentářů, jaké zaměření/téma článku byste na blogu uvítali. Budu ráda za jakýkoliv nápad a pokud to bude v mých silách a vědomostech, vyhovím vám. :)

16.5.2013 || Nestíhám, nestačím

16. května 2013 v 10:49 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte. :)

Poslení doobu toho nějak přibývá. Příští týden mám celý zápočtový. S kamarádkou musíme v etologii odprezentovat pozorování chování surikat v brněnské zoo, do biochemie musím do úterý udělat něco jako referát na biogenní aminy, jinak mi nedá zápočet, ve středu píšeme zápočtovej test z angliny (pro někoho kdo měl 10 let němčinu a anglinu má jenom na vysoké asi 6 měsíců je to super, hlavně když bude po písmených i ústní) a do čtvrtka se musím podívat na několik dokumentů, které nám ve cvikách z ekologie zvířat pouštěla, vypsat si z nich důležité věci a naučit se to, protože si nedokážu představit, jak bych se jinak na zápočet naučila z videí. :D Do pondělí budu doma (zítra ráno zubařka a v pondělí si musím jít vyřídit občanku), takže snad všechno stihnu dodělat a naučit se to. Hlavně angličtina bude děs. Nepočítám s tím na poprvé.. To ani omylem. :D

Potom mám asi čtyři dny na to, abych se naučila na první zkoušku z welfaru hospodářských zvířat, za další čtyři dny mám zkoušku z ekologie zvířat a dva dny na to zkoušku z biochemie, na kterou se musím začít učit co nejdřív (+ si vypracovat témata k učení, které nám slíbil, že nám dá už skoro před dvěma měsícema a poslal nám je až včera), abych ji dala na poprvé (opravné termíny budou ústně a já jako antitalent na chemii nemám šanci mu tam něco vysvětlovat :D), za další tři dny zkouška z etologie a za další tři zkouška z welfare, stresu, bolesti a utrpení (jeden předmět s debilním názvem :D). Jsem zvědavá, jak to budu stíhat.. Jako fajn, zapsala jsem tak ty zkoušky sama a mám mezi nima čas na učení, ale bude to náročné. :/ Pořád ale lepší to udělat takhle, než si dát jednu zkoušku na teď, další na za 14 dní, atd. atd. Poslední bych dělala někdy v půlce července a kdo ví, kdy by byly opravné termíny, se kterými počítám minimálně u všech předmětů. :D Plus tam ještě budu muset vecpat tu ústní anglinu, kterou si musím taky vypracovat.

(Ne)malé radosti 5/52

14. května 2013 v 15:19 | Rikkina* |  (Ne)Malé radosti

Další opožděné (Ne)Malé radosti.. Omlouvám se, byl tady přítel, tak jsem nechtěla vysedávat u počítače. :)

• Vrácení noťasu po úspěšné reklamaci, kdy mi vyměnily a opravili i věci, na které se reklamce nevztahovala, plus jsem dostala hadřík na obrazovku. :D
• 2 koťata ze šesti jsou zamluvená. :) Nebudete chtít někdo mourka?
• Zjištění, že ze 6ti koťat máme jenom jednoho kocourka. :D
• Účet za paušál je po dlouhé době "jenom" 404,- kč!
• Hodně prodloužený víkend s drahým. ^^
• Procházka s drahým a Benem.
• Postup do další úrovně v internetové hře.
• Dodělání prezentací do etologie a do angličtiny.
• Zjištění, že nestíhám dělat věci do školy a ještě k tomu přibývají další. (Ironická radost)

Téma || SWAP?

11. května 2013 v 17:49 | Rikkina* |  Témata

Ahojte. :)

Na jednom z mých oblíbených blogů jsem se dočetla o tom, že existuje něco jako projekt SWAP. Znáte? Máte s tím zkušenosti?

Pokud jsem to z jiných článků dobře pochopila, jde o to, že si dvě blogerky navzájem pošlou balíček například s kosmetikou. Předem se domluví třeba na ceně, řekněme na 300 korunách, a každá té druhé vyrobí a pošle balíček, který bude obsahovat nějaké produkty nebo výrobky cenově okolo smluvené částky. Můžou se domluvit i na určitém tématu balíčku.

Prý by si mezi sebou dané slečny (vycházím z toho, že to asi nebude nic pro kluky :D) měli nějakou dobu psát, poznávat se a něco se o sobě dozvědět, než si balíčky pošlou. Prý aby se předešlo tomu, že se té druhé bude víc dárků nelíbit než líbit. :)

Našla jsem například swap na téma "Produkty, bez kterých se neobejdu". Slečny se domluvili na částce, za kterou si balíček vytvoří, dali si nahoře zmiňované téma a každá té druhé nakoupila výrobky, které ona sama používá a je s nimi spokojená.

