BLOG JE V REKONSTRUKCI. OMLOUVÁM SE ZA PŘÍPADNÉ NEFUNKČNOSTI A ZMATEK. :)

(M)Učení aneb jak správně studovat

9. května 2012 v 9:59 | Rikkina* |  Odpaďák
(Podruhé hned po sobě stejný obrázek.. no nevadí.)

Prolízala jsem internet.. a našla jsem článek o tom, jak se správně učit..


Už je to tady, období maturit, přijímacích zkoušek na vysoké či střední školy a také vylepšování známek. V každém případě si přejeme jediné - vše úspěšně zvládnout. Jaké jsou vychytávky na správné studování? Jak se v co nejmenším čase naučit co nejvíce látky? Čtěte dále.

Vyberte si vhodné místo!
Nejlepším místem je prázdná a především tichá místnost, kde budete mít na své studium naprostý klid. Někteří musí mít na svém stole pořádek, někomu vyhovuje chaos. V každém případě byste měli mít hodně světla a pokud možno čerstvý vzduch (takže si alespoň otevřete okno).

Čím více smyslů, tím účinnější učení.
Vzpomínáte si na první třídu, kdy učitelé opakovali pořád dokola - "učte se nahlas"?! I to má svůj důvod. Vědci tvrdí, že čím více smyslů zapojíte do vašeho pilného studia, tím více si toho budete pamatovat. Takže se vraťte zpátky do svých dětských let a vemte si radu učitelů k srdci. Učivo si čtěte nahlas, abyste slyšeli, co říkáte. Text si přečtěte neméně dvakrát a poté si z paměty zopakujte, co si z daného textu pamatujete.

Nejdřív práce, poté zábava!
Největší chybou v učení bývá špatné pořadí předmětů. Správně byste se měli nejdříve věnovat těžším předmětům a na závěr těm, které máte rádi. To nejlepší nakonec - tudíž si váš oblíbený předmět nechte jakoby za odměnu.

Přestávky mají svůj důvod.
"Dnes mám spoustu učení a za dvě hodiny chci jít ven. To zvládnu! Naučím se to co nejrychleji, najím se potom, hlavně abych to už měl/a za sebou!" I toto je častá chyba. Mozek má určitou kapacitu a paradoxně i odpočinek k poctivému učení patří. Proto si dávejte menší přestávky. Zkuste časové limity jako ve škole, 45 minut učení - 15 minut přestávka, uvidíte, že vám vědomosti půjdou do hlavy lépe. Přestávku využijte k pobytu na čerstvém vzduchu, nebo k smlsnutí něčeho dobrého.

Tipy & triky k zapamatování těžké látky.
Pokud vás daná látka opravdu nebaví a jste přesvědčeni o tom, že to do své hlavy nedostanete, udělejte si z toho zábavu. V literatuře si o daném spisovateli můžete najít nějaký "drb", podle kterého si ho budete pamatovat. V matematice si můžete hrát s čísli a vyzkoušet si vypočítat příklad i bez vzorečku. Ve společensko-vědních předmětech bývá skoro vždy něco zajímavého, pokud vám něco takového učitel neřekl, najděte si to sami.

Sokrates: Existuje jen jedno dobro a to je vědění. Existuje jen jedno zlo a to je nevědomost.

Zdroj článku: www.mezinami.cz
Autor: Nikol Maršálková
 


Komentáře

1 nublado nublado | Web | 9. května 2012 v 10:10 | Reagovat

co já si nenapíšu, to si nepamatuju :)já si prostě musím představit jak to vypadá napsané..

2 nublado nublado | Web | 9. května 2012 v 11:19 | Reagovat

;D to je hlavni, ze vis jakou barvickou to mas zvyrazneny obsah uz neni tak dulezitej :)

3 Ivuška Ivuška | Web | 16. června 2012 v 20:55 | Reagovat

mě strašně pomáhá už to, když dávám pozor v hodinách. Ale jsem hrozně líná na to, abych doma otevřela učebnici nebo sešit a něco se učila. To je taky jeden z důvodů, proč jsem v lednu a červnu na roztrhání :-D a předsevzetí do nového školního roku je pořád stejné-budu se učit už od září. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama