BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

Moje péče o: Vlasy

9. ledna 2013 v 21:46 | Rikkina* |  Moje kosmetika
Hodně blogerek teď píše články na téma "Moje péče o..". Rozhodla jsem se k nim přidat a napíšu vám, jak se o sebe starám já. Jako první jsem vybrala péči o vlasy. Není to ale nic světoborného. :)

Byly doby (ještě tak necelý rok zpátky), kdy jsem si pravidelně barvila, žehlila a jinak ničila vlasy. Taky podle toho vypadají. Mám je hodně zničené, třepí se, lámou, a nechtějí růst. Chtěla bych mít vlasy dlouhé, husté a lesklé, jako jsem mívala, když jsem byla malá. Předtím, než jsem je začala barvit a žehlit. Teď mám vlasy všelijaké a dlouhé kousínek pod ramena. Myslím, že už se trošku zlepšily, ale pořád nic světoborného. Uvidím, co udělá čas a zvýšená péče a snížené ničení. :)


Co jsem teda udělala proto, abych vlasům ulevila a dala jim čas se vzpamatovat?
1) Přestala jsem si žehlit a kůlmovat vlasy. Dalo by se říct, že úplně. Žehličkou nebo kůlmou na ně sáhnu jenom pokud se jedná o nějakou větší akci jako je oslava, ples, a podobně. A kolikrát ani to ne.
2) Místo barev na vlasy jsem začala používat šetrnější tónovací šampony.
3) Staré šampony jsem vyměnila za černý Gliss Kur od Swarzkopf se zvýšeným obsahem keratinu, který by měl být pro poškozené vlasy. Používám ho pár měsíců a můžu říct, že ve vlasech určitou změnu vidím. Myslím, že od té doby i kousek povyrostly a lámou se méně. Tenhle šampon doplňuji šamponem, občas i balzámem a maskou na vlasy od Oriflame. Tyhle "doplňující" šampony střídám. Momentálně používám oriflamovskou sadu na vlasy - šampon + balzám + maska se slunečnicí a borůvkami. Krásně voní! Masky na vlasy používám vyjímečně, když na ně mám čas nebo náladu.
4) Vlasy si umývám vlažnou nebo mírně studenou vodou. Vím, že časté mytí vlasům moc neprospívá, ale poslední dobou s emi hodně mastí, takže je musím umýt každý druhý, maximálně třetí den.
5) Po umytí se vlasy snažím nečesat. Raději je několikrát prohrábnu prsty. Nosím ofinu po obočí, takže si jenom učešu ji, aby mi po uschnutí držela tam, kde má.
6) Vlasy nefénuju. Zase jenom vyjímečně když spěchám nebo někam jdu.

A jak se o svoje vlasy staráte vy?

 


Komentáře

1 Nonsiie Nonsiie | Web | 9. ledna 2013 v 22:08 | Reagovat

Skvělý článek, jsem na tom podobně =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama