BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Únor 2013

26.2.2013 || Jsem hrozná.. a nemocná

26. února 2013 v 21:16 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte.

Já vím, já vím. Jsem nemožná. Slibuju články a ono nic. Předtím u mně byl L. a já nějak zapomněla přednastavit. Drahý dneska odjel a já chytla zase nějakou chřipku či angínu. Takže jsem momentálně ráda, že jsem ráda. Ležím už s třetím čajem v postýlce, vezmu si ibáčka a jdu spinkat, ať se můžu zítra objevit ve škole. Na poslední přednášku a tříhodinové čekání na ni jim ale prdim. Jedu domů už po anglině a basta. Snad stihnu nějaký normální autobus.. Měla bych přijet nějak normálně, takže pokud na tom nebudu nějak extra hrozně, budu se snažit vyfotit aspoň novinky z Oriflamu, který mi dorazil minulý týden a zkusím napsat slibovanou recenzi na oční linky ve fixu. :)

Nejspíš důvod mého současného zdravotního stavu. Na Jižní Moravě prostě tolik sněhu, jako bylo v sobotu, nebývá až tak často.. proto jsme toho museli náležitě využít! Takže jsme se s miláčkem, starším nevlastním bratrem, jeho přítelkyní (už jsem vám říkala, že budu cca za 7 týdnů teta??) a tatínkem dováděli jako "za mlada". :D


Doufám, že se za neaktivitu nezlobíte. Není to o tom, že bych nechtěla, ale že nebylo kdy a teď jsem na umření. :(

(S)mějte se tady hezky, nebuďte nemocní a pac a pusu :P

21.2.2013 || No time..

21. února 2013 v 13:43 | Rikkina* |  Kecy
Zdravím vás.

A rovnou se omlouvám, že nic nepřidávám a ještě chvilku ani nic přidávat nebudu. Nemám čas, náladu, ani nápady a dneska za mnou přijede L. Nový článek proto čekejte nejdřív v pondělí..

Včera mi přišel balík od Oriflame, takže se můžete příští týden těšit na kosmetické novinky a na recenzi černých linek na oči ve fixu. Dál mám v plánu udělat recenzi na oriflame oční stíny, které mám doma už dlouho a skoro je nepoužívám. Příští týden se budu vážně snažit. :) (S)mějte se tady hezky a nezlobte se, že je tady teď mrtvo. :/


17.2.2013 || Facebook a ask

17. února 2013 v 18:38 | Rikkina*
Ahojte,

od včerejška mě nic nebaví. Celý víkend sedím na prdeli, dokoukala jsem podruhé seriál (Grimm - nemůžu se dočkat dalších dílů!) a nudím se. A navíc mi není nějak psychicky dobře. Nevím proč..
Nejsem schopná napsat jakýkoliv smysluplný článek, ze kterého byste se něco dozvěděli, nebo si něco odnesli.

Ráno mě napadl nápad :D, že udělám recenzi na starší stíny od Oriflame, které mám doma už strašně dlouho a dneska jsem je použila snad teprve podruhé. Ale opravdu jsem od včerejška neschopná něco udělat, takže zapnout foťák a párkrát zmáčknout čudlík je pro mě teď nadlidský úkol. Ale recenzi vám slibuju co nejdřív. :) Taky mi v týdnu přijde balík od Oriflame, takže čekejte další článek s novinkami o kosmetice. Objednala jsem si linky na oči ve fixu, tak na ně chci udělat po nějaké době používání taky recenzi. Dál jsem si objednala kabelku a to třetí bylo nevím co. :D

Poběžím. Jenom jsem se chtěla ozvat. :)
(S)mějte se tady hezky a zítra na mě myslete. Od Vánoc poprvé do školy.. ach ta vysoká.. Já nevstanu! :D

Podpořte, prosím, můj blog na facebooku.