Napište mi do komentářů, jestli swap znáte, jaký na něj máte názor a jestli jsem pochopila princip posílání správně. :) Klidně můžete napsat, jestli byste do toho někdy šly. :)

Hodně blogerek si projekt chválí, já o něm ale slyšela poprvé. :D Proto přidávát tenhle článek a ptám se vás:

Jaký máte na swap názor?

Zkoušeli jsme si posílat balíčky?


Moje oblíbené blogy

11. května 2013 v 17:09 | Rikkina* |  Témata
Ahojte.

Dneska pro vás mám článek, ve kterém vám ve zkratce představím své nejoblíbenější blogy. Není jich ani moc, ani málo. Většinou jsem to blogy slečen v mém věku, buď fotografické nebo kosmetické. Oblíbené blogy si vybírám hlavně podle toho, jak mi jsou sympatické blogerky a jejich články. Nepochopte to špatně prosím. :D Ale i vám se snad těžko zalíbí nějaký blog, pokud vám nebude sedět styl článků adminek. :)

Upozorňuju, že pořadí nerozhoduje u oblíbenosti blogu! Beru to podle nezávazného seznamu, který najdete pod odkazem v horním menu. :)


Gabriella - Na blog Gabči jsem v podstatě opakovaně chodila jako na první, když jsem ze postupně začala vracet do blogového světa. Zaujaly mě jak její fotky, tak její styl psaní článků. Líbí se mi její způsob psaní i vyjadřování, který není ani spisovný, ani v hodně případech zrovna slušný, ale dává do článků sebe a to, jak to zrovna cítí. A množství překlepů už k ní prostě neodmyslitelně patří. :D Její fotky jsou vážně moc povedené a za ten víc než rok, co ji sleduji, jde vidět v jejím focení velký pokrok. Zmiňovala jsem už, že je Gabča tak trošku šopaholik a s novými kousky se se čtenáři ráda podělí v článcích?

9.5.2013 || Drahý, procházka a giveaway

9. května 2013 v 17:49 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte. :)

Včera za mnou opět přijel drahý, takže tady teď moc nebudu. Teď kouká s tátou a s bratrem na hokej tak se vám ozývám. Další článek bude nevím kdy. Nejpozději v pondělí, ale snad se sem do té doby ještě dostanu. :)

Včera to bylo fajn. Jela jsem pro drahého do Brna, šli jsme se podívat na Svoboďák a zase zpátky na autobus k nám. :) Nemám ráda to čekání na autobusy. Navíc jsou od něj k nám takové spoje, že se v Brně buďto stíhají taktak na čas, nebo se nestihne přestup o pět, deset minut, takže se musí čekat další hodina. :/ Na půl cesty jsme vystoupili, šli za našima nakoupit, a jeli jsme domů.

Drahému se hrozně líbí koťata. Jak mám překecat jeho maminku, aby si alespoň jedno vzali? :D

Dneska jsme vstávali na naše normální poměry docela brzo. :) Šli jsme psát kolem půl druhé a kolem osmé už jsem byla vzhůru. Od rána u nás krásně svítí sluníčko, tak se snažíme být co nejvíc venku. :) Chtěli jsme jít kopat, ale přijela sestřenice s přítelem a dovezli auto na opravu (táta i drahý jsou automechanici, takže se na to podívají). Když odjeli, vzali jsme Bena a šli jsme na procházku. :) Po dlouhé době jsme byli někde, kde Ben ještě nebyl. Vlastně byl, někdy před sedmi lety jako štěně, když jsem ho šla po zimě ukázat bratranci a chudince jsem na asfaltce uhnala na té zasolené cestě tlapky :/. Byl na takovou cestu ještě malinkej. :)
Vzniklo pár fotek. Moje samozřejmě opět nejsou použitelné. :D L. prostě nemůže odstoupit a přidřepnout si, aby fotka nějak vypadala. :D Stoupne si předemně a fotí.. Takže mám na fotce hrb a jeho stín. Hlavně že já ho fotila několikrát aby fotka pěkně vyšla! :D Achjo.. Budu ho muset zasvětit do tajů základního focení, které snad jakžtakž ovládám. :D Fotky přidám pod článek.. Alespoň nějaké. :)

Jinak koťata rostou jako z vody. Včera jsme je vážili. :) Nejmenší váží 105 gramů a největší 150. :D Maličko rozdíl. Ale jsou krásné, taky přidám fotku. :) Nebudete někdo chtít mourka? :) Pokud všechno klapne, dvě koťata už jsou zamluvená, teď udat jenom ty další 4. Nejradši bych si jednoho kocourka nechala, ale naši nechcou dovolit. Máme kočku a kocoura a třetí by už prý bylo moc. Uvidíme. :)

Nemalé radosti 4/52

7. května 2013 v 19:50 | Rikkina* |  (Ne)Malé radosti

Ahojte.
Poněkud opožděně přidávám už čtvrtý díl (ne)malých radostí. :)
Tentokrát to bude hodně o mém příteli. o:)