A budu ráda, když se mě na něco zeptáte na asku. Klidně anonymně. :)


Moje nehty || 0.4 - ála Ashley Benson

15. února 2013 v 21:59 | Rikkina* |  Moje nehty
Hahá! Takovéhle články přidávám nejraději. Ty, na kterých je něco mnou vytvořené. :) Inspiraci jsem si sice vzala z oficiálního facebooku Ashley Benson (Hanna z Pretty little liars), ale tvorba je to pořád moje. ;) Jenom se omlouvám za kvalitu fotky.. Nějak mi nešlo pořádně zaostřit, tak jsem ostřila ve Photofiltru.

Kdo sem chodí častěji, ví, že se v lakování nehtů umím hoodně vyžívat. Mám hodně nápadu a předloh na nehtový design, ale nějak jsem líná to všechno uskutečnit. Musíte mě k tomu nějak dokopat. :) Tenhle design mi trval dva celé (občas stopované) díly seriálu Grimm. :D

Použila jsem:
Černý krakerovací lak (Crack me up) od Miss sporty - normální černý mi došel (krakerovací jsem napatlala tak nějak aby nepopraskal) (recenze)
Růžový minilak Regina (recenze)
Stříbrný třpytkatý lak Oriflame, Silver Dream
Bezbarvý lak Classics
Stopadesát let staré třpytky z Bravíčka smíchané s trocou bezbarvého laku

14.2.2013 || Návrat, Valentýn, vztek,...

14. února 2013 v 22:18 | Rikkina* |  Kecy
Vážení a milý, jsem z5! :)

Ples proběhl víceméně v klidu.. Raději nebudu zmiňovat jeho poslední část - odchod, ani to, jak jsme skončili na L. třídní slučce, na kterou jsme jít nechtěli, kde jsme byli asi půlhodiny a z toho čtvrt hodiny sami, protože se mezi sebou všichni rozhádali a odešli.. :D

Výlet jsem si o den prodloužila, ale stejně se mi nechtělo odjíždět. Já tak nemám ráda, když jsme od sebe! :( A to za mnou L. přijede až příští víkend! Chjoo. :(
Jinak.. fotky z plesu nemám. :D Sice jsem s sebou brala foťák, ale ten jsem nechala u drahého doma a na mobil s emi fotit nechtělo. :) A ani jsme si s L. neudělali fotku, jak nám to slušelo. Snad někdy dodatečně. :D Teď to nějak krátce shrnout..

Nově v mém botníku || Kozačky

12. února 2013 v 18:49 | Rikkina* |  My wardrobe
Mám je doma už přes měsíc, ale nebyl čas, nálada, a ani nvm co všechno, abych je vyfotila a dala je sem. Nevadí. :) Boty jsem si chtěla koupit sama. Máma mi prvně řekla, že mi jenom doplatí nějakou korunu a nakonec je cvakla celé! Na jednu stranu nefér, na druhou stranu můžu být ráda. :) Mám v plánu si za ušetřené peníze koupit válenky, které mi přítel zakázal. :D

Vyznavači a vyznavačky pouze značkové módy neukamenujte mě! Ale boty jsou od vietnamců za 400,- (zlevněny ze 450,-).

Pro rejpaly: Nejsem zvědavá na komentáře typu "Tam bych nenakupoval/a." ;) Každý si může nakupovat kde chce a co chce. Každému se líbí jiné věci a někde jinde. Já bych si třeba z vlastní zkušenosti některé věci ve značce nekoupila. Třeba rifle nebo právě kozačky. Vždycky mi vydržely déle ty od vietnamců, i když se to i mně zdá divné. :D Třeba minule.. značkové kozačky jsem nosila jednu zimu a odlepila se mi podrážka. A o reklamaci nemohla být podle prodavačky ani řeč, protože jsem boty špatně nosila. :D Ty, za které jsem vyměnila tyhle, jsem měla taky od vietnamců a chodila jsem v nich 4 zimy. ;)


Recenze || Lak na nehty Nikole

11. února 2013 v 19:59 | Rikkina* |  Recenze
Další z řady recenzí na laky na nehty. :) Tentokrát na lak, který jsem koupila v tetě za 29,- kč. Značka Nikole, 11 ml, odstín 04. Na první pohled jsem se do laku zamilovala, jak do světlé barvy, tak do jemných třpytek. Chtěla jsem si s ním nalakovat nehty na kamarádky maturitní ples.
Jenže první vrstva nic moc. To teda u většiny laků, tak jsem to neřešila, nechala ho zaschnout a po asi půlhodině jsem si vzpomněla, že mám lakovat dál. Druhá vrstva už celkem ucházela, tak jsem to nechala být. Po pár hodinách, kdy už bývají normální laky dávno suché, jsem obylem nezmáčka klávesu na noťasu, ale zajela jsem prstem vedle a bylo po laku. Celkem mě to mrzí, dávala jsem mu velké šance. Takže za mně tenhle lak bohužel nedoporučuju.
A špatným lakováním to není, po několika hodinách by měl zaschnout lak i kdyby to měly být pátá vrstva navrstvená a dalších nezaschlých..

Jakou recenzi byste chtěli příště?


Speciál: Inspirace || Plesové šaty

10. února 2013 v 18:59 | Rikkina* |  Inspirace
Jelikož jsem odjela kvůli maturitnímu plesu, a nakonec zůstanu nejspíš až do středy u přítele, rozhodla jsem se vám přednastavit takový malý plesový speciál. První článek byl o mých plesových šatech, v tomhle vám přináším inspiraci na krátké plesové šaty. Všechny fotky jsou staženy z facebooku, bohužel už nevím, z jaké stránky.. Mám je v počítači už dlouho.


Speciál: Moje výbava na plesy

8. února 2013 v 20:59 | Rikkina* |  My wardrobe
Dámy a pánové, plesová sezóna už je tady. :) Rozhodla jsem se vám proto udělat dvojitý článek na toto téma. První, tenhle, bude o tom, jakou plesovou výbavu mám doma já. A ten druhý bude inspirativní z fotek, které mám v počítači. :)

V době, kdy se tenhle článek zveřejní, budu už dávno na maturáku kamarádky. Nejdřív jsem měla v plánu si všechny šaty obléct, abyste viděli, jak vypadají na těle. Potom jsem ale zjistila, že nestíhám, tak jsem je vyfotila alespoň takhle. Až se vrátím domů, přefotím to, slibuju. :)

Teď k šatům. Přímo plesové mám čtvery. Z toho troje krátké, na normální plesy a jedny dlouhé, které jsem měla loni na svém maturáku. Začneme černými, ty jsou nejstarší. :)

Tyhle šaty mám už pár let. Kupovali jsme je tuším na bratrův školní ples na základce. Cenu vám už nepovím, určitě to bylo kolem pětistovky, když zapřemýšlím, kolik stojí podobného šaty teď. :) Mám je ráda. Líbí se mi, jenom ten flitrovaný vršek strašně škrábe. :/

7.2.2013 || Zítřejší ples bude ironie

7. února 2013 v 21:08 | Rikkina*
Ahojte,
kdo můj blog tak nějak trochu čte, ví, že jedu zítra na kamarádky maturiťák. Tudíž budu přes víkend pryč. Uvidím, kdy se vrátím domů a jak se to všechno vydaří/nevydaří. Každopádně balím si věci do středy a uvidím, jestli přijedu domů dřív nebo ne. Určitě se vám ozvu hned, jak dorazím.

Mám nachystaných pár článků, zbytek ještě domyslím a nastavím. :) Můžete se těšit na Nově v botníku, na recenze, na zítřejší plesový článek, který se bude týkat mé plesové mini výbavy a podobně. :D :)

Asi takhle.. Nevím, co dál psát. Vážně mi je teď ani nevím jak. Víte, je super se dozvědět, že jdete na stejný ples jako bývalá přítelkyně vaše současného přítele. A i když už spolu nejsou přes dva roky, stejně ji nesnáším. Není to z principu, může si za to sama.. a to ji ani neznám osobně. Nebudu to tady rozebírat. Prostě mrcha mrchou zůstane a uvidíme, jak se s tím zítra vypořádám. Kdyžtak vám napíšu z basy. :D Nesnesu, pokud si přijde povídat.. Stačí mi, když už teď zve L. na panáky a podobně. A jó, žárlím! A jó, jsem vůči ní zaujatá jak nejvíc to jde. Ale v tomhle případě mi to je vážně úplně jedno! Může si za to sama tím, jak se k němu chovala, co mu prováděla, tím co mu řekla (a já od L. vím, že mu to řekla) a jak se k němu chová teď. A může si za to i tím, že se nezměnila a je to pořád stejná potvora!