• Zjištění, že mi už 3.6. začne nová série TeenWolfa!
• Prodloužený víkend u drahého
• Procházky s drahým
• Vaření s drahým
• Noční povídání s drahým
• Filmy s drahým
• Válení se v postýlce s drahým
• Alkoholový dýchánek s drahým :)
• Při příchodů domů zjistit, že je kočka v půlce porodu v prolézací bedně králíka
• O necelou hodinu později zjistit, že máme 6 kočičích uzlíčků :)

Miuška je šikulka, všechno zvládla sama a bez problémů. Dokonce si počkala, až nikdo nebude doma, aby měla klid. :D
Pět mrňousů je mourovatých a jeden černý s náznaky slabého mourování do tmavě šeda.
Nebudete někdo chtít tak za 3 měsíce kotě? :)

(Fotka vznikla asi hodinu po narození posledního kotěte, teď už jsou ve vlastní, lepší, větší a vystlané krabici :))

A jaké byly vaše (ne)malé radosti? :)


2.5.2013 || Fotočlánek

2. května 2013 v 22:19 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte. :)

Slibovala jsem fotočlánek, tak ho sem taky dávám. Je takový slabší a fotky jsou většinou focené během posledního týdne. Nechtěla jsem sem dávat nějaké moc staré. Snad se vám budou líbit. :)

S nemocí to je se mnou takové divné. Pořád mě bolí hlava a mám pocit, jako bych měla mít horečku.. Nechci se ale měřit. Kašlu jako blázen (chytnul to odemně už i táta) a ucho mě bolí tak, že už to ani není možné. Jeden by řekl, že mu kapky do uší pomůžou, ale asi dvě minuty po kápnutí jsou hotové peklo. Se to v tom uchu slévá, rozpíná, tlačí to.. Kolikrát mi i vyhrknou slzy jak moc to bolí. :(

Jinak zítra odjíždím k drahému, tak ještě v rychlosti přednastavím alespoň jeden nebo dva články. Vrátím se v pondělí. :) (Ne)Malé radosti budou proto taky až v pondlí, snad nevadí. :) Beru s sebou foťák, takže snad konečně budeme mít nějaké nové fotky. Naposledy jsme udělali víc než jednu ani nevím kdy. :D

Jo a taky si jedu pro tu opožděnou pusu pod rozkvetlou třěšní! Teda alespoň doufám, že ji dostanu. :) Teď ale k fotkám.

Hned na úvod fotka nejdokonalejšího psa na světě. :)
Je samozřejmě můj, jmenuje se Ben a je mu sedm a půl roku.
Chceme mu pořídit štěněčí kamarádku, tak uvidíme, jestli se nám podaří přemluvit tátu. :)

1.5.2013 || Reklamace

1. května 2013 v 19:39 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte. :)

Po asi 14 dnech píšu ze svého noťasu. :) Ale řeknu vám.. celkem záhul.. Už jsem si odvykla na vaiovskou klávesnici, takže teď zase píšu ob písmenko. :)
Reklamačka proběhla, jak už jsem psala dřív, úspěšně. Navíc nám dneska, když jsme pro noťas jeli, řekli, že ke mně byli hodně štědří, protože mi vyměnili i křuplej rám displeje, na který se reklamace nevstahovala, celej noťas vyčistili, vyměnili celou základní desku a aktualizovali bios. Sice nevím, co to bios je, ale fajn. :D Jako bonus jsem dostala Sony hadřík na obrazovku. Asi jsem měla ten noťas zašpiněný až tak moc. :D

Jinak nevím, co napsat. Už mi je celkem líp, ale pořád strašně kašlu a ucho mě bolí snad víc a víc.. Včera jsem byla u doktora, tak mi napsal nějaké antibiotika.. Jsou tam tři prášky a řeknu vám, že jsem si neměla číst vedlejší účinky. :D Pokud by se u mě projevili, tak jsem celkem v háji. Psalo se například, že z toho můžu mít záněty kdo ví kde všude, může se projevit dočasná hluchota a ztráta chuti, může mi otéct krk, mandle, uzliny nebo jazyk, můžu mít problémy s polykáním, může mě trápit bolest hlavy, můžu začít omdlévat, můžou se mi po těle začít objevovat modřiny až krváceniny, hrozí mi krvácivost z dutin, zvýšená citlivost na světlo.. Hnus prostě. :D
Dál mi napsal codein (snad se to tak píše), abych v noci místo kašlání a dávení se aspoň chvilku spala.
Jako poslední mi napsal kapky do uší.. Ale řeknu vám, je to za trest. Kapat si mám 5x-7x denně, ale vždycky u toho brečím. :D Ono to totiž v tom uchu strašně tlačí a bolí, a když už najdu nějakou polohu, kde je to nepříjemné míň, nevydržím v ní dlouho, pohnu se a bolest je zpátky.