A pokud si to zlato čteš, tak prosím bez komentáře. Ty víš, jaký na ni mám názor a ten se vážně nezmění, ani kdyby se na plese chovala jakkoliv. :)

Přidávám fotku šatů, mezi kterýma jsem se nemohla v obchodě rozhodnout. Na jedněch mi seděl vršek, na druhých sukně.. Říkala jsem mamce, že je rozpářu a udělám z nich jedny, co mi budou vyhovovat celkově. :D Hádejte, které vyhrály. :) Zítra v plesovém článku se můžete podívat, jestli jste hádali dobře. :) Stejně se pro ty druhé vrátím. :D
Btw.. na těch fotkách jsou zkreslené.. ve skutečnosti vypadají obě sukně těch šatů líp. xD

Nic, jdu na ty články a hlavně se v klidu sbalit, ať zítra nelítám a nenechám zase půlku věcí doma. :D
(S)mějte se tady hezky a líp než já zítra touhle dobou :),

Nově v mém šatníku || Nákupy za leden a začátek února

7. února 2013 v 18:30 | Rikkina* |  My wardrobe
Dloouho jsem vám slibovala vyfotit, co jsem si za poslední dobu koupila. Poctivě jsem si začala psát dozadu diáře, co všechno mám nové, a kolik jsem za to utratila. Hodí se to k blogu a aspoň vám budu moct říct, kolik jsem za danou věc vyhodila peněz bez toho, abych vám psala přibližnou nebo žádnou cenu. Aspoň budete vědět, kolik za takovou věc můžete dát. Né, že bych se tím chtěla chlubit. Peníze na rozhazování rozhodně nemám, a než si něco koupím, poctivě si na to našetřím z toho málo, co mi vydělá oriflame (za katalog okolo 200,-.. musím přispívat i mamce, která to platí) a z pár korun, které mám k dobru od našich. Všechny tyhle věci jsem si koupila z peněz, které jsem dostala k Vánocům. Ale k věci. :)

Nemám ráda trika s dlouhým rukávem. :D Ovšem ve svých 20ti letech začínám mít rozum a napadá mě, že v zimně nemůžu chodit jenom v tílkách. Že dlouhý rukáv se někdy opravdu hodí. Tak jsem po Vánocím zamířila do brněnské Vaňkovky a v Camaieu jsem si koupila tyhle dvě trika. Každé stálo 199,- kč.

6.2.2013 || Ples, nákupy, plány

6. února 2013 v 20:18 | Rikkina* |  Kecy
Zdravím. :)

Já jsem tak líná, až to není hezký! A musím se sebou něco začít dělat.. vážím sice pořád stejně, ale začínají se mi zvětšovat boky, stehna a zadek :(.. Takže to za chvilku půjde poznat i na váze. Chjo! To byla odbočka na začátek. :D

V pátek jdu kamarádce na maturitní ples, takže přednastavím pár článků. :) V plánu mám zítra nafotit plesový článek, napsat recenze a vyfotit nově v šatníku.. a když budu v tom focení, udělám vám malého průvodce mým pokojem. :) Ať víte, kde vznikají a budou vznikat nové články. :)
Dneska jsem byla nakupovat šaty a rovnou jsem si koupila i triko, takže v přednastavených budou kromě starších věcí, které jsem sem ještě nedala, i úplné novinky. :)

Kromě plesových šatů jsem dneska ulovila i tohle úžasné triko. :)
Najdete ho i v novinkovém skříňovém článku. Kvalita ála webka. :D

Nějak se mi nechce psát. Jsem unavená jako blázen. :/ Projdu vaše blogy, vykoupu se a zalezu s noťasem a The Vampire Diaries. :) Možná mě najdete i na Asku..
Omluvte tenhle rychločlánek..

Ask.fm

Nová kosmetika || 0.5

6. února 2013 v 19:58 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Slíbila jsem vám ukázat, co mi přišlo v posledním Oriflame balíčku. :) Zapomněla jsem vyfotit šampon na vlasy, takže ho zařadím do jiného článku. Budu ho stejně používat, až dopotřebuju ten, co mám teď. :) Jinak jsem dneska byla ve městě, a konečně jsem si koupila pořádné lepidlo na řasy. A musím se pochlubit, že minulé neúspěchy v lepení nebyly v rukách, ale v lepidle. Ach ti vietnamci, no. :) Ale nebýt jich, mám poloprázdnou skříň. :D Takže si nebudu vymýšlet. :) V některém z příštích článků můžete čekat i novinky ve skříni. A že jich je hodně, které jsem vám slíbila, ale ještě neukázala! Nikolo, styď se, fakt! Teď už ale ke kosmetickým novinkám. :)

5.2.2013 || Výročí, novinky, pár fotek

5. února 2013 v 21:38 | Rikkina* |  Kecy
Ahojte. :)

Je to se mnou takové chaotické poslední dobou. Nevím co dělat, nic mě nebaví.. To, co by mě bavilo jsem líná dělat a pořád dokola a dokola. :/

Jak asi víte, přes víkend jsem u sebe měla přítele. Užili jsme si to. :) Bylo nám fajn, a i když jsme se občas chytli a pohádali jsme se, všechno nakonec stejně skončilo dobře. :) Je to poslední dobou taková naše tradice.. dělat si naschváli a potom se kvůli nim hádat. :/ Snad to brzo přejde a je to jenom chvilkové. :)
No, a přes víkend jsme trochu předčasně oslavili i naše výročí. Přesně dneska jsme spolu totiž 2 roky. ♥ Letí to. Strašně rychle. :) L. mě pozval na pizzu, kterou jsme si přivezli domů, koupilo se šampaňské a celá rodina oslavovala. :D Jak moje úspěšné zkoušky, tak bratrovo neúspěšné vysvědčení (dostal za 5 z češtiny - být na jeho místě tak se hanbou propadnu :D), stejně tak jako L. úspěšné vysvědčení a samozřejmě nám popřáli i k výročí. :)
Mimochodem koho by zajímalo, jak to před těma dvěma rokama bylo s naším mírně chaotickým, zvláštním seznámením a s těžkou cestou k tomu, aby to bylo tak, jak to je teď, ať čte TADY. :) Možná se pobavíte. ;) :D

Recenze || Praskací lak na nehty

5. února 2013 v 14:58 | Rikkina* |  Recenze
Podle ankety máte nejraději recenze na laky na nehty. Přináším tedy další. Tentokrát na krakerovací lak od Miss Sporty. Koupila jsem ho někdy v listopadu a od té doby jsem ho použila poprvé někdy před Silvestrem. Teda předtím jsem to zkoušela taky, ale neuměla jsem s ním. Poprvé mi to vyšlo až nedávno. :D

K samotné recenzi. Cena je, myslím si, celkem přijatelná (myslí, že kolem 50,- kč?, víc bych za lak nedala..). Když vezmete v úvahu, že některé obyčejné laky stojí o dost víc. :) Co se aplikace na nehty týče, mám s tím problém. :D Prostě se mi většinou nepovede nalakovat nehet na poprvé tak, aby lak popraskal tak, jak má. Vždycky mám na části nehtu silnější vrstvu, která prostě nepraskne. Viděla bych to jako jedinou chybu těchto laků. Ale nejspíš bude problém ve mně. Výsledný efekt ale nevypadá špatně. Musím ale pochválit silný plochý štěteček tohoto laku. Pracuje se s ním lépe než s těmi tenkými. :) Zatím ale nemám, a asi ani nebudu mít, potřebu kupovat si další. :)

Pod perexem fotka. ;)